Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel wil vliegmaatschappij die mensen smokkelt op zwarte lijst

Brussel wil vliegmaatschappij die mensen smokkelt op zwarte lijst

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen en andere vervoerders die helpen mensen naar de EU te smokkelen kunnen in het vervolg op een zwarte lijst belanden. Dat zei Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen in het Europees Parlement. Het plan van het dagelijks EU-bestuur is ingegeven door de spanningen aan de grens met Belarus.

Duizenden asielzoekers strandden daar de afgelopen weken aan de grens met Polen, Letland en Litouwen. Het regime van Belarus zou ze hebben willen doorsluizen naar de EU uit wraak tegen Europese sancties. Die 'hybride oorlogvoering' werd mogelijk gemaakt door bijvoorbeeld vliegmaatschappijen en reisbureaus, zegt de commissie.

Vervoerders die zich lenen voor zulke mensensmokkelpraktijken moeten gericht kunnen worden aangepakt, vindt de commissie. De EU zou hun activiteiten in de unie bijvoorbeeld aan banden kunnen leggen of hen weren uit havens en vliegvelden. Ook zouden ze vergunningen en licenties kunnen verliezen, of het recht om door het EU-luchtruim te vliegen, te tanken of onderhoud te plegen in de unie.

Strafmaatregelen

Brussel dreigt al sinds het uitbreken van de crisis aan de Belarussische grens met maatregelen tegen vervoerders en ging met hen in gesprek. Ze gingen steevast overstag, waardoor de komst van asielzoekers naar Belarus stokte.

De EU-landen komen een dezer dagen met strafmaatregelen tegen mensen en organisaties die betrokken waren bij de doorsluisoperatie. Die zouden onder meer staatsluchtvaartmaatschappij Belavia treffen. Belavia least een belangrijk deel van haar vloot van Europese bedrijven, maar daar maakt de EU een eind aan, zegt Von der Leyen.

Meer uit Buitenland

Spanje wil ICC helpen met onderzoek mensenrechtenschendingen Gaza

MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat onderzoek doen naar mensenrechtenschendingen in de Gazastrook om het Internationaal Strafhof (ICC) te helpen, meldt het Openbaar Ministerie. In een verklaring staat dat Spanje hiermee wil voldoen aan zijn "verplichtingen op het gebied van internationale samenwerking en mensenrechten".

24 minuten geleden
Bernie Sanders eerste senator VS die Gaza-oorlog genocide noemt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse progressieve politicus Bernie Sanders heeft het Israëlische optreden in de Gazastrook bestempeld als genocide. Hij kreeg eerder veel kritiek van zijn achterban dat hij die term nog niet had gebruikt, maar is nu de eerste senator uit de Verenigde Staten die dat wel doet.

1 uur geleden
Franse betogers begonnen met actiedag tegen bezuinigen

PARIJS (ANP/AFP) - Op meerdere plekken in Frankrijk zijn protestacties begonnen tegen de voorgenomen bezuinigingen van de regering. Zo is het openbaar vervoer ontregeld in onder andere Lyon, Marseille, Bordeaux en Toulouse. Tot nu toe zijn zeker dertig mensen gearresteerd, meldt de Franse zender BFMTV.

2 uur geleden
Schrijversvakbonden steunen Jimmy Kimmel na schrappen talkshow

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse schrijversvakbonden Writers Guild of America West (WGA) en de Screen Actors Guild (SAG-AFTRA) staan "achter Jimmy Kimmel en zijn schrijvers". ABC zette de Amerikaanse talkshow Jimmy Kimmel Live! voor onbepaalde tijd stop wegens uitspraken van de presentator over de recente moord op de conservatieve activist Charlie Kirk.

2 uur geleden
Thaise politie clasht met Cambodjaanse demonstranten in grensdorp

BANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise politie heeft traangas en rubberkogels afgevuurd op Cambodjaanse actievoerders in een betwist grensgebied, aldus de autoriteiten in beide landen. Dit is de grootste escalatie sinds Thailand en Cambodja in juli een staakt-het-vuren afkondigden om een ​​dodelijk vijfdaags conflict te beëindigen.

3 uur geleden
Rechter VS beveelt deportatie pro-Palestijnse activist Khalil

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse immigratierechter heeft bevolen dat de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil naar Algerije of Syrië moet worden gedeporteerd. Hij zou opzettelijk informatie hebben weggelaten toen hij een greencard aanvroeg. Dat blijkt uit gerechtelijke documenten.

4 uur geleden
Trump bestempelt Antifa als terroristische organisatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de antifascistische Antifa-beweging bestempelt als "terroristische organisatie". Trump liet maandag al doorschemeren deze stap te willen zetten naar aanleiding van de moord op de rechtse politieke activist Charlie Kirk. De moord op Kirk is door de autoriteiten niet in verband gebracht met politieke groeperingen.

6 uur geleden