Brussel ziet bezwaren bij overname VMware door Broadcom
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft bezwaren bij de voorgenomen miljardenovername van cloudsoftwarebedrijf VMware door chipconcern Broadcom. Het dagelijks EU-bestuur is bezig met een diepgaand onderzoek naar mogelijke schending van de EU-mededingingsregels en heeft een formele mededeling van bezwaar bij het Amerikaanse Broadcom ingediend.
Broadcom wil met de overname zijn activiteiten diverser maken. De commissie nodigt het bedrijf nu uit te reageren op haar zorgen. Broadcom kan ook een hoorzitting aanvragen. De commissie heeft tot 21 juni om een definitief besluit te nemen, meldt ze.
Verschillende Europese bedrijfsorganisaties, waaronder CIO Platform Nederland, hadden eerder hun zorgen al geuit over de overname waarmee 61 miljard dollar is gemoeid. Ze vrezen onder meer dat die voor drastische prijsstijgingen leidt. Ook kost het tijd en geld voor klanten die van VMware naar een concurrent willen overstappen. Daarvoor is zeker drie tot vijf jaar nodig, wat bedrijven van een overstap zou kunnen weerhouden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten in Nederland zijn in het afgelopen kwartaal opnieuw rustiger geworden, meldt onderzoeksbureau RMC. De organisatie wijt dit aan de recordhete zomer.
5 uur geleden