Brussels Airlines stopt met vluchten naar onrustig Kinshasa
BRUSSEL/KINSHASA (ANP/AFP) - De Belgische luchtvaartmaatschappij Brussels Airlines stopt voorlopig de vluchten naar de Congolese hoofdstad Kinshasa als gevolg van de ongeregeldheden daar. Er wordt volgens de onderneming later gekeken of de veiligheidssituatie toelaat dat de dagelijkse vluchten worden hervat.
Het Belgische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het advies gegeven helemaal niet naar Congo te gaan. Alle reizen naar dat land worden afgeraden, zegt het ministerie in zijn reisadvies.
In de stad zijn ongeregeldheden sinds de strijd in het noordoosten van het land is geëscaleerd en milities met steun van Rwanda de provinciehoofdstad Goma hebben ingenomen. Deze week hebben betogers ambassades belaagd van onder meer Rwanda, Oeganda, Kenia, Frankrijk, de VS, België en Nederland. Dat zijn landen die volgens veel Congolezen het regime van de Rwandese leider Paul Kagame steunen. Er zijn botsingen met de oproerpolitie en plunderingen geweest.
België heeft nog steeds nauwe banden met de voormalige kolonie Congo. De Belgische regering heeft geprotesteerd tegen de jongste aanvallen op Goma van vooral de beweging M23 die steun van Kagame krijgt. In Brussel hebben deze week veel mensen betoogd voor meer steun aan Congo en sancties tegen Rwanda.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse politie heeft 86 mensen gearresteerd nadat demonstranten het terrein van een Londense gevangenis betraden. De groep protesteerde om een activist van Palestine Action te steunen die in de gevangenis in hongerstaking is gegaan. Volgens de politie blokkeerden ze de ingang voor gevangenispersoneel en bedreigden ze de politie.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Nog eens bijna 10.000 Amerikaanse vluchten die gepland stonden voor zondag zijn geannuleerd vanwege het extreme winterweer in het land. Zaterdag werden al ruim 4000 vluchten geannuleerd. In zeker twaalf staten in het oosten van het land is de federale noodtoestand afgekondigd, zoals in Louisiana en Texas.
3 uur geledenTAIPEI (ANP) - De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
7 uur geledenDe Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden op zaterdag 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.
10 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.
11 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.
12 uur geleden