Brussel wil einde aan dierkooien in veehouderij
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil een einde aan het gebruik van kooien in de veehouderij. Het dagelijks EU-bestuur reageert hiermee op het Europees burgerinitiatief 'End the Cage Age', waaronder meer dan een miljoen Europeanen hun handtekening hebben gezet. Wetsvoorstellen om kooien uit te faseren komen in 2023 als onderdeel van herziening van de dierenwelzijnregels, kondigde de commissie woensdag aan.
Doel van het burgerinitiatief is de "onmenselijke behandeling van boerderijdieren die in kooien worden gehouden" te beëindigen. Het gaat om kooien voor kippen, konijnen, kwartels, eenden en ganzen, maar ook zogenoemde kraamkisten voor zeugen of boxen voor kalveren. Eurocommissaris Stella Kyriakides (Gezondheid) sprak van een "historische dag voor het dierenwelzijn in de EU.
Europarlementariër Anja Hazekamp van de Partij voor de Dieren reageert positief. "Een wettelijk verbod op kooihuisvesting zal het leed van honderden miljoenen varkens, kalfjes, konijnen, kippen, kwartels, eenden en ganzen in de Europese veehouderij verzachten." Zij benadrukt dat er wel een verbod op import van 'kooiveevoedsel' uit andere landen moet komen. "Anders bestaat het risico dat dierenleed verplaatst wordt naar landen buiten de Europese Unie."
De wet zou op zijn vroegst in 2027 in werking kunnen treden als de lidstaten en het EU-parlement ermee hebben ingestemd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag gemengd begonnen. De aandacht ging vooral uit naar de resultaten van grote Amerikaanse banken. JP Morgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, zag de winst afgelopen kwartaal stijgen dankzij sterke resultaten van de zakelijke divisie en de handel in aandelen en obligaties. De omzet viel echter tegen. Het aandeel won desondanks 2,5 procent.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat een deel van de schriftelijke klantenservice verplaatsen naar de Filipijnse hoofdstad Manilla. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van De Telegraaf. Klanten die in het Nederlands vragen stellen, krijgen wel nog steeds in het Nederlands antwoord, benadrukt de woordvoerster.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ziet momenteel geen reden om aan te nemen dat de verschillende cyberincidenten binnen de Europese levensmiddelensector verband houden met elkaar. Dat meldt de instantie, zonder specifiek in te gaan op de cyberaanvallen op levensmiddelenbedrijven.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinen van NS zijn dinsdag wat viezer dan normaal door een staking van schoonmakers, laat een woordvoerster van NS weten. Reizigers kunnen daar overlast van hebben, maar volgens de NS is de impact van de staking wel te overzien. Ook op Schiphol leggen schoonmakers het werk neer. Daar helpen kantoormedewerkers mee om de terminal schoon te houden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlandse organisaties, waaronder ABN AMRO, Achmea, ASN, Deloitte, KPN en Rabobank ontwikkelt een nieuwe identificatiedienst. De digitale identiteitswallet met de naam MyCheck wordt daarmee een alternatief voor itsme, de opvolger van iDIN. De nieuwe app moet in het tweede kwartaal van 2027 actief zijn.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize heeft op dit moment geen aanwijzingen dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij een cyberveiligheidsincident. Vanwege dat IT-incident haalde het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall&Gall meerdere systemen offline. Het bedrijf zegt op dit moment bepaalde systemen weer op te starten. Het onderzoek naar het incident loopt nog, meldt Ahold Delhaize.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Een groep van honderden wetenschappers eist dat er onafhankelijk toezicht komt op de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-modellen. Technologie die de cyberveiligheid in het gevaar kan brengen zou tijdens tests volledig van het internet moeten worden afgeschermd, betogen de ondertekenaars van een open brief. Onder hen zijn ook Geoffrey Hinton en Yoshua Bengio, die bekendstaan als 'peetvaders' van AI.
3 uur geleden