Brussel sluit zesde deal over levering coronavaccins
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is met een zesde farmaceut de levering overeengekomen van vaccins tegen het coronavirus als dat beschikbaar komt en veilig en effectief blijkt. Het gaat om een deal met de Duits-Amerikaanse combinatie BioNTech-Pfizer voor 200 miljoen doses en een optie op 100 miljoen doses.
De vaccins kunnen worden aangekocht door de 27-lidstaten, die ze voor eigen gebruik kunnen aanwenden dan wel doneren aan armere landen. Met de overeenkomst is de door Brussel samengestelde vaccinportefeuille compleet, meldt het dagelijks EU-bestuur. EU-commissaris Stella Kyriakides (Volksgezondheid): "We zijn optimistisch dat tussen deze kandidaten een veilig en effectief vaccin tegen Covid-19 zit dat ons helpt deze pandemie te verslaan."
Eerder sloot de commissie overeenkomsten met Sanofi en GlaxoSmithKline (GSK), Janssen Vaccines in Leiden, CureVac, Moderna en AstraZeneca. Die laatste vaccinontwikkelaar, een samenwerking van de Brits-Zweedse farmaceut AstraZeneca en de universiteit van Oxford, maakte woensdag bekend de proeven met het vaccin stil te leggen omdat een proefpersoon een "potentieel onverklaarde aandoening" heeft opgelopen. Ze willen eerst weten of die door het vaccin komt, voordat ze verder gaan met hun proef.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - De kwaliteit van de kraamzorg staat onder druk. Door stijgende personeelstekorten krijgen zwangeren en kraamvrouwen steeds minder uren dan ze nodig hebben. Dat brengt risico's met zich mee, vooral voor vrouwen in een kwetsbare situatie. Dat meldt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd op basis van onderzoek door het RIVM, Zorginstituut Nederland en toezicht van de inspectie zelf.
1 dag geledenSON (ANP) - In 2025 was het verzuim door stressklachten bij vrouwen twee keer zo hoog als bij mannen. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV is kritisch over een nieuwe website voor abortuszorg, thuisabortus.nl. Via de site kunnen mensen die kort zwanger zijn, maar dat niet willen, een recept krijgen voor de abortuspil. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) benadrukt dat het online verstrekken van medicatie in principe toegestaan is. Wel onderzoekt de inspectie of de site zich aan de wet- en regelgeving houdt.
1 dag geledenBILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.
1 week geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is officieel uit de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gestapt. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Pablo Quirno op X. Met het verstrijken van de formele afkoelingsperiode na de aankondiging maakt het land nu geen deel meer uit van de WHO.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann gaat in hoger beroep in de zaak tegen het Amerikaanse Allergan, een producent van borstimplantaten. In december oordeelde de rechter dat de producent niet verantwoordelijk is voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen.
1 week geleden