Brussel wil extra sancties tegen Rusland om sabotage kabels
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie wil extra sancties tegen Rusland na het jongste incident met beschadigde internationale stroom- en datakabels in de Oostzee. De maatregelen moeten zich richten op de schaduwvloot van schepen waarmee Moskou allerlei sancties probeert te omzeilen.
De aankondiging van Brussel volgt op het Finse onderzoek naar een olietanker die mogelijk verantwoordelijk was voor de "sabotage" van een elektriciteitskabel tussen Finland en Estland. Het verdachte schip maakt deel uit van de Russische schaduwvloot "die de veiligheid en het milieu bedreigt en tegelijkertijd het Russische oorlogsbudget financiert", aldus de Europese Commissie en EU-buitenlandchef Kaja Kallas in een gezamenlijke verklaring. "We zullen verdere maatregelen voorstellen, waaronder sancties, om deze vloot aan te pakken."
Meer uit Buitenland
CHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.
11 minuten geledenMERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.
1 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
8 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
8 uur geleden