Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel wil Nederlandse vissers helpen met quota voor tong

Brussel wil Nederlandse vissers helpen met quota voor tong

LUXEMBURG (ANP) - Er is goede hoop dat Nederlandse vissers binnenkort meer tong mogen vangen dan eerder binnen de Europese visquota was afgesproken.

Demissionair minister van visserij Piet Adema heeft van eurocomissaris Virginijus Sinkevičius van visserij de toezegging gekregen dat als het Verenigd Koninkrijk een nieuwe regering heeft, er zo snel mogelijk een Europese delegatie naar Londen gaat. Die zal daar de quota voor de vangst van tong door Nederlandse vissers bespreken. Die quota kunnen volgens Adema zelfs nog voor het lopende jaar 2024 omhoog nu uit wetenschappelijk onderzoek blijkt dat het beter gaat met de tong dan aanvankelijk gedacht.

"Sinkevičius vindt dat wij een punt hebben", aldus Adema in Luxemburg, na afloop van een vergadering met zijn EU-collega's van landbouw. "Ik vind het echt goed nieuws dat ook de commissie erachter staat en voor deze onderhandelingen naar het Verenigd Koninkrijk wil gaan". Nederland vist traditioneel veel in Britse wateren en moet daarover dus afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk. Omdat dit land niet meer in de Europese Unie zit, treedt de Europese Commissie op als onderhandelingspartner.

De Europese Commissie heeft dergelijke onderhandelingen met het Verenigd Koninkrijk inmiddels al achter de rug ten bate van de Belgische vissers. Die mogen vanaf volgende maand aanzienlijk meer tong vangen in Britse wateren dan eerder voor 2024 was afgesproken, aldus de Vlaamse minister van Visserij Hilde Crevits.

Meer uit Binnenland

Militaire vakbond staat achter visie Commandant over oefeningen

DEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."

39 minuten geleden
Brandweer nog volop bezig met nablussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.

1 uur geleden
Duitsland stuurt 21 brandweerwagens naar Nederland

BONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.

3 uur geleden
Vanaf zaterdagmiddag code geel om onweer met windstoten en hagel

DE BILT (ANP) - In Nederland is vanaf zaterdagmiddag code geel van kracht wegens onweer met windstoten en hagel, meldt het KNMI. Volgens het weerinstituut is er kans op hagelstenen tot 2 centimeter groot en windstoten tot plaatselijk 70 kilometer per uur.

3 uur geleden
Politie: weer meer en heftiger geweld tegen agenten vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.

5 uur geleden
Natuurbrand in Kessel onder controle, aldus veiligheidsregio

KESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.

8 uur geleden
Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

11 uur geleden