Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel vraagt inenten 70 procent volwassen EU-burgers voor zomer

Brussel vraagt inenten 70 procent volwassen EU-burgers voor zomer

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie roept de EU-landen op om 80 procent van de tachtigplussers en de zorgverleners uiterlijk in maart te hebben gevaccineerd en minimaal 70 procent van alle volwassenen tegen de zomer. "Dat is ambitieus maar haalbaar", zegt EU-commissaris Stella Kyriakides (Volksgezondheid). Met de verwachte toename van nieuwe leveringen van vaccins de komende maanden is het belangrijk dat vaccineren onverwijld volgt, aldus het dagelijks EU-bestuur.

Met het toenemend aantal inentingen is het ook tijd om te besluiten over een Europees erkend vaccinatiebewijs, vindt de commissie. Zo'n certificaat garandeert "de juiste medische opvolging" en kan worden gebruikt om eventuele bijwerkingen te monitoren. Het is nog te vroeg om te overwegen de vaccinatiebewijzen voor andere dan medische doeleinden te gebruiken, stelt de commissie. Ze verwijst daarmee naar een pleidooi van de Griekse regering voor de invoering van een coronapaspoort waarmee gevaccineerde personen onbelemmerd door de EU zouden kunnen reizen.

De lidstaten moeten volgens Brussel ook meer testen op het DNA van een in positieve tests gevonden virus. Dat gebeurt nu gemiddeld bij 1 procent van de tests, maar zou moeten worden opgevoerd tot 5 tot 10 procent, zodat nieuwe varianten tijdig kunnen worden opgespoord. De commissie vraagt de lidstaten de bevindingen met elkaar te delen.

De commissie zet ook een mechanisme op om vaccins met armere landen te delen. "Heel binnenkort zullen we onze vaccindonaties aan de rest van de wereld bekendmaken", aldus Kyriakides. "Europa zal niet wegkijken van haar morele en politieke verantwoordelijkheden."

De strijd tegen Covid-19 is donderdag het hoofdthema op een top van de 27 EU-leiders. Ze zullen onder meer spreken over de vaccinatiecampagnes, nieuwe coronavarianten en de vaccinatiebewijzen.

Meer uit Binnenland

Arrestaties bij actie bij spoor in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.

1 uur geleden
Systemen Universiteit Utrecht draaien weer na brand in datacenter

UTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.

1 uur geleden
Markuszower sprak over omstreden term 'omvolking' in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."

1 uur geleden
Finale songfestival door 798.000 mensen bekeken op Nederlandse tv

WENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.

3 uur geleden
Nederlands speurhondenteam arriveert zondagmiddag op Saba

THE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.

4 uur geleden
Groep wadlopers gered van het wad bij Ameland

AMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.

5 uur geleden
Gestrande wadlopers met reddingsboten en heli van wad gehaald

AMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.

6 uur geleden