Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel waarschuwt voor tijdelijke noodmaatregelen

Brussel waarschuwt voor tijdelijke noodmaatregelen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie waarschuwt dat tijdelijke noodmaatregelen die lidstaten nemen in verband met de coronacrisis niet aan de "fundamentele principes" van de EU mogen tornen. "De EU is gebouwd op waarden van vrijheid, democratie, de rechtsstaat en eerbiediging van de mensenrechten", aldus commissievoorzitter Ursula von der Leyen."De democratie kan niet functioneren zonder vrije, onafhankelijke media", stelt ze ook.

Von der Leyen reageert hiermee impliciet op de zorgen in Brussel over de verregaande bevoegdheden die de Hongaarse premier Viktor Orban heeft gekregen om de coronacrisis in zijn land te bedwingen. In het land kunnen door een nieuwe tijdelijke maatregel onder meer zware gevangenisstraffen worden opgelegd aan media die "valse informatie" verschaffen over het longvirus en de maatregelen die de Hongaarse regering per volmacht treft. Von der Leyen noemde Hongarije niet bij naam in haar verklaring.

De commissie vergadert woensdag over de kwestie.

Ook minister van Buitenlandse Zaken Stef Blok waagde zich dinsdag niet aan een expliciete veroordeling van de Hongaarse regering. "De boodschap van de EU is heel duidelijk, daar sluit ik me hartgrondig bij aan", zei hij over de verklaring van Von der Leyen.

"Het is heel belangrijk dat ook in deze ingewikkelde crisis de basiswaarden van de democratie en de rechtstaat worden gehandhaafd." Maar dieper ging hij niet op de ontwikkelingen in Hongarije in. "Ik denk dat we gezamenlijk als EU stappen moeten zetten. Het helpt niet als ik als Nederland ga zeggen wat ik vind."

Meer uit Buitenland

Iran: Israël pleegt oorlogsmisdaad met aanval op ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran beschuldigt Israël ervan een ziekenhuis in het westen van het land te hebben aangevallen. De Iraanse regering spreekt van een "oorlogsmisdaad".

8 minuten geleden
Weer veel slachtoffers gemeld bij ophalen hulpgoederen in Gaza

RAFAH (ANP/AFP) - De hulpdiensten in de Gazastrook melden dat opnieuw doden zijn gevallen toen mensen stonden te wachten op hulpgoederen. Een woordvoerder van de burgerbescherming vertelde AFP dat twintig mensen omkwamen en meer dan tweehonderd personen gewond raakten. Hij stelde dat troepen van de "bezetting" het vuur openden, verwijzend naar Israël. De Israëlische krijgsmacht zegt te proberen te achterhalen wat precies is gebeurd.

15 minuten geleden
Onderzoekers verwachten meer kernwapens na jarenlange daling

STOCKHOLM (ANP/DPA/RTR) - Het aantal kernwapens gaat na decennia van daling weer stijgen, verwachten onderzoekers. Bijna alle negen landen die de verwoestende wapens bezitten, zijn volgens het toonaangevende onderzoeksinstituut SIPRI bezig hun arsenalen te moderniseren en uit te breiden.

16 minuten geleden
Israël hekelt sluiting Israëlische paviljoens op Paris Airshow

LE BOURGET (ANP/RTR/AFP) - Op de luchtvaartbeurs Paris Airshow is de toegang geblokkeerd tot paviljoens van Israëlische bedrijven. Dat gebeurde in opdracht van de Franse autoriteiten, zeggen ingewijden tegen persbureaus. De ondernemingen zouden geen gehoor hebben gegeven aan een verzoek om wapentuig weg te halen dat ze daar toonden. Israël reageerde verontwaardigd.

23 minuten geleden
Israël: Iran vuurde afgelopen dagen 350 raketten af

JERUZALEM (ANP/RTR) - Iran heeft sinds vrijdag ongeveer 350 ballistische raketten afgevuurd op Israël. Dat bericht nieuwssite Times of Israel, die zich baseert op cijfers van de Israëlische krijgsmacht. De meeste raketten zouden zijn onderschept voordat ze hun doel bereikten.

2 uur geleden
Opluchting na arrestatie verdachte van doden politici Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/RTR/AFP) - In de Amerikaanse staat Minnesota heerst voorzichtige opluchting na de arrestatie van een man die een politica zou hebben doodgeschoten en ook anderen zou hebben geprobeerd om te brengen. De 57-jarige Vance Boelter was dagenlang zoek en had een flink aantal wapens, meldt de politie.

2 uur geleden
Air India-toestel keert terug naar Hongkong na technisch probleem

NEW DELHI (ANP/RTR) - Een Boeing 787-8 Dreamliner van Air India, onderweg naar New Delhi, is maandag uit voorzorg teruggekeerd naar de luchthaven van Hongkong. De piloot van de Indiase luchtvaartmaatschappij vermoedde een technisch probleem, meldde een bron aan persbureau Reuters.

2 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!