Brussel ziet geen 'pasklare' oplossing voor skioorden
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie roept de lidstaten op niet te snel weer de beperkende coronamaatregelen te versoepelen om een nieuwe opflakkering van het coronavirus te voorkomen. Maar "er is geen pasklaar" model voor alle EU-landen, zei Eurocommissaris Stella Kyriakides (Volksgezondheid) in Brussel in reactie op de discussie in de EU over het openen of gesloten houden van de skioorden deze winter.
Tussen de Alpenlanden is een discussie losgebarsten over het wintersportseizoen. Oostenrijk wil de pistes in december opengooien, buurland Italië twijfelt en de Franse president Emmanuel Macron vindt dat openstelling mogelijk pas in januari aan de orde is. Parijs en Rome pleiten voor een Europese coördinatie, maar volgens EU-bronnen staat de kwestie vooralsnog niet op de agenda.
Kyriakides houdt vast aan een gefaseerde exitstrategie. "Tot er veilige vaccins beschikbaar zijn en een kritische massa van de bevolking is ingeënt, dringen we er bij de lidstaten op aan er alles aan te doen om verspreiding van het virus in de hand te houden." Testen en contactopsporing maken deel uit van de strategie.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
8 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
9 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
10 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
13 uur geleden