Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel stelt opzetten meer regionale 'innovatie-valleien' voor

Brussel stelt opzetten meer regionale 'innovatie-valleien' voor

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil dat de EU een internationale speler van belang wordt op het gebied van innovatie. Ze heeft daarom een Innovatie Agenda opgesteld met voorstellen om dat te bereiken, zoals het opzetten van meer regionale "innovatie-valleien" waar bedrijven en overheden in concrete projecten samenwerken. De commissie meent dat zulke initiatieven leiden tot een snellere omslag naar een groene en digitale maatschappij.

Als goed voorbeeld daarvan noemt Innovatiecommissaris Mariya Gabriel de zogenoemde Hydrogen Valleys, regio's waar waterstof zowel wordt geproduceerd als opgeslagen en verdeeld naar fabrieken, woningen, gebouwen en vervoer, zoals bussen. In Nederland zijn enkele van deze integrale groene waterstofketens al in ontwikkeling.

De EU staat volgens het dagelijks bestuur aan het begin van een nieuwe golf van technologische innovaties die nodig zijn om dringende maatschappelijke uitdagingen aan te pakken in verschillende sectoren, zoals de zorg, hernieuwbare energie, de agri-industrie en transport. De plannen moeten ook helpen de afhankelijkheid van de EU van fossiele brandstoffen te doorbreken, en zorgen voor duurzame voedselzekerheid. Door de Russische invasie van Oekraïne is herziening van het Europese strategische innovatiebeleid nog urgenter geworden, stelt Brussel.

Daarom is het ook nodig dat technisch toptalent bijeen wordt gebracht en getraind, en dat start-ups financiële steun krijgen. De commissie wil het ook gemakkelijker maken voor investeerders om hun geld in "experimenten" te steken. Europa heeft "baanbrekende innovatieve oplossingen" nodig, stelt de commissie.

Meer uit Financieel

Bescheiden winst voor aandelenbeurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten nieuws over mogelijke nieuwe spanningen tussen Israël en Iran en handelsbesprekingen tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Bitcoin stijgt naar recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin heeft een nieuw recordniveau bereikt. 's Werelds meest verhandelde cryptomunt steeg woensdag omstreeks 17.00 uur (Nederlandse tijd) tot een prijs van 109.302 dollar. Beleggers in cryptomunten waren optimistisch over de komst van nieuwe regelgeving in de Verenigde Staten voor stablecoins, oftewel digitale munten die zijn gekoppeld aan een vaste waarde.

1 uur geleden
Financiële dataprovider Bloomberg kort getroffen door storing

LONDEN (ANP/AFP) - De financiële dataprovider Bloomberg, die wereldwijd massaal wordt gebruikt door beleggers en analisten, is woensdag in meerdere landen kort getroffen door een storing. Als gevolg daarvan raakte de uitgifte van staatsobligaties verstoord. Volgens een woordvoerder is het probleem opgelost en "keren onze systemen terug naar hun normale functioneren."

2 uur geleden
Warenhuisketen Target zakt op negatief Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street zijn woensdag lager geopend, mede door aanhoudende zorgen over de groeiende staatsschuld van de Verenigde Staten. Warenhuisketen Target verloor 6,6 procent nadat het bedrijf zijn verkoopverwachting voor het hele jaar naar beneden had bijgesteld. De winkelketen noemde als reden de onzekerheid onder consumenten over hun bestedingen als gevolg van de Amerikaanse invoerheffingen. Ook zegt Target minder te verkopen door negatieve reacties op het terugdraaien van zijn inspanningen op het gebied van diversiteit, gelijkheid en inclusie.

3 uur geleden
Werkgeversorganisaties willen ambitie bij wegnemen EU-barrières

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven hoopt dat de Europese Unie en lidstaten met "ambitie en snelheid" handelsbelemmeringen binnen het landenblok wegnemen. Werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland zeggen ook blij te zijn met het actieplan dat de Europese Commissie woensdag bekendmaakte. Het dagelijks EU-bestuur kondigde aan de handel tussen lidstaten te vergemakkelijken met een pakket aan maatregelen.

3 uur geleden
Zwitserse waakhond sommeert Booking.com commissies te verlagen

GENÈVE (ANP/DPA) - Een toezichthouder in Zwitserland heeft Booking.com opgedragen de commissies voor hotelreserveringen met bijna een kwart te verlagen. De eis volgt op onderzoek van de waakhond. Daaruit kwam naar voren dat het boekingsplatform zijn machtspositie misbruikt door "onrechtmatig hoge" commissies te eisen.

3 uur geleden
Moderna ziet af van goedkeuringsaanvraag voor corona-griepvaccin

CAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse biotechnologiebedrijf Moderna heeft "vrijwillig" zijn aanvraag voor goedkeuring van een combinatievaccin tegen corona en griep voor mensen van 50 jaar en ouder ingetrokken. Het besluit werd genomen na overleg met de Amerikaanse toezichthouder Food and Drug Administration (FDA). De reden hiervoor werd niet bekendgemaakt.

4 uur geleden