Brussel stelt opzetten meer regionale 'innovatie-valleien' voor
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil dat de EU een internationale speler van belang wordt op het gebied van innovatie. Ze heeft daarom een Innovatie Agenda opgesteld met voorstellen om dat te bereiken, zoals het opzetten van meer regionale "innovatie-valleien" waar bedrijven en overheden in concrete projecten samenwerken. De commissie meent dat zulke initiatieven leiden tot een snellere omslag naar een groene en digitale maatschappij.
Als goed voorbeeld daarvan noemt Innovatiecommissaris Mariya Gabriel de zogenoemde Hydrogen Valleys, regio's waar waterstof zowel wordt geproduceerd als opgeslagen en verdeeld naar fabrieken, woningen, gebouwen en vervoer, zoals bussen. In Nederland zijn enkele van deze integrale groene waterstofketens al in ontwikkeling.
De EU staat volgens het dagelijks bestuur aan het begin van een nieuwe golf van technologische innovaties die nodig zijn om dringende maatschappelijke uitdagingen aan te pakken in verschillende sectoren, zoals de zorg, hernieuwbare energie, de agri-industrie en transport. De plannen moeten ook helpen de afhankelijkheid van de EU van fossiele brandstoffen te doorbreken, en zorgen voor duurzame voedselzekerheid. Door de Russische invasie van Oekraïne is herziening van het Europese strategische innovatiebeleid nog urgenter geworden, stelt Brussel.
Daarom is het ook nodig dat technisch toptalent bijeen wordt gebracht en getraind, en dat start-ups financiële steun krijgen. De commissie wil het ook gemakkelijker maken voor investeerders om hun geld in "experimenten" te steken. Europa heeft "baanbrekende innovatieve oplossingen" nodig, stelt de commissie.
Meer uit Financieel
BEMMEL (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans werkt samen met Joosten Groep en Rijkswaterstaat aan een nieuw systeem dat vervuiling van grondwater langs de weg tegen moet gaan. Van maandag tot en met woensdag wordt het systeem getest langs de A58 tussen Eindhoven en Tilburg.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco wil dat de overheid voldoende ruimte laat voor de rol van bedrijven in de energietransitie. Aanleiding voor de oproep van het energiebedrijf is de steeds grotere rol van de overheid in de productie van energie, zoals kernenergie en warmtenetten, waardoor de marktwerking onder druk komt te staan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag verder omlaag na de verliesbeurt op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten na een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran. In een bericht op Truth Social schreef Trump zondag dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders met een AOW krijgen dit jaar fors meer vakantiegeld. Alleenstaande AOW'ers ontvangen zo'n 20 procent meer netto vakantiegeld dan een jaar geleden, blijkt uit een berekening van seniorenplatform AOW.nu.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie ONL roept de Eerste Kamer op het wetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel te verwerpen. "Belasting heffen over papieren winsten is absurd. Deze wet is schadelijk voor het vestigingsklimaat, omdat ondernemers hun heil gaan zoeken over de grens", zegt ONL-voorman Erik Ziengs maandag. "Er zit maar een ding op: de Wet werkelijk rendement box 3 moet door de Eerste Kamer van tafel worden geveegd."
3 uur geledenROSMALEN (ANP) - Bouwconcerns Heijmans en Dura Vermeer en technisch dienstverlener SPIE gaan aan de slag met de renovatie en het onderhoud van de Drechttunnel van snelweg A16 tussen Zwijndrecht en Dordrecht. Met de klus is zo'n 233 miljoen euro gemoeid. Elk van de bedrijven uit de bouwcombinatie neemt een derde daarvan voor zijn rekening.
4 uur geleden