Brussel schermt met sancties na Twitter-schorsing journalisten
BRUSSEL (ANP) - Twitter moet vrezen voor Europese strafmaatregelen als het journalisten van het sociale medium blijft weren, waarschuwt de Europese Commissie. De berichten over de tijdelijke Twitter-verbanning van verslaggevers zijn "verontrustend", twittert Eurocommissaris Vera Jourova.
Journalisten van onder meer de Amerikaanse media CNN, The New York Times en The Washington Post is donderdag door Twitter-baas Elon Musk voor zeven dagen een toegangsverbod opgelegd. Veel van de verbannen journalisten berichtten de afgelopen dagen over het Twitteraccount dat de privéjet van Elon Musk volgt en om die reden deze week ook geschorst werd.
De EU heeft onlangs nieuwe regels ingevoerd om de persvrijheid en andere rechten van gebruikers op internetplatforms zoals Twitter te beschermen. En er komt een nieuwe Europese wet voor persvrijheid aan, brengt Jourova in herinnering. Aan dat eerste pakket nieuwe regels moet Twitter zich waarschijnlijk tegen maart volgend jaar al houden, op straffe van boetes.
"Elon Musk moet dat besefffen", aldus Jourova. "Er zijn rode lijnen. En sancties, binnenkort."
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Rusland is zaterdag op de Dag van de Overwinning begonnen met een uitgeklede militaire parade op het Rode Plein in Moskou. Er wordt geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
59 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
4 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
11 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
14 uur geleden