Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel wil snelle terugvordering bronbelasting mogelijk maken

Brussel wil snelle terugvordering bronbelasting mogelijk maken

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt nieuwe procedures voor om de terugbetaling of vrijstelling van bronbelasting voor investeerders, banken en de belastingdiensten in de EU te versnellen en vereenvoudigen. Zo wil de commissie een gemeenschappelijke digitale woonplaatsverklaring invoeren waarmee beleggers die in verschillende EU-landen actief zijn meerdere teruggaven kunnen terugvorderen.

Bronbelasting wordt in de meeste lidstaten ingehouden over bepaalde rente-, royalty- of dividendbetalingen. Sinds 1 januari 2021 kent ook Nederland een wet bronbelasting, een belangrijke maatregel tegen belastingontwijking. Om dubbele taxatie te voorkomen hebben veel EU-lidstaten verdragen met andere landen.

Voor een aanvraag tot vrijstelling of terugbetaling is steeds weer een woonplaatsverklaring van de Belastingdienst nodig, die moet worden toegevoegd aan het aanvraagformulier van het desbetreffende land. Beleggers hebben volgens de commissie nu te maken met honderden verschillende procedures en formulieren om hun te veel betaalde belasting terug te krijgen. Daardoor worden investeerders ontmoedigd om de grens over te gaan.

"Gestandaardiseerde procedures zullen beleggers naar schatting zo'n 5,17 miljard euro per jaar besparen", stelt Eurocommissaris Paolo Gentiloni (Economie). "Dat is nogal wat." Ook is de verscheidenheid aan verschillende regels fraudegevoelig, stelt de Italiaanse oud-premier. Als de lidstaten het voorstel goedkeuren kan de richtlijn op 1 januari 2027 van kracht worden.

Meer uit Financieel

Rusland neemt controle over meer bezittingen van Camel-producent

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft opnieuw Russische onderdelen van een internationaal bedrijf onder tijdelijk beheer van een Russische entiteit gezet. Het gaat om bezittingen van Japan Tobacco in het land. De fabrikant van sigaretten van Winston en Camel is daarmee de laatste in een reeks internationale bedrijven die te maken krijgen met soortgelijke acties vanuit Rusland, waardoor eerder ook bezittingen van bijvoorbeeld het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarktketen Auchan werden getroffen.

7 uur geleden
Hernández de Cos: alertheid geboden rond risico's voor inflatie

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Pablo Hernández de Cos, een van de twee kandidaten in de strijd voor de opvolging van Christine Lagarde, laat in een interview doorschemeren dat beleidsmakers op monetair gebied alert moeten blijven op inflatierisico's als gevolg van hoge energieprijzen. In gesprek met de Zwitserse krant Tagesanzeiger wilde Hernández de Cos niet rechtstreeks ingaan op zijn kandidatuur voor het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB).

10 uur geleden
Prijzen aan de Nederlandse pomp dalen verder

EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde brandstofprijzen bij Nederlandse tankstations zijn verder gedaald. Als gevolg van een recente daling van de olieprijzen zakte de benzineprijs donderdag al onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli.

12 uur geleden
Krant: cyberaanval treft Belgische ondernemers

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden Belgische ondernemers kunnen niet starten met hun zaak na een cyberaanval op de Belgische federale overheidsdienst (FOD) Financiën vorige week. Dat schrijft de krant De Tijd zaterdag. Nieuwe btw-nummers, die nodig zijn om facturen op te maken en aankopen te doen, kunnen door de aanval niet online geactiveerd worden.

13 uur geleden
SpaceX-bestuurslid vertrekt dag na Amerikaanse midterms

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX-bestuurslid Donald Harrison vertrekt na meer dan tien jaar uit het bestuur van het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk. Harrison liet SpaceX op 4 november weten dat hij wilde opstappen, een dag na de Amerikaanse midtermverkiezingen. Dat volgt uit een document dat SpaceX heeft ingediend.

14 uur geleden
Techaandelen tonen enig herstel in New York na forse verliezen

NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.

1 dag geleden
Rechter aan politiek: los problematische naheffingen uitkering op

GRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.

1 dag geleden