Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel: te vroeg om economisch effect coronavirus te meten

Brussel: te vroeg om economisch effect coronavirus te meten

BRUSSEL (ANP) - Het is nog te vroeg om de omvang van de negatieve gevolgen van het nieuwe coronavirus voor de economische groei in de EU te beoordelen. Hoe langer deze crisis duurt hoe groter het effect op het economische vertrouwen en de wereldwijde investeringen, stelt de Europese Commissie in haar jaarlijkse winterprognose. Ook zijn de blijvende onzekerheid over het Amerikaanse handelsbeleid en de sociale en geopolitieke spanningen in Zuid-Amerika en het Midden-Oosten risicofactoren.

Desondanks ziet het dagelijks EU-bestuur "bemoedigende ontwikkelingen". Zo is met de ratificatie van het verdrag over de terugtrekking van de Britten uit de EU per 31 januari vooralsnog een no-deal voorkomen. Gedurende de transitieperiode tot 31 december, waarin het Verenigd Koninkrijk de EU-regels nog blijft volgen, is er daarom duidelijkheid voor ondernemers. Ook heeft de eerste fase van de handelsdeal tussen de VS en China enigszins het risico van een handelsoorlog verminderd, aldus het dagelijks EU-bestuur.

Volgens EU-commissaris Paolo Gentiloni (Economie) blijft het economische vooruitzicht in de EU "stabiel maar bescheiden". Zowel dit als volgend jaar verwacht de commissie een groei van 1,2 procent voor de eurozone en 1,4 procent voor de hele EU van 27 landen. Nederland zit daar met een percentage van 1,3 in 2020 en 2021 nipt boven, verwacht de commissie. De commissie waarschuwt wel dat de cijfers voor 2021 geen rekening houden met de uitkomst van de onderhandelingen over een nieuw handelsverdrag met Londen. Als er geen akkoord wordt bereikt voor 31 december ontstaat alsnog een risicovolle situatie.

Meer uit Financieel

Investeringsplatform Akka breidt uit naar Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Investeringsplatform Akka is nu ook beschikbaar in Nederland. Het in 2024 in Frankrijk opgerichte platform is naar eigen zeggen de eerste mobiele app in Europa voor investeringen in startups en wil de private markten toegankelijk maken voor kleinere beleggers.

6 minuten geleden
Intern onderzoek bij UWV na signalen angstcultuur

AMSTERDAM (ANP) - Adviesbureau KPMG start "zeer spoedig" met een intern onderzoek naar de mogelijke angstcultuur bij uitkeringsinstantie UWV. Dat bevestigt een woordvoerder van de overheidsdienst na berichtgeving van EenVandaag. Het onderzoek moet dit najaar zijn afgerond.

24 minuten geleden
Stichting eist vergoeding van bedrijf achter gameplatform Steam

UTRECHT (ANP) - Een Nederlandse stichting eist een schadevergoeding van het bedrijf achter Steam, omdat spelers onterecht extra hoge prijzen zouden hebben betaald voor de spellen die ze via dat populaire gameplatform kochten. Nederlandse gamers hebben daardoor samen ruim 220 miljoen euro te veel betaald, stelt de Stichting Consumenten Competition Claims

27 minuten geleden
Veilingsite Catawiki boekt eerste winst sinds 2020

AMSTERDAM (ANP) - Veilingsite Catawiki heeft vorig jaar voor het eerst in vijf jaar een nettowinst geboekt. Het Nederlandse internetbedrijf zegt dat dit te danken is aan investeringen in technologie, die schaalvergroting mogelijk maakten. Tegelijkertijd groeit volgens Catawiki de vraag naar luxe- en verzamelobjecten, waaronder Pokémonkaarten, postzegels, horloges en sieraden.

2 uur geleden
Flinke koersverliezen op beurzen New York, olieprijzen omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke verliezen gesloten. Het sentiment onder beleggers op Wall Street werd onder meer gedrukt door een stijging van de olieprijzen door de opgelopen spanningen in het Midden-Oosten. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Amerikaanse inflatie die het hoogste niveau in meer dan drie jaar heeft bereikt.

9 uur geleden
Brits winkelconcern Frasers Group doet bod op modemerk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group heeft een overnamebod gedaan op het Duitse modemerk Hugo Boss van 38 euro per aandeel in contanten. Frasers bezit al ruim een kwart van de aandelen Hugo Boss en wil nu de rest ook in handen krijgen voor een bedrag van bijna 2 miljard euro.

13 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit met kleine winst

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met kleine winst de handel uitgegaan. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde spanningen in het Midden-Oosten na Amerikaanse vergeldingsaanvallen op Iran. Verder was er ook aandacht voor een Amerikaans inflatiecijfer.

14 uur geleden