Brussels Airlines schrapt kwart van personeel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Luchtvaartmaatschappij Brussels Airlines schrapt 1000 van de ruim 4000 banen. "De totale omvang van het bedrijf, en als gevolg ook het personeelsbestand, zal 25 procent kleiner worden", heeft de directie tijdens een bijzondere ondernemingsraad meegedeeld en bevestigd in een persbericht.
Het bedrijf moet naar eigen zeggen ingrijpen om het voortbestaan te kunnen garanderen. Door het coronavirus is het vliegverkeer nagenoeg tot stilstand gebracht en de impact zal nog jarenlang nazinderen. Brussels Airlines, dochter van het Duitse Lufthansa, verwacht dat de vraag pas in 2023 weer op een "normaal" niveau zal liggen.
De vloot wordt met 30 procent teruggebracht tot 38 vliegtuigen en 22 niet- of nauwelijks renderende routes worden geschrapt. Een kwart van de banen die verdwijnen, komt volgens de vakbonden neer op 800 voltijdbanen. De directie wil samen met de vakbonden proberen om gedwongen ontslagen "tot een absoluut minimum" te beperken.
Bijstand
Brussels Airlines had de Belgische overheid al om 290 miljoen euro bijstand gevraagd. De Morgen schrijft dat het bedrijf elke dag ruim één miljoen euro verliest. De vluchten van Brussels Airlines zijn sinds 21 maart opgeschort. Minister van Financiën Alexander De Croo zegt in een reactie "een duidelijk signaal" van Lufthansa te willen en een "geloofwaardig toekomstplan" voor Brussels Airlines.
"Lopende besprekingen met zowel de Belgische regering als met Lufthansa blijven essentieel", aldus Brussels Airlines. Financiële steun van België is nodig om de gevolgen van de coronacrisis te boven te komen, terwijl voor de herstructureringskosten de hulp van Lufthansa nodig is.
Lufthansa is met de Duitse regering in gesprek over een steunpakket van 9 miljard euro. De maatschappij heeft wel al steun veiliggesteld in Zwitserland voor dochter SWISS. Ook met Oostenrijk is Lufthansa in onderhandeling, over dochter Austrian Airlines.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke plussen de handelsdag uitgegaan. Bij beleggers werd de hoop aangewakkerd op een spoedig einde aan de Iranoorlog, nadat de Amerikaanse president Donald Trump geplande aanvallen op Iran afblies en zinspeelde op een akkoord.
16 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran gaat alle bedrijven van Elon Musk in het Midden-Oosten, waaronder de internetdienst Starlink van SpaceX, als militaire doelwitten beschouwen. Dat melden Amerikaanse media CNBC en Forbes op basis van het Iraanse staatspersbureau Fars.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt het Amerikaanse factureringsplatform Orb voor 335 miljoen dollar, omgerekend ruim 290 miljoen euro. Volgens het Amsterdamse fintechbedrijf vullen betalingen en facturering elkaar logisch aan, maar opereren deze systemen nog los van elkaar. Door ze samen te voegen, levert dat volgens Adyen voordelen op.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdagavond gedaald, nadat de Amerikaanse president Donald Trump bekendmaakte dat hij een dreigende militaire escalatie tegen Iran had afgeblazen. Trump staakt de aangekondigde aanvallen om vorderingen in de gesprekken met Iran, stelt hij in een bericht op Truth Social.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - BlackRock heeft een order geplaatst om voor minstens 5 miljard dollar aan SpaceX-aandelen te kopen. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal. Andere vermogensbeheerders hebben vergelijkbare grote orders ingediend, volgens de krant.
4 uur geledenDÜSSELDORF/BREMEN (ANP/DPA) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall gaat een samenwerkingsverband aan met het Duitse satellietbedrijf OHB om communicatiediensten te leveren aan het Duitse leger. Het satellietproject genaamd OHB Rheinmetall Space Networks moet systemen verzorgen om soldaten, voertuigen, drones en andere apparatuur van de Bundeswehr met elkaar te verbinden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag op de hoogste stand ooit gesloten, onder aanvoering van de chipbedrijven. Besi, ASMI en ASML wonnen tot 7,4 procent, na een flinke verhoging van de koersdoelen van de Nederlandse chipbedrijven door de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs.
4 uur geleden