Brussel wil supercomputers inzetten om AI-start-ups te trainen
STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie wil dat ontwikkelaars van nieuwe kunstmatige intelligentie die kunnen trainen op de supercomputers die de Europese Unie telt. De EU moet vooroplopen met de baanbrekende technologie om die in goede banen te kunnen leiden, zegt commissievoorzitter Ursula von der Leyen in haar jaarlijkse 'troonrede'.
Europa dreigt achterop te raken bij de Verenigde Staten en China, die veel in AI investeren. Maar de EU kan haar voordeel doen met haar supercomputers, denkt Von der Leyen. "Dankzij onze investeringen van de afgelopen jaren is Europa uitgegroeid tot een leider in supercomputers, met drie van de vijf krachtigste supercomputers van de wereld."
Daarom kondigt ze in de zogeheten Staat van de Europese Unie, haar jaarlijkse beleidstoespraak in Straatsburg, "een nieuw initiatief aan om onze geavanceerde computers ter beschikking te stellen aan AI-start-ups om hun modellen te trainen".
Meer uit Financieel
LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ontvangt een lening van 150 miljoen euro van de Europese Investeringsbank (EIB). Fugro kan met het geld onbemande oppervlaktevaartuigen, die de zeebodem in kaart brengen, financieren.
37 minuten geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML werkt er hard aan om niet de bottleneck te worden in de wereldwijde chipketen. Dat heeft financieel topman Roger Dassen gezegd in een toelichting op de kwartaalcijfers van het Veldhovense bedrijf.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil nieuwe EU-regels over de methaanuitstoot bij de invoer van olie en gas met een jaar uitstellen. Dat doet het dagelijkse bestuur van de EU, omdat Europa "een uitdagende winter met hoge energieprijzen" tegemoet zou kunnen gaan.
58 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het wereldwijde aanbod van diesel en andere brandstoffen zal naar verwachting tot ver in 2027 krap blijven, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Vooral het aanbod van diesel, een belangrijke brandstof voor de transportsector en de landbouw, staat volgens het agentschap "onder extreme druk" door verstoringen in de aanvoer door de conflicten in het Midden-Oosten en de schade aan Russische raffinaderijen na Oekraïense aanvallen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Supermarktdeskundigen schatten dat de financiële schade die Albert Heijn door het cyberincident heeft geleden inmiddels zeker 10 miljoen euro bedraagt. De extra kosten die het bedrijf maakt voor het inhuren van IT-experts komen hier nog bovenop.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verwacht dat al zijn distributiecentra in de loop van woensdag weer functioneren. "Dit is een mooie stap vooruit in het herstel van onze bevoorrading", zegt de supermarktketen in een update over de al dagen durende problemen door een cybersecurityincident. Het duurt waarschijnlijk nog wel een tijd voor de lege schappen in supermarkten zijn weggewerkt.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML blijft hoopvol dat verdere Amerikaanse beperkingen voor de export van chiptechnologie naar China uitblijven. Financieel topman Roger Dassen is kritisch op de in het Amerikaanse Congres voorgestelde Match Act. Hij hoopt dat de Amerikaanse politiek na de tussentijdse verkiezingen volgende maand ook inziet dat het voorstel geen goed idee is.
2 uur geleden