Brussel stelt opzetten meer regionale 'innovatie-valleien' voor
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil dat de EU een internationale speler van belang wordt op het gebied van innovatie. Ze heeft daarom een Innovatie Agenda opgesteld met voorstellen om dat te bereiken, zoals het opzetten van meer regionale "innovatie-valleien" waar bedrijven en overheden in concrete projecten samenwerken. De commissie meent dat zulke initiatieven leiden tot een snellere omslag naar een groene en digitale maatschappij.
Als goed voorbeeld daarvan noemt Innovatiecommissaris Mariya Gabriel de zogenoemde Hydrogen Valleys, regio's waar waterstof zowel wordt geproduceerd als opgeslagen en verdeeld naar fabrieken, woningen, gebouwen en vervoer, zoals bussen. In Nederland zijn enkele van deze integrale groene waterstofketens al in ontwikkeling.
De EU staat volgens het dagelijks bestuur aan het begin van een nieuwe golf van technologische innovaties die nodig zijn om dringende maatschappelijke uitdagingen aan te pakken in verschillende sectoren, zoals de zorg, hernieuwbare energie, de agri-industrie en transport. De plannen moeten ook helpen de afhankelijkheid van de EU van fossiele brandstoffen te doorbreken, en zorgen voor duurzame voedselzekerheid. Door de Russische invasie van Oekraïne is herziening van het Europese strategische innovatiebeleid nog urgenter geworden, stelt Brussel.
Daarom is het ook nodig dat technisch toptalent bijeen wordt gebracht en getraind, en dat start-ups financiële steun krijgen. De commissie wil het ook gemakkelijker maken voor investeerders om hun geld in "experimenten" te steken. Europa heeft "baanbrekende innovatieve oplossingen" nodig, stelt de commissie.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
7 minuten geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.
17 minuten geledenARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) noemt de heropening van de Straat van Hormuz door Iran gedurende het staakt-het-vuren een "positief signaal". Maar de redersvereniging is ook nog terughoudend, want er is nog veel onduidelijk. De KVNR wil zo snel mogelijk verifieerbare garanties voor een veilige passage door de zeestraat.
5 uur geleden