Brussel ontevreden over uitblijven sjoemelvergoeding Volkswagen
BRUSSEL (ANP) - Volkswagen is alle Europese klanten die het een zogenoemde sjoemeldiesel heeft verkocht een vergoeding schuldig, manen de Europese Commissie en Europese consumentenorganisaties. Niet alleen Duitse gedupeerden, maar ook die in bijvoorbeeld Nederland. Nu de Duitse autofabrikant maar niet in beweging komt, is het tijd om de druk op te voeren, stelt de commissie.
Verantwoordelijk Eurocommissaris Didier Reynders heeft Volkswagen maar weer aangeschreven om zijn beklag te doen over het uitblijven van een vergoeding. Duitse klanten kregen die wel, maar Reynders ziet nog altijd "geen bereidheid om consumenten in andere EU-lidstaten compensatie te betalen". Volkswagen weigert samen met consumentenorganisaties een oplossing voor gedupeerden te zoeken, stelt de Eurocommissaris. Terwijl de rechter toch duidelijk is geweest over Volkswagens oneerlijke omgang met klanten.
Als Volkswagen nu eens over de brug komt, kan het bedrijf zijn klanten en zichzelf jaren van rechtszaken besparen, schrijft Reynders. Hij onderstreept dat autokopers in heel de EU een gelijke en eerlijke behandeling verdienen.
Volkswagen houdt vooralsnog vol dat alleen mensen die in Duitsland woonden toen ze hun gemanipuleerde Volkswagen, Audi, SEAT of Skoda of kochten recht hebben op een schadevergoeding. Meerdere rechters hebben dat verweer inmiddels afgewezen, voert Reynders aan. Zo bepaalde de Amsterdamse rechtbank in juli dat Nederlandse klanten wel degelijk aanspraak kunnen maken op compensatie.
Het sjoemeldieselschandaal kwam in 2015 aan het licht. Volkswagen gaf toen toe op grote schaal uitstoottesten te hebben gemanipuleerd met software, waardoor dieselauto's schoner leken dan ze waren.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Techgraadmeter Nasdaq bereikte een nieuw recordniveau, terwijl beleggers tegelijkertijd de ontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en Iran scherp in de gaten hielden.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De financieel topman van achterafbetaaldienst Klarna, Niclas Neglen, stapt over naar betaalbedrijf Adyen. Zijn benoeming gaat naar verwachting in op 1 februari, maakte Adyen dinsdag bekend.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stichting achter de massaclaim tegen Booking.com wil dat een Nederlandse rechter zich bij deze zaak ook buigt over het Amerikaanse moederbedrijf en een in Singapore gevestigd zusterplatform. Dat kwam dinsdag naar voren tijdens de eerste zitting over de massaclaim in de rechtbank in Amsterdam.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch gestemd, na de flink hogere slotstanden op Wall Street maandag. Techgraadmeter Nasdaq bereikte daar een nieuw record dankzij een herstelrally in de AI-sector. De AI-aandelen stonden vorige week nog onder druk na waarschuwingen over de gevaren van de technologie.
5 uur geleden