Brussel: sluiting EU-binnengrenzen maximaal twee maanden
BRUSSEL (ANP) - EU-landen mogen hun grenzen met andere lidstaten direct sluiten als ze dat hebben gemeld bij de Europese Commissie. Dat geldt dan tien dagen en kan met maximaal twee maanden worden verlengd, aldus een commissiewoordvoerder.
Zeven EU-landen hebben in Brussel gemeld dat ze (een deel van) hun grenzen met buurlanden hebben gesloten. Het gaat om Duitsland, Oostenrijk, Polen, Hongarije, Tsjechië, Denemarken en Litouwen. Ook niet-EU-land Zwitserland heeft dat gedaan, maar Spanje nog niet, aldus de zegsman.
Het sluiten van grenzen is "niet noodzakelijkerwijs" de beste manier om het verdere verspreiding van het coronavirus te voorkomen, vervolgde hij. Maar landen kunnen dat doen als ze denken dat dat het beste om de gezondheid van hun burgers te beschermen.
Coördinatie
De Europese Commissie vindt dat maatregelen pas effectief zijn als ze worden gecoördineerd. Het is duidelijk dat niet alles vanaf dag één goed is gegaan, erkende de woordvoerder. Maar met dagelijks overleg met en tussen de lidstaten heeft hij er vertrouwen in dat dat beter wordt.
Eerder voerden meerdere EU-landen grenscontroles in vanwege de migratiecrisis of tegen terrorisme. Die duurden in veel gevallen veel langer dan twee maanden.
Meer uit Buitenland
WELLINGTON (ANP/RTR) - Nieuw-Zeeland heeft geen besprekingen gevoerd met de Europese Unie over het worden van een "geassocieerd lid". Dat heeft een woordvoerder van de Nieuw-Zeelandse minister van Buitenlandse Zaken Winston Peters vrijdag laten weten.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Een voormalig Syrische overheidsfunctionaris, die onder de afgezette president Bashar al-Assad leiding gaf aan de centrale gevangenis van Damascus, is door een Amerikaanse rechter veroordeeld tot 60 jaar gevangenisstraf. Hij werd schuldig bevonden aan foltering.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft vrijdag bekendgemaakt dat het een Togolese olietanker in de Straat van Hormuz heeft aangevallen, aldus een verklaring van het Iraanse staatspersbureau IRNA.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Mogelijk hebben de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Venezolaanse collega Delcy Rodríguez volgende week een eerste informele ontmoeting. Dat schrijft Axios op basis van ingewijden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten een Iraanse delegatie de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. In New York gaan daar volgende week wereldleiders spreken.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.
10 uur geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.
10 uur geleden