Brussel wil snellere uitrol 5G en kijkt naar verdeling kosten
BRUSSEL (ANP) - De bestaande infrastructuur voor internet in de Europese Unie voldoet niet meer aan de eisen van vandaag. Er is volgens de Europese Commissie dringend behoefte aan meer bandbreedte met hogere snelheden zodat burgers, bedrijven en overheden beter toegang krijgen tot slimmere en meer innovatieve diensten als kunstmatige intelligentie (AI), dataruimtes en virtual reality. Ook gaat het dagelijks EU-bestuur de sector raadplegen over de kosten van de investeringen die daarvoor nodig zijn.
"Nieuwe technologieën vergen een andere internetarchitectuur", aldus Eurocommissaris Thierry Breton (Industrie). "En dat speelt niet over vijf jaar, maar nu." De commissie past een richtlijn uit 2014 aan om de uitrol van 5G- en glasvezelnetwerken te versnellen door administratieve rompslomp en omslachtige procedures aan te pakken. "We moeten er alles aan doen om er zo snel mogelijk te geraken."
Daarnaast gaat het dagelijks EU-bestuur de sector raadplegen, onder meer over een eerlijkere verdeling van de kosten om de 5e generatie draadloze systemen (5G) en breedband uit te rollen. "De last van deze investeringen wordt steeds zwaarder", aldus Breton op een persconferentie in Brussel. "Dat komt onder meer door een laag rendement op investeringen in de telecomsector, de stijging van de grondstofkosten en de energiekosten natuurlijk."
Grote telecombedrijven als Deutsche Telekom en Orange willen graag dat internetbedrijven als Amazon en Microsoft een deel van die kosten op zich nemen.
Meer uit Financieel
LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een boete gekregen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), omdat het bedrijf niet op tijd heeft gereageerd op een aantal klanten die de dupe werden van fraudeurs. Bunq moet hierom 170.000 euro betalen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Europese NAVO-landen moeten Chinese bedrijven als Huawei uitkopen en voortaan weren van hun netwerken, vinden de Verenigde Staten. Ze zouden daarvoor de extra miljarden euro's mogen gebruiken die ze hebben afgesproken aan hun verdediging te besteden, hebben de VS volgens bronnen van persbureau Bloomberg gezegd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Nasdaq toonde maandag herstel in New York na de zware koersval op vrijdag. De techzware graadmeter kelderde voor het weekend ruim 4 procent door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. De grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd volgde op een sterker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Door de sterke arbeidsmarkt vrezen beleggers dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen om de inflatie te bestrijden.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Nintendo heeft bekendgemaakt dat het een boete van 35 miljoen euro betaalt om een rechtszaak over kapotte controllers te schikken. De claim werd ingediend door een Franse consumentenorganisatie en gaat over controllers van de Switch-spelcomputer die te snel kapot zouden gaan.
2 uur geleden