Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel vreest gevolgen aanvallen Rode Zee in 'komende weken'

Brussel vreest gevolgen aanvallen Rode Zee in 'komende weken'

BRUSSEL (ANP) - De aanvallen van Jemenitische rebellen op de scheepvaart door de Rode Zee zouden de komende weken vat kunnen krijgen op de Europese economie, vreest Eurocommissaris Paolo Gentiloni. Hij ziet de energieprijzen of inflatie nu nog niet stijgen door het afknijpen van de belangrijke vaarroute voor de koopvaardij, maar dat zou weleens kunnen veranderen.

De Houthi-rebellen in Jemen bestoken al weken passerende vrachtschepen of proberen die zelfs te kapen. Dat doen ze naar eigen zeggen uit protest tegen de aanvallen van Israël op de Palestijnse Gazastrook. Israël zegt Hamas te willen verdrijven uit het gebied. De Houthi's en Hamas zijn geestverwant en worden allebei gesteund door Iran.

De aanvallen hinderen de scheepvaart op een voor de wereldeconomie cruciale vaarweg. Veel vrachtvaarders maken inmiddels de omweg om Afrika, wat veel tijd en dus geld kost en de prijzen kan opjagen. Maar "voor nu heeft dit kennelijk nog geen consequenties voor de energieprijzen en de inflatie", constateert Gentiloni, de Eurocommissaris van Begroting. "Maar we denken dat dit nauwlettend gevolgd moet worden, omdat deze consequenties zich de komende weken zouden kunnen voordoen".

Meer uit Financieel

VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

15 minuten geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

38 minuten geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten.

1 uur geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

3 uur geleden
Trump dreigt Fed-baas na einde van zijn termijn uit Fed te zetten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.

3 uur geleden
AWVN: loonsverhogingen in nieuwe cao's trekken weer aan

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.

4 uur geleden
Rechters bankentuchtrecht gaan in staking

AMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.

5 uur geleden