Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel stelt meeste EU-bedrijven vrij van nieuwe CO2-taks

Brussel stelt meeste EU-bedrijven vrij van nieuwe CO2-taks

BRUSSEL (ANP) - Meer dan 80 procent van de bedrijven in de EU die te maken krijgt met een nieuwe grensbelasting voor CO2-uitstoot, wordt vrijgesteld van deze belasting, volgens nieuwe plannen van Brussel. Dat zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Schone Groei) in een interview met Financial Times.

Hoekstra wil de zogeheten Carbon Border Adjustment Mechanism (CBAM) alleen laten gelden voor de grootste importbedrijven. De meeste bedrijven hoeven hiervoor dus geen kosten te maken. De maatregel maakt deel uit van een plan van Brussel om regels eenvoudiger te maken en de productiviteit te verhogen.

"Minder dan 20 procent van de bedrijven die onder deze regeling vallen, is verantwoordelijk voor meer dan 95 procent van de uitstoot in de producten. Dit verandert niets aan de belangrijke klimaatdoelen, maar het maakt het leven veel gemakkelijker voor veel bedrijven in Europa", zei Hoekstra tegen de Britse zakenkrant.

De maatregel zou tot 180.000 van de 200.000 bedrijven die erdoor getroffen worden, vrijstellen van de verplichting om te voldoen aan de regels. Europese bedrijven hebben geklaagd over de ingewikkelde en kostbare papierrompslomp tijdens een proef met een CO2-'correctie' op geïmporteerde producten. Deze is bedoeld om de zware industrie in de EU te beschermen, een sector die nu al veel moet betalen voor haar uitstoot van broeikasgassen.

Meer uit Financieel

Media: TikTok bouwt nieuwe versie app voor gebruikers in VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok bouwt een nieuwe versie van zijn app voor gebruikers in de Verenigde Staten, voorafgaand aan de geplande verkoop van de app aan een groep investeerders. Dat meldt The Information, een nieuwssite over technologie. Het platform voor korte video's zou de nieuwe app op 5 september in Amerikaanse appstores willen lanceren.

2 uur geleden
Washington: aantal grote handelsakkoorden op komst

WASHINGTON (ANP/RTR) - Washington staat op het punt om meerdere handelsakkoorden te sluiten. "We verwachten de komende dagen enkele grote aankondigingen", zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een gesprek met nieuwszender CNN.

5 uur geleden
China legt importbeperkingen op voor medische apparatuur uit EU

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China voert invoerbeperkingen in op medische apparatuur uit de Europese Unie zodra de waarde ervan boven de 45 miljoen yuan (ongeveer 5,4 miljoen euro) uitkomt. De "tegenmaatregel" treedt zondag in werking, maakte het Chinese ministerie van Financiën bekend.

11 uur geleden
Petronas begint met olieboringen voor de kust van Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.

1 dag geleden
Topman TotalEnergies: Europa kan vanaf 2028 zonder Russisch gas

PARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.

1 dag geleden
Rusland schrapt heffing tarwe om ingezakte export te stimuleren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.

1 dag geleden
China opent grootste Legoland ter wereld in Shanghai

SJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.

1 dag geleden