Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel waarschuwt Den Haag voor hoge particuliere schulden

Brussel waarschuwt Den Haag voor hoge particuliere schulden

BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse regering mag ondanks de economische gevolgen van de coronacrisis niet andere al lang lopende ‘onevenwichtigheden’ uit het oog verliezen. De Europese Commissie waarschuwt dat de schuld van burgers, onder meer door de hoge huizenprijzen, blijft stijgen en dat het exportoverschot in Nederland te hoog is.

Nederland hoort bij twaalf EU-landen waarvan het dagelijks EU-bestuur het begrotingsbeleid extra in de gaten houdt. Al jaren tikt Brussel Den Haag op de vingers over het overschot op de lopende rekening, doordat Nederland veel meer exporteert dan importeert, net als Duitsland. Dat chronisch exportoverschot ligt ver boven de norm die Brussel stelt, waarbij export en import meer in balans zijn. Ook de hoge schulden bij particulieren zijn de commissie een doorn in het oog. Ze eist al lang dat er een einde komt aan de hypotheekrenteaftrek. Ook moeten de pensioenen en belastingen verder worden hervormd, en er meer vaste banen worden aangeboden.

Het kabinet heeft door alle steun- en andere maatregelen vanwege Covid-19 nu andere zaken aan het hoofd maar die bestaande problemen gaan niet uit zichzelf weg, schrijft de commissie in een speciaal ‘lentepakket’ van aanbevelingen voor alle landen.

Vanwege de coronacrisis zijn de Europese regels voor begrotingstekort en staatsschuld sinds vorig jaar bevroren en dat blijven ze nog tot 2023. "We staan op een kantelpunt", zegt vicevoorzitter Valdis Dombrovskis. "Het herstel ligt om de hoek, maar de weg is geplaveid met onzekerheden. We zullen alle instrumenten blijven inzetten om de economie terug op de rails te krijgen."

Alle lidstaten worden aangemoedigd hun bedrijven en burgers financieel te blijven steunen en met behulp van de 672,5 miljard euro uit het Europese herstelfonds fors te investeren in groei.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na meevallende groeicijfers economie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers reageerden op meevallende cijfers over de Amerikaanse economie. Daaruit kwam naar voren dat de economie van de Verenigde Staten in het derde kwartaal met 4,3 procent is gegroeid, de grootste groei in twee jaar.

7 uur geleden
Koperprijs stijgt voor het eerst tot ruim 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is dinsdag voor het eerst gestegen tot boven de 12.000 dollar per ton. De prijs van koper stijgt de laatste maanden, onder meer vanwege zorgen over de aanvoer van het belangrijke metaal.

10 uur geleden
Agractie: afwijzing mestuitzondering 'flinke domper' voor boeren

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie spreekt van een flinke domper voor boeren in Nederland, nu ze geen nieuwe uitzondering op de Europese mestregels krijgen. "Het is de omgekeerde wereld dat er minder gezonde dierlijke mest mag worden aangewend op grasland, terwijl er wel meer kunstmest mag worden gebruikt om de bodem te voeden", stelt de organisatie.

11 uur geleden
Novo Nordisk wint op Deense beurs na goedkeuring afslankpil in VS

AMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Verenigde Staten gaven de Deense farmaceut goedkeuring voor het op de markt brengen van een pilversie van zijn populaire obesitasinjectie Wegovy. Het bedrijf wil in januari al beginnen met de verkoop in de VS.

11 uur geleden
VS dreigen met importheffing in 2027 op chips uit China

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.

12 uur geleden
LTO: boeren weer in onzekerheid door afgewezen mestuitzondering

DEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.

13 uur geleden
Ook CMA CGM vaart weer door Suezkanaal na staakt-het-vuren Gaza

CAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.

13 uur geleden