Brussel somber over slaagkans handelsverdrag met Britten
BRUSSEL (ANP) - De kans dat er geen akkoord met de Britten kan worden bereikt over een handelsverdrag tussen de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk is groter dan dat dit wel gebeurt. De situatie is moeilijk, heeft Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen de EU-leiders op hun top in Brussel volgens een hoge EU-functionaris voorgehouden.
Von der Leyen deed verslag van haar werkdiner met de Britse premier Boris Johnson, woensdag in Brussel. De grote obstakels zijn niet uit de weg, heeft ze de 27 regeringsleiders verteld. Haar brexitbriefing zou volgens de ingewijde minder dan tien minuten hebben geduurd en werd door de leiders voor kennisgeving aangenomen.
EU-hoofdonderhandelaar Michel Barnier en zijn Britse evenknie David Frost hervatten deze vrijdag hun pogingen om er toch nog uit te komen. Zondag moet dan een "ferm besluit" worden genomen, heeft Johnson na het diner met Von der Leyen laten weten.
De drie hoofdthema's waarover de partijen het niet eens kunnen worden, zijn de toegang van de Europese en Britse vissers tot elkaars wateren, gelijke concurrentieregels voor Britse en Europese bedrijven en het toezicht op de gemaakte afspraken. Het overleg van Johnson en Von der Leyen heeft op die punten geen doorbraak opgeleverd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal cabrio's op de Nederlandse wegen neemt gestaag af, mede door de groeiende populariteit van SUV's en de opmars van elektrische auto's. Vorig jaar werden 954 auto's met een open dak verkocht, vergeleken met 1661 stuks vier jaar eerder. Dit is slechts 0,25 procent van de totale nieuwverkoop van personenauto's, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een internationale redersorganisatie maakt zich zorgen om het lot van duizenden opvarenden van zeeschepen die vastzitten in de Perzische Golf. Nu de blokkade van de Straat van Hormuz voortduurt, dreigen tekorten aan drinkwater en brandstof, waarschuwt de International Chamber of Shipping (ICS) tegenover persbureau AFP.
8 uur geleden\NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. In het Midden-Oosten zijn nog altijd geen tekenen van de-escalatie in de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Olieprijzen liepen verder op, maar in beperkte mate.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is bereid om zich aan veel marktregelgeving van de Europese Unie te conformeren als dat goed is voor de economische groei, zei de Britse minister van Financiën Rachel Reeves. "Als de economische voordelen groter zijn dan de kosten, is het de moeite waard om die afweging te maken", zei ze in een speech in Londen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
12 uur geleden