Brussels Airlines stopt met vluchten naar onrustig Kinshasa
BRUSSEL/KINSHASA (ANP/AFP) - De Belgische luchtvaartmaatschappij Brussels Airlines stopt voorlopig de vluchten naar de Congolese hoofdstad Kinshasa als gevolg van de ongeregeldheden daar. Er wordt volgens de onderneming later gekeken of de veiligheidssituatie toelaat dat de dagelijkse vluchten worden hervat.
Het Belgische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het advies gegeven helemaal niet naar Congo te gaan. Alle reizen naar dat land worden afgeraden, zegt het ministerie in zijn reisadvies.
In de stad zijn ongeregeldheden sinds de strijd in het noordoosten van het land is geëscaleerd en milities met steun van Rwanda de provinciehoofdstad Goma hebben ingenomen. Deze week hebben betogers ambassades belaagd van onder meer Rwanda, Oeganda, Kenia, Frankrijk, de VS, België en Nederland. Dat zijn landen die volgens veel Congolezen het regime van de Rwandese leider Paul Kagame steunen. Er zijn botsingen met de oproerpolitie en plunderingen geweest.
België heeft nog steeds nauwe banden met de voormalige kolonie Congo. De Belgische regering heeft geprotesteerd tegen de jongste aanvallen op Goma van vooral de beweging M23 die steun van Kagame krijgt. In Brussel hebben deze week veel mensen betoogd voor meer steun aan Congo en sancties tegen Rwanda.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De inzet van duizenden troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump in Washington DC is onwettig, oordeelde een federale rechter donderdag. Rechter Jia Cobb beval een einde te maken aan de inzet, maar schortte haar bevel 21 dagen op om de regering de tijd te geven in beroep te gaan.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische leger zegt dat het de Oekraïense stad Koepjansk opnieuw heeft veroverd. Legerleider Valeri Gerasimov zei dat tegen president Poetin, toen hij een bezoek bracht aan een commandopost. Oekraïne ontkent dat Rusland de strategisch belangrijke stad in beslag heeft genomen.
4 uur geledenBELÉM (ANP/RTR) - Na de brand op de locatie van de klimaattop COP30 in de Braziliaanse stad Belém zijn dertien mensen behandeld omdat ze rook hebben ingeademd. Ze werden ter plekke behandeld, meldt de organisatie in een verklaring. De brand was binnen zes minuten onder controle. De brandweer denkt dat de brand is ontstaan door een elektrisch apparaat, waarschijnlijk een magnetron.
4 uur geledenBUENOS AIRES/JOHANNESBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei gaat volgens Argentijnse media ook niet naar de topconferentie van de G20, komend weekend in Zuid-Afrika. Eerder werd al bekend dat de staatshoofden van China, Rusland en de VS ook niet komen.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitse jongeren die willen ontkomen aan de nieuwe militaire dienst, kunnen te rade bij de radicaal-linkse partij Die Linke. Die werkt aan een gids met tips om afgekeurd te worden. Stoned bij de keuring verschijnen bijvoorbeeld, zegt partijleider Jan van Aken.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben donderdag "standvastig en kalm" gereageerd op het gelekte vredesplan voor Oekraïne, dat zonder medeweten van de EU is opgesteld door de VS en Rusland. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie (EU) veroordeelt in de "krachtigste bewoordingen de ernstige en voortdurende wreedheden" die de paramilitaire beweging Rapid Support Forces (RSF) in Soedan begaat. Alle 27 lidstaten roepen de partijen op de onderhandelingen over een staakt-het-vuren te hervatten.
7 uur geleden