Brussel wil regels voor financiële markten versoepelen
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil een aantal regels voor financiële markten versoepelen, om zo te helpen bij het herstel van de coronacrisis. De nieuwe regels moeten onder meer voor grotere investeringen in de economie zorgen en de capaciteit van banken vergroten, zodat die het herstel kunnen financieren. Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Financieel Toezicht) presenteerde de plannen vrijdag.
"Financiële markten zijn van vitaal belang voor het herstel, omdat alleen overheidsfinanciering niet genoeg is om de economieën weer op de rails te krijgen", zei Dombrovskis. De Europese Unie wil onder andere de prospectusregels voor het uitgeven van aandelen en obligaties versoepelen. Zo wordt onder andere bij de uitgiften van nieuwe aandelen volstaan met een kortere prospectus, die makkelijker te produceren en te lezen is. Dat moet de kosten drukken en daarmee de aantrekkelijkheid vergroten om te investeren.
Nog een van de maatregelen is dat de commissie het toestaat dat gratis analistenonderzoek over kleine beursfondsen wordt verspreid. Sinds de financiële richtlijn Mifid II eind 2018 is ingevoerd, moeten banken geld vragen voor het analistenonderzoek dat zij doen voor beleggers. Dat moest leiden tot meer transparantie over kosten. De rapporten over kleinere beursfondsen werden vervolgens niet meer gemaakt, omdat in de praktijk bleek dat te weinig beleggers bereid waren te betalen voor die rapporten.
De commissie hoopt met de nieuwe maatregelen dat beleggers weer in kleinere beursfondsen gaan investeren, omdat ze via het analistenonderzoek meer kennis over de fondsen kunnen krijgen. Het terugdraaien van het verbod geldt voor bedrijven met een gemiddelde beurswaarde in de afgelopen twaalf maanden die beneden 1 miljard euro ligt. Voor bedrijven met een waarde daarboven blijft de Mifid-regeling dus wel van toepassing.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het pastasauzenmerk Grand'Italia komt mogelijk in handen van het Franse Pimente Investissement, dat onderdeel is van investeerder CVC. Pimente voert hierover vergevorderde gesprekken met GBfoods Europe, waar de in Nederland gevestigde Grand'Italia-eigenaar GranFood onder valt. Dit meldt GBfoods, een groot levensmiddelenbedrijf in Europa.
20 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Cisco Systems behoorde donderdag tot de dalers op de beurzen in New York. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht dankzij de sterke vraag naar producten voor infrastructuurprojecten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de omzet en winst in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd 7 procent lager gezet en raakte daarmee een groot deel van de jaarwinst kwijt.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) maakt zich "grote zorgen" over de waarschuwing van TenneT over een mogelijke aansluitingsstop in delen van Utrecht, Gelderland en Flevoland. "De netcongestie die nu dreigt, vormt een van de grootste risico's voor de voortgang van de energietransitie en voor de realisatie van nieuwe woningen", zegt de belangenorganisatie.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Stakingen onder piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa raken ongeveer 100.000 reizigers, meldt het bedrijf. Door de actie gingen bijna 800 vluchten niet door.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwend Nederland noemt het zorgelijk dat de situatie op het elektriciteitsnet in Flevoland, Gelderland en Utrecht is verslechterd. De brancheorganisatie wil dat vergunningsprocessen "drastisch worden versneld", waarbij ook het stikstofdossier een belemmerende rol speelt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TenneT stelt dat er "veel verschillende knoppen zijn waar je aan kunt draaien" om de druk op het elektriciteitsnet te verminderen. Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt en een aansluitstop voor consumenten en mkb'ers dreigt, waarschuwde de landelijke netbeheerder donderdag.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever is nog niet klaar met het afstoten van kleinere merken in zijn divisie voor etenswaren. Het Britse verzorgings- en voedingsmiddelenbedrijf verwacht met producten voor persoonlijke verzorging en schoonheid sneller te groeien. De divisie voor voedingsmiddelen concentreert zich daarom steeds meer op twee sterke merken: bouillonmerk Knorr en sauzenmerk Hellmann's.
4 uur geleden