Brussels Airlines schrapt zomervluchten om personeel te sparen
BRUSSEL (ANP) - Ook de Belgische vliegmaatschappij Brussels Airlines schrapt komende zomer tientallen vluchten. Het bedrijf wil zo het cabinepersoneel tegemoetkomen, dat klaagt over de werkdruk en met een nieuwe staking dreigt. Pursers, stewards en stewardessen van Brussels Airlines klagen dat ze het niet meer kunnen bolwerken nu het aantal reizigers met het wegvallen van de coronabeperkingen weer fors is toegenomen.
De Belgische nationale luchtvaartmaatschappij houdt echter vol dat de problemen niets te maken hebben met personeelstekorten. De drukte op thuishaven Brussels Airport, eerder bekend als Zaventem, blijft tot dusver ook binnen de perken. Op Schiphol en veel andere plaatsen in Europa kraakt de luchtvaart in zijn voegen, vaak door gebrek aan mankracht.
Brussels Airlines schrapt 74 heen- en terugvluchten, in totaal dus 148, naar Europese bestemmingen in de drukke zomerperiode. Het is de vraag of het personeel genoegen neemt met het gebaar. De vakbonden wijzen het plan af. Ze overleggen de komende dagen met hun achterban en beslissen dan of ze gaan staken of tot andere actie overgaan. In december staakten ze ook al eens.
Voor getroffen reizigers zijn voldoende alternatieven, stelt Brussels Airlines.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.
12 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
15 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
1 dag geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
1 dag geleden