Brussel stelt opzetten meer regionale 'innovatie-valleien' voor
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil dat de EU een internationale speler van belang wordt op het gebied van innovatie. Ze heeft daarom een Innovatie Agenda opgesteld met voorstellen om dat te bereiken, zoals het opzetten van meer regionale "innovatie-valleien" waar bedrijven en overheden in concrete projecten samenwerken. De commissie meent dat zulke initiatieven leiden tot een snellere omslag naar een groene en digitale maatschappij.
Als goed voorbeeld daarvan noemt Innovatiecommissaris Mariya Gabriel de zogenoemde Hydrogen Valleys, regio's waar waterstof zowel wordt geproduceerd als opgeslagen en verdeeld naar fabrieken, woningen, gebouwen en vervoer, zoals bussen. In Nederland zijn enkele van deze integrale groene waterstofketens al in ontwikkeling.
De EU staat volgens het dagelijks bestuur aan het begin van een nieuwe golf van technologische innovaties die nodig zijn om dringende maatschappelijke uitdagingen aan te pakken in verschillende sectoren, zoals de zorg, hernieuwbare energie, de agri-industrie en transport. De plannen moeten ook helpen de afhankelijkheid van de EU van fossiele brandstoffen te doorbreken, en zorgen voor duurzame voedselzekerheid. Door de Russische invasie van Oekraïne is herziening van het Europese strategische innovatiebeleid nog urgenter geworden, stelt Brussel.
Daarom is het ook nodig dat technisch toptalent bijeen wordt gebracht en getraind, en dat start-ups financiële steun krijgen. De commissie wil het ook gemakkelijker maken voor investeerders om hun geld in "experimenten" te steken. Europa heeft "baanbrekende innovatieve oplossingen" nodig, stelt de commissie.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bij de Belastingdienst was het zondag meteen druk, nu mensen weer hun aangifte voor de inkomstenbelasting kunnen doen. De fiscus kreeg de eerste aangifte vannacht al binnen na 2 minuten en 23 seconden. Vorig jaar was dit na 4 minuten en 24 seconden.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, mogelijk zelfs alle nog niet eerder vrijgegeven data. De omvang van het bestand met de naam 'full_odido_shinyhunters' is meer dan 25 keer zo groot als het zaterdag naar buiten gebrachte bestand.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
15 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.
15 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
16 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
17 uur geleden