Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel wil supercomputers inzetten om AI-start-ups te trainen

Brussel wil supercomputers inzetten om AI-start-ups te trainen

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie wil dat ontwikkelaars van nieuwe kunstmatige intelligentie die kunnen trainen op de supercomputers die de Europese Unie telt. De EU moet vooroplopen met de baanbrekende technologie om die in goede banen te kunnen leiden, zegt commissievoorzitter Ursula von der Leyen in haar jaarlijkse 'troonrede'.

Europa dreigt achterop te raken bij de Verenigde Staten en China, die veel in AI investeren. Maar de EU kan haar voordeel doen met haar supercomputers, denkt Von der Leyen. "Dankzij onze investeringen van de afgelopen jaren is Europa uitgegroeid tot een leider in supercomputers, met drie van de vijf krachtigste supercomputers van de wereld."

Daarom kondigt ze in de zogeheten Staat van de Europese Unie, haar jaarlijkse beleidstoespraak in Straatsburg, "een nieuw initiatief aan om onze geavanceerde computers ter beschikking te stellen aan AI-start-ups om hun modellen te trainen".

Meer uit Financieel

Hof geeft vakbonden gelijk: Temper-werkers zijn uitzendkrachten

AMSTERDAM (ANP) - Vakbonden hebben een juridische overwinning geboekt in de langslepende discussie over schijnzelfstandigheid. Het gerechtshof in Amsterdam heeft in een zaak tussen FNV, CNV en Temper bepaald dat er sprake is van een uitzendovereenkomst tussen Temper en mensen die werkzaamheden verrichten via het onlineplatform.

20 minuten geleden
Russisch olieconcern beperkt benzineverkoop, meldt Interfax

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische olieconcern Tatneft beperkt de verkoop van benzine en diesel bij zijn tankstations, bericht Interfax. Volgens het Russische persbureau meldde het bedrijf via zijn hotline ook dat alleen contant kan worden afgerekend.

50 minuten geleden
Turkse miljoenenboetes voor bandenfabrikanten

ISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse mededingingsautoriteit heeft voor omgerekend bijna 70 miljoen euro aan boetes uitgedeeld aan grote bandenfabrikanten. De boetes worden opgelegd voor onder meer prijsafspraken, concurrentiebeperkende maatregelen voor dealers en het uitwisselen van gevoelige informatie over de arbeidsmarkt.

1 uur geleden
Zeevarenden sceptisch over heropening Straat van Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Zeevarenden zijn sceptisch over de aangekondigde heropening van de Straat van Hormuz. Dat zegt voorzitter van vakbond Nautilus Richard Moti. Wel is de situatie voor bemanningen aan boord van schepen in de Perzische Golf beter geworden, stelt hij.

1 uur geleden
Frankrijk investeert fors in AI en eigen chatbot voor overheid

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat 655 miljoen euro investeren in kunstmatige intelligentie (AI) en wil een eigen chatbot opzetten voor alle overheidsdiensten. Dat schreef de Franse premier Sébastien Lecornu dinsdag in een bericht op X, vlak voor het begin van de "Viva Tech"-conferentie in Parijs.

2 uur geleden
Bloomberg: grootste stijging vermogen rijkste 500 ooit op één dag

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De allerrijkste mensen ter wereld profiteerden maandag van het optimisme op de aandelenmarkten. Bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen hadden de vijfhonderd rijkste personen op aarde hun vermogen met 336 miljard dollar zien groeien. Dat is volgens de Bloomberg Billionaires Index de grootste stijging ooit op één dag.

2 uur geleden
Consumentenbond dient klacht in om greenwashing energiebedrijven

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en andere Europese consumentenorganisaties hebben een klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen energiebedrijven vanwege greenwashing. Volgens de bond blijkt uit onderzoek dat Europese energiebedrijven, zoals Engie en Shell, fossiel gas presenteren als schone of klimaatvriendelijke keuze.

3 uur geleden