
Brussels Airlines schrapt kwart van personeel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Luchtvaartmaatschappij Brussels Airlines schrapt 1000 van de ruim 4000 banen. "De totale omvang van het bedrijf, en als gevolg ook het personeelsbestand, zal 25 procent kleiner worden", heeft de directie tijdens een bijzondere ondernemingsraad meegedeeld en bevestigd in een persbericht.
Het bedrijf moet naar eigen zeggen ingrijpen om het voortbestaan te kunnen garanderen. Door het coronavirus is het vliegverkeer nagenoeg tot stilstand gebracht en de impact zal nog jarenlang nazinderen. Brussels Airlines, dochter van het Duitse Lufthansa, verwacht dat de vraag pas in 2023 weer op een "normaal" niveau zal liggen.
De vloot wordt met 30 procent teruggebracht tot 38 vliegtuigen en 22 niet- of nauwelijks renderende routes worden geschrapt. Een kwart van de banen die verdwijnen, komt volgens de vakbonden neer op 800 voltijdbanen. De directie wil samen met de vakbonden proberen om gedwongen ontslagen "tot een absoluut minimum" te beperken.
Bijstand
Brussels Airlines had de Belgische overheid al om 290 miljoen euro bijstand gevraagd. De Morgen schrijft dat het bedrijf elke dag ruim één miljoen euro verliest. De vluchten van Brussels Airlines zijn sinds 21 maart opgeschort. Minister van Financiën Alexander De Croo zegt in een reactie "een duidelijk signaal" van Lufthansa te willen en een "geloofwaardig toekomstplan" voor Brussels Airlines.
"Lopende besprekingen met zowel de Belgische regering als met Lufthansa blijven essentieel", aldus Brussels Airlines. Financiële steun van België is nodig om de gevolgen van de coronacrisis te boven te komen, terwijl voor de herstructureringskosten de hulp van Lufthansa nodig is.
Lufthansa is met de Duitse regering in gesprek over een steunpakket van 9 miljard euro. De maatschappij heeft wel al steun veiliggesteld in Zwitserland voor dochter SWISS. Ook met Oostenrijk is Lufthansa in onderhandeling, over dochter Austrian Airlines.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel maakte donderdag een koerssprong van ruim 24 procent op de beurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat AI-chipbedrijf Nvidia 5 miljard dollar gaat investeren in Intel, in ruil voor aandelen. De twee chipbedrijven gaan onder meer samen chips ontwikkelen voor computers en datacenters.
43 minuten geledenELLESBOROUGH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Britse premier Keir Starmer hebben hun technologiepact officieel ondertekend. De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk spreken daarin af samen te werken aan onderzoek naar kunstmatige intelligentie, quantumcomputers en kernenergie.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett, de economisch adviseur van het Witte Huis en president Donald Trump, heeft de renteverlaging van de Federal Reserve verwelkomd als een "goede eerste stap". De Amerikaanse koepel van centrale banken verlaagde woensdag voor de eerste keer dit jaar de leenkosten in de Verenigde Staten, met een kwart procentpunt.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia belegt 5 miljard dollar in aandelen van branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken, maakte Nvidia bekend.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - ExxonMobil schort 100 miljoen euro aan investeringen voor plasticrecyclingprojecten in Rotterdam en Antwerpen op. Het Amerikaanse olie- en gasconcern wil op de twee bestaande locaties jaarlijks 80.000 ton plasticafval verwerken. Maar het kan projecten van deze grootte volgens een topbestuurder niet hervatten zonder dat EU-regels worden aangepast.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economie heeft over het afgelopen jaar bijna 290 miljard euro aan schade opgelopen door cyberaanvallen. Dat meldt de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom in een rapport. Die cyberaanvallen worden volgens Bitkom steeds vaker uitgevoerd door buitenlandse inlichtingendiensten. Vooral Rusland en China zouden hier vaak achter zitten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie legt een uitzendbureau uit Gelderland tijdelijk stil, omdat de betalingen aan uitzendkrachten en de administratie van het bedrijf niet op orde waren. Het uitzendbureau mag vanwege de overtredingen twee maanden geen personeel uitlenen en krijgt een boete van 153.000 euro.
4 uur geleden