Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel ontevreden over uitblijven sjoemelvergoeding Volkswagen

Brussel ontevreden over uitblijven sjoemelvergoeding Volkswagen

BRUSSEL (ANP) - Volkswagen is alle Europese klanten die het een zogenoemde sjoemeldiesel heeft verkocht een vergoeding schuldig, manen de Europese Commissie en Europese consumentenorganisaties. Niet alleen Duitse gedupeerden, maar ook die in bijvoorbeeld Nederland. Nu de Duitse autofabrikant maar niet in beweging komt, is het tijd om de druk op te voeren, stelt de commissie.

Verantwoordelijk Eurocommissaris Didier Reynders heeft Volkswagen maar weer aangeschreven om zijn beklag te doen over het uitblijven van een vergoeding. Duitse klanten kregen die wel, maar Reynders ziet nog altijd "geen bereidheid om consumenten in andere EU-lidstaten compensatie te betalen". Volkswagen weigert samen met consumentenorganisaties een oplossing voor gedupeerden te zoeken, stelt de Eurocommissaris. Terwijl de rechter toch duidelijk is geweest over Volkswagens oneerlijke omgang met klanten.

Als Volkswagen nu eens over de brug komt, kan het bedrijf zijn klanten en zichzelf jaren van rechtszaken besparen, schrijft Reynders. Hij onderstreept dat autokopers in heel de EU een gelijke en eerlijke behandeling verdienen.

Volkswagen houdt vooralsnog vol dat alleen mensen die in Duitsland woonden toen ze hun gemanipuleerde Volkswagen, Audi, SEAT of Skoda of kochten recht hebben op een schadevergoeding. Meerdere rechters hebben dat verweer inmiddels afgewezen, voert Reynders aan. Zo bepaalde de Amsterdamse rechtbank in juli dat Nederlandse klanten wel degelijk aanspraak kunnen maken op compensatie.

Het sjoemeldieselschandaal kwam in 2015 aan het licht. Volkswagen gaf toen toe op grote schaal uitstoottesten te hebben gemanipuleerd met software, waardoor dieselauto's schoner leken dan ze waren.

Meer uit Financieel

Hoogste rechtbank Spanje geeft Triodos gelijk in certificatenzaak

MADRID (ANP) - Triodos heeft van de hoogste rechtbank in Spanje gelijk gekregen in drie rechtszaken die beleggers hadden aangespannen vanwege de affaire rond de certificaten van de bank. Die alternatieve aandelen van de bank werden fors minder waard nadat Triodos de handel erin maandenlang had stilgelegd omdat de coronapandemie in 2020 voor problemen zorgde. De Spaanse certificaathouders wilden compensatie voor hun verliezen, maar het hooggerechtshof van Spanje oordeelde dat de bank niet aansprakelijk was voor hun financiële schade.

19 minuten geleden
Bezos steekt geld in Amsterdams AI-bedrijf Toloka

AMSTERDAM (ANP) - Amazon-oprichter Jeff Bezos steekt geld in het in Amsterdam gevestigde techbedrijf Toloka, dat zich specialiseert in kunstmatige intelligentie (AI). Met het geld van Bezos' investeringsvehikel wil de onderneming sneller uitbreiden, meldt moederbedrijf Nebius.

1 uur geleden
Ahold bereikt hoogste koers in 23 jaar op aarzelend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol, behoorde woensdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs na de publicatie van sterke kwartaalcijfers. Het bedrijf zag de totale verkopen met ruim 7 procent stijgen tot 23,3 miljard euro. Volgens topman Frans Muller heeft het concern slechts beperkt last van de handelsoorlog van president Donald Trump omdat het overgrote deel van de producten in de VS lokaal wordt ingekocht.

1 uur geleden
Wall Street hoger richting rentebesluit Fed, Disney bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht hoger geopend in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve later tijdens de handelsdag. De Amerikaanse centrale bank zal dan naar verwachting de rente opnieuw onveranderd laten, ondanks herhaalde oproepen van president Donald Trump om de rente juist te verlagen.

3 uur geleden
Imec en TNO openen nieuw lab voor fotonica in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Belgische Imec en het Nederlandse TNO hebben officieel het Holst Centre Photonics Lab geopend. Met het nieuwe lab, dat is gevestigd op de High Tech Campus in Eindhoven, willen de onderzoeksorganisaties innovaties op het gebied van geïntegreerde fotonica versnellen en de samenwerking tussen industrie en wetenschap stimuleren.

3 uur geleden
Disney kondigt nieuw pretpark aan in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Walt Disney wil in Abu Dhabi zijn eerste pretpark in het Midden-Oosten openen, heeft het Amerikaanse entertainmentconcern woensdag bekendgemaakt. Het wordt de eerste volledig nieuwe locatie van het bedrijf sinds de opening van het Shanghai Disney Resort in 2016.

4 uur geleden
Uber verdient meer aan taxiritjes en maaltijdbezorgingen

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verdiend aan zijn taxiritten en maaltijdbezorgingen. Ook de omzet ging omhoog, waardoor het verlies van een jaar eerder werd omgezet in winst.

4 uur geleden