Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel vreest gevolgen aanvallen Rode Zee in 'komende weken'

Brussel vreest gevolgen aanvallen Rode Zee in 'komende weken'

BRUSSEL (ANP) - De aanvallen van Jemenitische rebellen op de scheepvaart door de Rode Zee zouden de komende weken vat kunnen krijgen op de Europese economie, vreest Eurocommissaris Paolo Gentiloni. Hij ziet de energieprijzen of inflatie nu nog niet stijgen door het afknijpen van de belangrijke vaarroute voor de koopvaardij, maar dat zou weleens kunnen veranderen.

De Houthi-rebellen in Jemen bestoken al weken passerende vrachtschepen of proberen die zelfs te kapen. Dat doen ze naar eigen zeggen uit protest tegen de aanvallen van Israël op de Palestijnse Gazastrook. Israël zegt Hamas te willen verdrijven uit het gebied. De Houthi's en Hamas zijn geestverwant en worden allebei gesteund door Iran.

De aanvallen hinderen de scheepvaart op een voor de wereldeconomie cruciale vaarweg. Veel vrachtvaarders maken inmiddels de omweg om Afrika, wat veel tijd en dus geld kost en de prijzen kan opjagen. Maar "voor nu heeft dit kennelijk nog geen consequenties voor de energieprijzen en de inflatie", constateert Gentiloni, de Eurocommissaris van Begroting. "Maar we denken dat dit nauwlettend gevolgd moet worden, omdat deze consequenties zich de komende weken zouden kunnen voordoen".

Meer uit Financieel

Productie Nederlandse industrie stijgt met ruim 1 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in december 1,3 procent meer geproduceerd vergeleken met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In november was sprake van een kleinere productiestijging van 0,4 procent. In minder dan de helft van de branches groeide de productie in de laatste maand van 2025.

57 minuten geleden
Thuiswerken blijft populair ondanks strengere werkgevers

DEN HAAG (ANP) - Thuiswerken blijft onverminderd populair, ondanks eerdere signalen dat werkgevers de mogelijkheden voor medewerkers om enkele dagen per week vanuit huis in te loggen willen inperken. Dat komt naar voren uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
Ruim 78 miljoen passagiers via Nederlandse luchthavens in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 78 miljoen passagiers reisden vorig jaar van en naar de vijf nationale luchthavens in Nederland. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal passagiers steeg bijna drie procent ten opzichte van 2024. Het blijft echter nog altijd ruim drie procent onder het niveau van het pre-coronajaar 2019.

1 uur geleden
Techaandelen stuwen Amerikaanse beurzen opnieuw omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag, na een aarzelende start, hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen hadden de opgaande lijn weer te pakken, na het stevige herstel op vrijdag. Toen gingen chipbedrijven hard omhoog nadat grote Amerikaanse techconcerns forse investeringen in AI-datacentra hadden aangekondigd.

9 uur geleden
Beleggers duiken massaal op Alphabet-obligaties om AI-plannen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaat naar verwachting ongeveer 20 miljard dollar ophalen met de uitgifte van obligaties. De belangstelling van beleggers was zo groot dat er voor meer dan 100 miljard dollar werd ingeschreven, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Zo'n enorme belangstelling voor een bedrijfslening komt zelden voor.

11 uur geleden
Spoorstaking in Spanje vroegtijdig beëindigd

MADRID (ANP/AFP) - De spoorstaking die vakbonden voor drie dagen in Spanje hadden afgekondigd, is na één dag voorbij. De regering en bonden hebben een akkoord bereikt over aanvullende veiligheids- en onderhoudsmaatregelen op het spoorwegennet.

12 uur geleden
President Franse centrale bank treedt ruim voor einde termijn af

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.

13 uur geleden