Brussel schrapt zaak tegen VK bij EU-hof over belasting Gibraltar
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie trekt een rechtszaak in tegen het Verenigd Koninkrijk voor het Europees Hof van Justitie over illegale belastingvoordelen in Gibraltar. De commissie had de Britten eerder dit jaar voor de rechter gedaagd omdat Gibraltar, een Brits overzees gebied, 100 miljoen euro moest terugvorderen bij een aantal multinationals, maar dat niet had gedaan.
In 2018 oordeelde de commissie dat een aantal internationale bedrijven in Gibraltar een oneerlijk concurrentievoordeel genoot door bepaalde fiscale afspraken tussen 2011 en 2013, waaronder vrijstelling van belasting op uitgekeerde rente en royalty's. Daardoor hoefden zij in totaal 100 miljoen euro minder belasting te betalen dan andere bedrijven, wat volgens Brussel illegale staatssteun is.
De commissie gebood Gibraltar dat geld alsnog te innen bij de bedrijven voor uiterlijk 23 april 2019. Toen begin dit jaar nog steeds slechts bij twee van de vier betrokken bedrijven geld was teruggehaald, was het geduld van het dagelijks EU-bestuur op.
Volgens vicevoorzitter Margrethe Vestager (Mededinging) bleef door het uitblijven van de opgedragen vorderingen de concurrentie op de markt verstoord. In maart kondigde ze aan naar het EU-hof te stappen. Volgens de commissie hebben de bedrijven het geld inmiddels betaald en trekt ze de rechtszaak daarom in. De zaak dateert van voor de brexit, het vertrek van de Britten uit de EU.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse aandelenbeurzen lieten donderdag stevige verliezen zien. Beleggers schroefden hun verwachtingen wat betreft renteverlagingen terug en dat leidde tot uitverkoop van met name tech- en AI-bedrijven. Wall Street liet zich daarbij leiden door zorgen over de inflatie en recente uitspraken van centrale bankiers over de economie.
1 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon geeft zijn satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam. Voortaan gaat het netwerk, waarmee Amazon wil concurreren met de satellietinternetdienst Starlink van Elon Musk, door het leven als Amazon Leo.
2 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Werknemers van de defensietak van Boeing hebben ingestemd met nieuwe loonafspraken. Daarmee komt een einde aan de op een na langste staking ooit bij de Amerikaanse vliegtuigbouwer en de langste sinds 1948.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse investeerder Carlyle wil mogelijk de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. Persbureau Reuters meldt dat op basis van ingewijden. Daarmee lijkt er na de Amerikaanse kritiek op een deal met Gunvor weer een nieuwe gegadigde te zijn om de activiteiten voort te zetten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag de ongebruikelijke beslissing genomen de publicatie van zijn financiële resultaten uit te stellen op de dag dat deze eigenlijk zouden worden vrijgegeven. Het bedrijf heeft ook verzocht de handel in zijn aandelen stop te zetten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia werken samen met het bedrijf aan een noodoplossing om het conflict tussen de in Europa gevestigde tak en de fabriek van het bedrijf in China te omzeilen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer vrouwen in de leeftijd tot 40 jaar raken arbeidsongeschikt door psychische klachten. Dat bevestigt uitkeringsinstantie UWV na berichtgeving door Nieuwsuur. Het aantal nieuwe WIA-uitkeringen in deze groep is ten opzichte van 2021 met ongeveer de helft gestegen.
3 uur geleden