Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel wil supercomputers inzetten om AI-start-ups te trainen

Brussel wil supercomputers inzetten om AI-start-ups te trainen

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie wil dat ontwikkelaars van nieuwe kunstmatige intelligentie die kunnen trainen op de supercomputers die de Europese Unie telt. De EU moet vooroplopen met de baanbrekende technologie om die in goede banen te kunnen leiden, zegt commissievoorzitter Ursula von der Leyen in haar jaarlijkse 'troonrede'.

Europa dreigt achterop te raken bij de Verenigde Staten en China, die veel in AI investeren. Maar de EU kan haar voordeel doen met haar supercomputers, denkt Von der Leyen. "Dankzij onze investeringen van de afgelopen jaren is Europa uitgegroeid tot een leider in supercomputers, met drie van de vijf krachtigste supercomputers van de wereld."

Daarom kondigt ze in de zogeheten Staat van de Europese Unie, haar jaarlijkse beleidstoespraak in Straatsburg, "een nieuw initiatief aan om onze geavanceerde computers ter beschikking te stellen aan AI-start-ups om hun modellen te trainen".

Meer uit Financieel

China fel tegen importheffingen VS op drones en onderdelen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft donderdag verklaard dat het "fel tegen" de nieuwe Amerikaanse importheffingen op drones en drone-onderdelen uit het buitenland is. President Donald Trump kondigde vorige week een tarief van 100 procent aan.

44 minuten geleden
Bijna verdubbeling verkoop elektrische trucks en bussen in 2025

BERLIJN (ANP/DPA) - De wereldwijde verkoop van elektrische trucks en bussen is vorig jaar bijna verdubbeld, met China als absolute koploper. Dat meldt de International Council on Clean Transportation (ICCT). Volgens die organisatie werden er vorig jaar in de hele wereld ruim 520.000 elektrisch aangedreven vrachtwagens en bussen verkocht. Dat is een stijging van 86 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 uur geleden
Aegon zakt op Damrak na resultaten, chipbedrijven omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Aegon stond donderdag bij de verliezers op de Amsterdamse beurs na publicatie van de resultaten. Topman Lard Friese sprak van "solide" cijfers van de verzekeraar, die het vertrouwen versterken de financiële doelen voor 2026 "te halen of te overtreffen". Ook werd het onlangs aangekondigde aandeleninkoopprogramma met 150 miljoen euro verhoogd tot 350 miljoen euro. Beleggers lijken echter op meer te hebben gehoopt. Het aandeel zakte ruim 3 procent.

2 uur geleden
Maker Delfts blauw verdrievoudigt omzet na overname Boska

DELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft heeft in het eerste halfjaar van 2026 bijna drie keer zoveel omzet geboekt als in dezelfde periode vorig jaar. Dat heeft het bedrijf te danken aan de overname van kaasgereedschapproducent Boska. Die werd op 6 februari van dit jaar afgerond.

2 uur geleden
Baggeraar Boskalis voelt geopolitieke onzekerheid in resultaten

PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis heeft in de eerste helft van dit jaar lagere resultaten behaald, mede door de geopolitieke onzekerheid vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Bovendien was de eerste helft van vorig jaar nog uitzonderlijk sterk voor het bedrijf uit Papendrecht.

2 uur geleden
Canadees bedrijf blijft vasthouden aan overnameplannen Arcadis

MONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global heeft zijn overnameplannen voor advies- en ingenieursbureau Arcadis opnieuw bevestigd. WSP blijft ervan overtuigd dat een samenvoeging met de Nederlandse onderneming de juiste zet is voor de partijen. Arcadis wees een ongevraagd overnamebod van de Canadezen tot twee keer toe af.

2 uur geleden
Minder bezoekers voor Kinepolis in Nederland na sluiting filialen

GENT (ANP) - De Belgische bioscoopketen Kinepolis had in het eerste halfjaar van 2026 minder bezoekers in Nederland dan in dezelfde periode vorig jaar. Volgens Kinepolis komt dit door de sluiting van twee bioscopen, in Utrecht centrum en in Huizen. In alle andere landen groeide het aantal bezoekers.

3 uur geleden