Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel roept Biden op de banden met EU weer aan te halen

Brussel roept Biden op de banden met EU weer aan te halen

BRUSSEL (ANP) - Het aantreden van de nieuwe Amerikaanse president Joe Biden, biedt de gelegenheid om de banden tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie weer nieuw leven in te blazen. "Vandaag is meer dan een overgang", zei EU-voorzitter Charles Michel in het Europees Parlement. "Vandaag is een kans om de transatlantische relatie, die de afgelopen vier jaar enorm is aangetast, te herstellen."

Michel riep Biden op "een nieuw pact te sluiten voor een sterker Europa. Voor een sterker Amerika. Voor een betere wereld." Volgens hem is de wereld de afgelopen vier jaar onder president Donald Trump "ingewikkelder, minder stabiel en minder voorspelbaar" geworden. Hij ziet vijf prioriteiten voor de VS en de EU: de multilaterale samenwerking bevorderen, Covid-19 bestrijden, de klimaatverandering aanpakken, de economische groei herstellen en de krachten bundelen voor veiligheid en vrede.

Volgens Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen heeft Europa "na vier lange jaren een vriend in het Witte Huis", zei ze in het EU-parlement. "We hebben gewacht op het aanbreken van dit nieuwe tijdperk. Europa is klaar voor een nieuwe start met onze oudste en meest vertrouwde partner."

.

Meer uit Buitenland

Prins Harry en andere klagers moeten Daily Mail 9 miljoen betalen

LONDEN (ANP) - Prins Harry en zes anderen moeten van het Britse gerechtshof 9,54 miljoen pond (11,1 miljoen euro) betalen aan Associated Newspapers Limited, dat onder meer The Daily Mail uitgeeft. Deze beslissing volgt op een eerdere uitspraak van het hof in de zaak die de prominenten tegen de uitgeverij hadden aangespannen. Het wees de eisen af omdat het niet bewezen achtte dat journalisten van de krant de privacy van de prins en de prominenten hebben geschonden.

20 minuten geleden
Zweedse politie schiet persoon met zwaard neer bij school

FAGERSTA (ANP) - De Zweedse politie heeft een persoon met een zwaard neergeschoten bij een school in Fagersta. Dat meldden Zweedse media. Volgens de gemeente ten noordwesten van hoofdstad Stockholm zijn meerdere mensen gewond geraakt.

33 minuten geleden
Turkije vaardigt arrestatiebevel uit voor Netanyahu om Gaza-vloot

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije heeft een nieuw arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, schrijft de Turkse minister van Justitie Akin Gürlek op X. Netanyahu wordt vervolgd voor de arrestatie van de activisten van de Global Summud Flotilla, die hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen, maar daarbij werden gehinderd door Israël.

1 uur geleden
Na lange droogte veel onweer en regen in zuidoosten Frankrijk

DRAGUIGNAN/SONICO (ANP/AFP) - Na een lange periode van droogte zijn in het zuidoosten van Frankrijk hevige onweers- en regenbuien losgebarsten in met name het departement Var, waar Saint-Tropez en Toulon liggen. Het vooral nachtelijke onweer ging gepaard met bijna 1380 blikseminslagen die plaatselijk tot brandjes leidden.

2 uur geleden
Bondgenoten Oekraïne weer bijeen, mogelijk in Kyiv

PARIJS/LONDEN (ANP) - De bondgenoten van Oekraïne beleggen maandag, als het land zijn onafhankelijkheid viert, een top van de zogeheten Coalitie van Bereidwilligen. Meerdere leiders van de coalitie willen daarvoor naar Kyiv reizen, melden de Kyiv Independent en andere Oekraïense media. Premier Rob Jetten belt in, meldt zijn woordvoerder.

2 uur geleden
Voormalige Pakistaanse premier Imran Khan terug in gevangenis

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan is weer terug in de gevangenis, nadat hij eerder werd opgenomen in het ziekenhuis voor onderzoek. Volgens de autoriteiten is hij fit verklaard.

2 uur geleden
VN: Ruim 2500 doden door ebola, uitbraak groeit 'exponentieel'

BUNIA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) groeit "exponentieel", zegt een vertegenwoordiger van de Verenigde Naties. Volgens de laatste cijfers zijn er ruim 2500 mensen aan overleden en meer dan 5000 mensen besmet geraakt met het virus.

3 uur geleden