Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel wil Nederlandse vissers helpen met quota voor tong

Brussel wil Nederlandse vissers helpen met quota voor tong

LUXEMBURG (ANP) - Er is goede hoop dat Nederlandse vissers binnenkort meer tong mogen vangen dan eerder binnen de Europese visquota was afgesproken.

Demissionair minister van visserij Piet Adema heeft van eurocomissaris Virginijus Sinkevičius van visserij de toezegging gekregen dat als het Verenigd Koninkrijk een nieuwe regering heeft, er zo snel mogelijk een Europese delegatie naar Londen gaat. Die zal daar de quota voor de vangst van tong door Nederlandse vissers bespreken. Die quota kunnen volgens Adema zelfs nog voor het lopende jaar 2024 omhoog nu uit wetenschappelijk onderzoek blijkt dat het beter gaat met de tong dan aanvankelijk gedacht.

"Sinkevičius vindt dat wij een punt hebben", aldus Adema in Luxemburg, na afloop van een vergadering met zijn EU-collega's van landbouw. "Ik vind het echt goed nieuws dat ook de commissie erachter staat en voor deze onderhandelingen naar het Verenigd Koninkrijk wil gaan". Nederland vist traditioneel veel in Britse wateren en moet daarover dus afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk. Omdat dit land niet meer in de Europese Unie zit, treedt de Europese Commissie op als onderhandelingspartner.

De Europese Commissie heeft dergelijke onderhandelingen met het Verenigd Koninkrijk inmiddels al achter de rug ten bate van de Belgische vissers. Die mogen vanaf volgende maand aanzienlijk meer tong vangen in Britse wateren dan eerder voor 2024 was afgesproken, aldus de Vlaamse minister van Visserij Hilde Crevits.

Meer uit Binnenland

Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

22 minuten geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

1 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

3 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

6 uur geleden
Weeronline: dodenherdenking en Bevrijdingsdag zijn fris en droog

HOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.

7 uur geleden
Natuurbrand Weert afgeschaald, minder brandweer aanwezig

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.

14 uur geleden
Twee gewonden in Winschoten, mogelijk door steekincident

WINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.

15 uur geleden