Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel roept Biden op de banden met EU weer aan te halen

Brussel roept Biden op de banden met EU weer aan te halen

BRUSSEL (ANP) - Het aantreden van de nieuwe Amerikaanse president Joe Biden, biedt de gelegenheid om de banden tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie weer nieuw leven in te blazen. "Vandaag is meer dan een overgang", zei EU-voorzitter Charles Michel in het Europees Parlement. "Vandaag is een kans om de transatlantische relatie, die de afgelopen vier jaar enorm is aangetast, te herstellen."

Michel riep Biden op "een nieuw pact te sluiten voor een sterker Europa. Voor een sterker Amerika. Voor een betere wereld." Volgens hem is de wereld de afgelopen vier jaar onder president Donald Trump "ingewikkelder, minder stabiel en minder voorspelbaar" geworden. Hij ziet vijf prioriteiten voor de VS en de EU: de multilaterale samenwerking bevorderen, Covid-19 bestrijden, de klimaatverandering aanpakken, de economische groei herstellen en de krachten bundelen voor veiligheid en vrede.

Volgens Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen heeft Europa "na vier lange jaren een vriend in het Witte Huis", zei ze in het EU-parlement. "We hebben gewacht op het aanbreken van dit nieuwe tijdperk. Europa is klaar voor een nieuwe start met onze oudste en meest vertrouwde partner."

.

Meer uit Buitenland

Oud-emir van Qatar Hamad bin Khalifa Al Thani (74) overleden

DOHA (ANP/DPA/AFP) - De voormalige emir van Qatar Hamad bin Khalifa Al Thani is op 74-jarige leeftijd overleden, zo heeft de regering bekendgemaakt. Hij regeerde van 1995 tot 2013 over de golfstaat en wordt gezien als de grondlegger van het moderne Qatar.

7 minuten geleden
Gemeente: nog geen structurele maatregelen voor onrust Ter Apel

TER APEL (ANP) - De gemeente Westerwolde heeft nog geen zicht op structurele maatregelen voor de onrust op het voorterrein van het aanmeldcentrum Ter Apel nu het Rode Kruis daar het werk heeft neergelegd. Een woordvoerster zegt dat de gemeente "meerdere keren per dag contact heeft met het COA en het ministerie" over de veiligheid, maar dat concrete maatregelen voorlopig uitblijven.

14 minuten geleden
Aantal verdrinkingen in Duitsland vorige maand op 99

BERLIJN (ANP/AFP) - In Duitsland zijn vorige maand minstens 99 mensen verdronken. Dat is het grootste aantal sinds een hittegolf in juni 2003, toen 107 mensen door verdrinking om het leven kwamen, aldus de nationale reddingsbrigade (DLRG).

21 minuten geleden
Brandweer heeft dodelijke bosbrand in Spanje onder controle

LOS GALLARDOS (ANP/AFP) - De natuurbrand bij Los Gallardos in het zuiden van Spanje die zeker twaalf levens heeft geëist, is onder controle gebracht. Dat meldt regiopresident van Andalusië Juan Manuel Moreno op X.

51 minuten geleden
Leiders Oekraïne en Israël bedroefd om dood Amerikaanse senator

DEN HAAG (ANP) - De leiders van Oekraïne en Israël hebben bedroefd gereageerd op de dood van de invloedrijke Amerikaanse senator Lindsey Graham. "Amerika en de wereld hebben een vastberaden leider verloren", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

1 uur geleden
Tyfoon in China afgezwakt tot storm, zorgt voor overstromingen

WENZHOU (ANP/AFP/RTR) - Tyfoon Bavi heeft in het oosten van China gezorgd voor zware regenval en overstromingen. De tyfoon kwam zaterdag aan land met windsnelheden tot 144 kilometer per uur, maar is inmiddels afgezwakt tot een tropische storm.

1 uur geleden
India: landgenoot vermist na aanval op schip in Straat van Hormuz

NEW DELHI (ANP) - India meldt dat een landgenoot vermist is geraakt na een aanval op een containerschip in de Straat van Hormuz. "Van de elf Indiase staatsburgers aan boord zijn er tot nu toe tien gered, terwijl één Indiase staatsburger volgens berichten nog wordt vermist", aldus het ministerie van Externe Zaken.

2 uur geleden