Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel wil informatiesysteem arriverende reizigers verbeteren

Brussel wil informatiesysteem arriverende reizigers verbeteren

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt voor het informatiesysteem over reizigers die de Schengenzone binnenkomen te versterken. De verbeterde zogenoemde Advance Passenger Information (API) moet het gemakkelijker maken voor bijvoorbeeld de Koninklijke Marechaussee op Schiphol om voor aankomst te checken wie er in aantocht zijn en of er mogelijke veiligheidsrisico’s zijn.

De nieuwe regels moeten niet alleen de strijd tegen zware criminaliteit en terrorisme binnen de EU versterken maar ook illegale migratie helpen terugdringen, stelt de commissie. Het verzamelen van paspoort- en reisgegevens van passagiers die aan boord van een vliegtuig of schip zitten van buiten Europa, zoals de naam, nationaliteit en de reisroute, wordt verplicht.

Het API-systeem wordt gestandaardiseerd en geautomatiseerd in de hele EU. De API-data moeten aan het eind van de instapcontroles door de vervoersmaatschappij elektronisch worden doorgestuurd naar de nationale autoriteiten van het land van bestemming. Dat zal gaan gebeuren via een nieuw Europees, beveiligd systeem dat uiterlijk 2026 moet zijn ontwikkeld, waarna het twee jaar later moet zijn ingevoerd. De gegevens worden alleen doorgestuurd, niet opgeslagen.

Vreemdelingenwet 2000

In Nederland verwerkt het API-Centrum van de Koninklijke Marechaussee op Schiphol de aangeleverde passagiersgegevens volgens de Vreemdelingenwet 2000.

API is niet hetzelfde als PNR (Passenger Name Record), waarin de gegevens van reizigers bij de reservering en check-in van iedere luchtvaartpassagier worden vastgelegd, ook binnen de EU.

Schengen bestaat uit 22 EU-landen plus Liechtenstein, Noorwegen, IJsland en Zwitserland.

Meer uit Binnenland

Onderzoek naar mogelijke vogelgriep in Wildlands Emmen

EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

41 minuten geleden
Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

5 uur geleden
KLM-repatriëringsvlucht vanuit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.

6 uur geleden
Iraniërs op de Dam willen actie van Nederlandse regering

AMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Verdachte moord Haagse garagehouder vrijgelaten voor uitspraak

DEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.

7 uur geleden
Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

9 uur geleden
Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

13 uur geleden