Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel roept Biden op de banden met EU weer aan te halen

Brussel roept Biden op de banden met EU weer aan te halen

BRUSSEL (ANP) - Het aantreden van de nieuwe Amerikaanse president Joe Biden, biedt de gelegenheid om de banden tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie weer nieuw leven in te blazen. "Vandaag is meer dan een overgang", zei EU-voorzitter Charles Michel in het Europees Parlement. "Vandaag is een kans om de transatlantische relatie, die de afgelopen vier jaar enorm is aangetast, te herstellen."

Michel riep Biden op "een nieuw pact te sluiten voor een sterker Europa. Voor een sterker Amerika. Voor een betere wereld." Volgens hem is de wereld de afgelopen vier jaar onder president Donald Trump "ingewikkelder, minder stabiel en minder voorspelbaar" geworden. Hij ziet vijf prioriteiten voor de VS en de EU: de multilaterale samenwerking bevorderen, Covid-19 bestrijden, de klimaatverandering aanpakken, de economische groei herstellen en de krachten bundelen voor veiligheid en vrede.

Volgens Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen heeft Europa "na vier lange jaren een vriend in het Witte Huis", zei ze in het EU-parlement. "We hebben gewacht op het aanbreken van dit nieuwe tijdperk. Europa is klaar voor een nieuwe start met onze oudste en meest vertrouwde partner."

.

Meer uit Buitenland

Khamenei en Qalibaf bespreken ontwikkelingen VS-oorlog

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei heeft de parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Qalibaf ontmoet en de ontwikkelingen in de oorlog met de Verenigde Staten en Israël besproken. Dit meldde de Iraanse staatsomroep IRIB.

1 uur geleden
Spaanse regering boos na uitspraken Milei over 'dictator' Sánchez

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering heeft verontwaardigd gereageerd op de uitspraken die de Argentijnse president Javier Milei tijdens zijn bezoek aan Madrid heeft gedaan. Hij noemde de Spaanse premier Pedro Sánchez onder meer een "dictator" en riep de Spanjaarden op om hem weg te stemmen bij de verkiezingen van volgende maand. Het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt deze "inmenging" van Milei.

1 uur geleden
Netanyahu: dreiging elimineren kan alleen door omverwerpen Iran

DIMONA (ANP/AFP) - De enige manier waarop de dreiging vanuit Iran weggenomen kan worden is door het regime ten val te brengen, heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd. Hij zei deze opdracht ook te hebben gegeven aan de Israëlische krijgsmacht en de geheime dienst Mossad.

2 uur geleden
Avondklok in Parijs opnieuw verlengd

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De politie in Parijs heeft aangekondigd de avondklok in delen van de stad te verlengen. Het is de derde opeenvolgende nacht met beperkende maatregelen. De avondklok geldt van woensdagavond 23.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur.

3 uur geleden
Griekse jongeren en docenten demonstreren voor beter onderwijs

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden demonstranten zijn in Griekenland de straat opgegaan om meer overheidsgeld voor onderwijs, betere onderwijsfaciliteiten en minder volle klaslokalen te eisen. Onder hen zijn scholieren, studenten en docenten.

4 uur geleden
Activisten: 90 vrijwilligers opgepakt bij Palestijnse olijfoogst

BETHLEHEM (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft ongeveer negentig vrijwilligers opgepakt die Palestijnen hielpen met de olijvenoogst op de Westelijke Jordaanoever. Hun aanhouding wordt onder meer gemeld door Rabbis for Human Rights, een van de organisaties die betrokken was bij de actie.

6 uur geleden
Noord-Korea zegt propaganda-luidsprekers snel weer aan te zetten

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea is van plan om zijn luidsprekers met propaganda langs de grens met Zuid-Korea weer aan te zetten. Er zijn ook militaire eenheden in "vuurpositie" gebracht, aldus Kim Yo-jong, de machtige zus van de leider Kim Jong-un.

6 uur geleden