Brussel: sluiting EU-binnengrenzen maximaal twee maanden
BRUSSEL (ANP) - EU-landen mogen hun grenzen met andere lidstaten direct sluiten als ze dat hebben gemeld bij de Europese Commissie. Dat geldt dan tien dagen en kan met maximaal twee maanden worden verlengd, aldus een commissiewoordvoerder.
Zeven EU-landen hebben in Brussel gemeld dat ze (een deel van) hun grenzen met buurlanden hebben gesloten. Het gaat om Duitsland, Oostenrijk, Polen, Hongarije, Tsjechië, Denemarken en Litouwen. Ook niet-EU-land Zwitserland heeft dat gedaan, maar Spanje nog niet, aldus de zegsman.
Het sluiten van grenzen is "niet noodzakelijkerwijs" de beste manier om het verdere verspreiding van het coronavirus te voorkomen, vervolgde hij. Maar landen kunnen dat doen als ze denken dat dat het beste om de gezondheid van hun burgers te beschermen.
Coördinatie
De Europese Commissie vindt dat maatregelen pas effectief zijn als ze worden gecoördineerd. Het is duidelijk dat niet alles vanaf dag één goed is gegaan, erkende de woordvoerder. Maar met dagelijks overleg met en tussen de lidstaten heeft hij er vertrouwen in dat dat beter wordt.
Eerder voerden meerdere EU-landen grenscontroles in vanwege de migratiecrisis of tegen terrorisme. Die duurden in veel gevallen veel langer dan twee maanden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez constateert naar eigen zeggen een toename van gewelddadigheden en aantallen incidenten bij de landelijke scholierenprotesten. Woensdag zijn er volgens hem zeker 356 instellingen bij betrokken geweest, achttien meer dan dinsdag.
14 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdagavond de passagiers ontmoet van de flydubai-vlucht waarop woensdag een gevecht uitbrak in de cockpit. De inzittenden van dat toestel werden woensdag rond het avonduur met een andere flydubai-vlucht naar Tel Aviv gevlogen. Het oorspronkelijke toestel was onderweg van Dubai naar diezelfde stad, maar moest vanwege het voorval een noodlanding maken in Saudi-Arabië.
57 minuten geledenTIRANA (ANP) - De Europese Commissie presenteert volgende week een herziening van het toetredingsproces voor EU-kandidaatlidstaten die al ver gevorderd zijn. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen op een persconferentie in Albanië, waar ze een tour langs de Westelijke Balkanlanden aftrapt.
1 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - In het zuiden van Frankrijk geldt code rood vanwege veel wateroverlast en overstromingen. Volgens Weeronline viel er lokaal meer dan 330 millimeter regen. Het gaat om de departementen Gard en Hérault tussen de Spaanse grens en de rivier de Rhône.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse overheid vermoedt dat Iran een rol speelde bij het incident bij de luchtmachtbasis bij Fairford afgelopen zondag. Dat zegt premier Andy Burnham in een interview met de BBC. "We zullen er te zijner tijd meer over zeggen, maar we kunnen bevestigen dat we vermoeden dat Iran betrokken was", aldus Burnham.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Het toestel van flydubai met daarin de inzittenden van het vliegtuig waarin eerder op de dag een gevecht was uitgebroken in de cockpit, is volgens internationale media geland in Tel Aviv. De vlucht zou zijn geëscorteerd door Israëlische gevechtsvliegtuigen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Wapenfabrieken die in Europese landen wapens speciaal voor Oekraïne maken, zijn voor Rusland militaire doelwitten, aldus een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
2 uur geleden