Brussel stelt rijbewijs in hele EU voor vanaf 17 jaar
BRUSSEL (ANP) - Jongeren in de EU moeten volgens de Europese Commissie vanaf 17 jaar kunnen leren autorijden en hun rijbewijs halen, zoals in Nederland al mogelijk is. Dan moeten ze tot hun achttiende ervaring opdoen met een begeleider in de auto, zoals een ouder. Er zou een proeftijd van ten minste twee jaar moeten komen voor beginnende bestuurders na het behalen van het examen, met een nultolerantie voor rijden onder invloed. Er komt ook een digitaal rijbewijs in de EU dat overal erkend wordt zoals de coronapas, als het aan het dagelijks EU-bestuur ligt.
Deze en meer voorstellen maken deel uit van een pakket wetsvoorstellen om het leren rijden voor jongeren aantrekkelijker te maken, de veiligheid op de weg te verbeteren en het aantal verkeersdoden in de EU te verminderen. Volgens Eurocommissaris Adina Vălean (Transport) vielen er vorig jaar 20.000 doden in het wegverkeer, vooral voetgangers, fietsers en gebruikers van scooters en motoren.
Ze stelt voor om meer aandacht bij de rijlessen te schenken aan die kwetsbare groepen. En om streng te zijn voor jonge bestuurders. Dit is essentieel, zegt de commissie omdat beginnende automobilisten van onder de 30 jaar maar 8 procent van alle bestuurders op de weg uitmaken, maar betrokken zijn bij twee op de vijf dodelijke aanrijdingen. De EU streeft naar nul doden op de weg in 2050.
Er moeten gelijke regels komen in de EU voor het intrekken van rijbewijzen, zoals 50 kilometer boven de snelheidslimiet rijden, waar ook. De commissie hamert ook op betere handhaving van overtredingen. Een ingetrokken rijbewijs moet automatisch in de hele Europese Unie zijn ingetrokken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
6 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".
7 uur geleden