Brussel stelt Londen voor nog jaar als vanouds te blijven vissen
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt de Britse regering voor om Europese en Britse vissers nog een jaar toegang te geven tot elkaars wateren als de EU en het VK op 31 december geen akkoord hebben bereikt over de visserij. Een verordening om dat te regelen ligt in Brussel al klaar, zei voorzitter Ursula von der Leyen na afloop van de EU-top in Brussel.
De commissie heeft een juridisch raamwerk opgezet die het mogelijk maakt dat de Europese en Britse vissersboten een vergunning kunnen krijgen tot 1 januari 2022, of tot eerder een visserijakkoord zou worden gesloten. Daarmee zijn de Europese vissers in elk geval nog een jaar uit de brand. Maar dan moet het Verenigd Koninkrijk wel meewerken, de verordening is op basis van wederkerigheid.
Ingewijden in Brussel denken dat in geval van een no-deal Londen wel oren heeft naar een dergelijke tijdelijke noodmaatregel. Eind december vervallen de visrechten, vergunningen en quotaregels omdat de Britten dan definitief uit de EU stappen en zich niet meer aan de gemeenschappelijke visregels houden.
Von der Leyen heeft de EU-leiders vrijdagmorgen verteld dat de kans op een no-deal groter is dan op een akkoord. "Maar hoe dan ook, in minder dan drie weken is er een nieuw begin voor oude vrienden", zei ze op de afsluitende persconferentie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - AI-chipconcern Nvidia heeft woensdag op de aandelenbeurzen in New York als eerste bedrijf een beurswaarde van meer dan 5 biljoen dollar bereikt, oftewel 5000 miljard dollar. Het aandeel Nvidia stond kort na opening van de handel op Wall Street 4,4 procent hoger.
2 uur geledenCHICAGO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kraft Heinz heeft zijn verkoopverwachting voor dit jaar verlaagd. Het Amerikaanse bedrijf, onder meer bekend van Heinz-ketchup en Kool-Aid-limonade, kampt met een zwakkere vraag naar zijn snacks en andere producten. Consumenten die op de kosten letten, lijken te midden van de grote economische onzekerheid overgestapt op goedkopere huismerken.
3 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse vliegtuigfabrikant Boeing heeft het afgelopen kwartaal flink meer vliegtuigen geleverd, waardoor de omzet met 30 procent omhoogschoot. Het concern rapporteerde echter ook een verlies van 5,4 miljard dollar.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europese autofabrikanten kunnen snel te maken krijgen met productieproblemen, omdat de Chinese overheid de export van chips van Nexperia tot nader order heeft stilgelegd. Volgens brancheorganisatie ACEA verergert de situatie per dag en raken voorraden Nexperia-chips op. Dat kan betekenen dat productielijnen al binnen enkele dagen stilgelegd kunnen worden, aldus ACEA.
3 uur geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Na maanden van onderhandelingen hebben de Verenigde Staten en Zuid-Korea woensdag een handelsakkoord afgerond ter waarde van 350 miljard dollar. President Donald Trump verklaarde dat het akkoord met Zuid-Korea was bereikt tijdens een diner dat werd georganiseerd door de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung op de top van de Asia-Pacific Economic Cooperation (APEC).
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Nvidia lijkt op weg om het eerste bedrijf ooit te worden met een beurswaarde van 5 biljoen dollar. Dat is 5000 miljard dollar, omgerekend ongeveer 4300 miljard euro.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin zag het afgelopen kwartaal een daling in de autoverkopen en een verder oplopend verlies. Volgens het beroemde automerk zijn de tegenvallende resultaten vooral te wijten aan een afzwakkende vraag, problemen in de toeleveringsketen en hogere Amerikaanse importheffingen. Aston Martin heeft zijn verkoopdoelstelling voor heel 2025 naar beneden bijgesteld.
7 uur geleden