Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussels Airlines schrapt kwart van personeel

Brussels Airlines schrapt kwart van personeel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Luchtvaartmaatschappij Brussels Airlines schrapt 1000 van de ruim 4000 banen. "De totale omvang van het bedrijf, en als gevolg ook het personeelsbestand, zal 25 procent kleiner worden", heeft de directie tijdens een bijzondere ondernemingsraad meegedeeld en bevestigd in een persbericht.

Het bedrijf moet naar eigen zeggen ingrijpen om het voortbestaan te kunnen garanderen. Door het coronavirus is het vliegverkeer nagenoeg tot stilstand gebracht en de impact zal nog jarenlang nazinderen. Brussels Airlines, dochter van het Duitse Lufthansa, verwacht dat de vraag pas in 2023 weer op een "normaal" niveau zal liggen.

De vloot wordt met 30 procent teruggebracht tot 38 vliegtuigen en 22 niet- of nauwelijks renderende routes worden geschrapt. Een kwart van de banen die verdwijnen, komt volgens de vakbonden neer op 800 voltijdbanen. De directie wil samen met de vakbonden proberen om gedwongen ontslagen "tot een absoluut minimum" te beperken.

Bijstand

Brussels Airlines had de Belgische overheid al om 290 miljoen euro bijstand gevraagd. De Morgen schrijft dat het bedrijf elke dag ruim één miljoen euro verliest. De vluchten van Brussels Airlines zijn sinds 21 maart opgeschort. Minister van Financiën Alexander De Croo zegt in een reactie "een duidelijk signaal" van Lufthansa te willen en een "geloofwaardig toekomstplan" voor Brussels Airlines.

"Lopende besprekingen met zowel de Belgische regering als met Lufthansa blijven essentieel", aldus Brussels Airlines. Financiële steun van België is nodig om de gevolgen van de coronacrisis te boven te komen, terwijl voor de herstructureringskosten de hulp van Lufthansa nodig is.

Lufthansa is met de Duitse regering in gesprek over een steunpakket van 9 miljard euro. De maatschappij heeft wel al steun veiliggesteld in Zwitserland voor dochter SWISS. Ook met Oostenrijk is Lufthansa in onderhandeling, over dochter Austrian Airlines.

Meer uit Financieel

Meeste olieproductie in Golf van Mexico stilgelegd om orkaan

NEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.

44 minuten geleden
AEX sluit op nieuw record, ArcelorMittal uitblinker na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.

2 uur geleden
Vervoersbedrijven kunnen impact staking nog niet inschatten

DEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.

4 uur geleden
Curatoren verkopen fietsmerken Batavus en Babboe aan Dutech

AMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.

4 uur geleden
Sleijpen roept opnieuw op tot afschaffen hypotheekrenteaftrek

AMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.

4 uur geleden
EU akkoord met China over exportbeperking hybride auto's

BEIJING (ANP) - De Europese Unie heeft met China een akkoord gesloten over het verminderen van de hoeveelheid hybride auto's uit het Aziatische land. Dat heeft Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) bekendgemaakt in Beijing na twee dagen onderhandelen met de Chinese minister van Handel Wang Wentao. Volgens Šefčovič kan de export van plug-in-hybrides uit China hierdoor met meer dan de helft afnemen.

4 uur geleden
SpaceX wint op Wall Street om overnamepakket voor Starlink

NEW YORK (ANP) - SpaceX steeg vrijdag kort na aanvang van de handel op Wall Street. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van een landelijk pakket aan licenties voor laagbandspectrum. Dat maakt volgens het bedrijf de weg vrij voor satellietinternetdienst Starlink om uit te groeien tot een grote mobiele provider in de Verenigde Staten.

4 uur geleden