Brussel onderzoekt overname platenlabel Downtown door gigant UMG
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie gaat verder onderzoeken of de overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown door muziekconcern Universal Music Group (UMG) mogelijk in strijd is met de EU-regels rond fusies. Met de overname zou UMG, het platenbedrijf achter artiesten als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles, mogelijk gegevens van rivaliserende platenlabels in handen krijgen, is een van de zorgen die leven in Brussel.
UMG is een wereldwijd bedrijf met het hoofdkantoor in Hilversum. Het concern toonde zich eerder bereid 775 miljoen dollar neer te tellen voor Downtown. Die onderneming werd in 2007 opgericht als muziekuitgeverij, maar is ook een breder scala aan diensten, zoals marketing en promotie, voor onafhankelijke artiesten gaan aanbieden.
De Commissie is bezorgd dat UMG door de overname een te grote speler wordt in de markt voor dit soort diensten. UMG is het grootste muziekconcern ter wereld. Ook in Europa is het bedrijf "al marktleider voor de groothandelsdistributie van opgenomen muziek", schrijft de Europese concurrentiewaakhond in een persbericht.
Concessies
De toezichthouder heeft tot 26 november de tijd om te beslissen of de overname wordt goedgekeurd. Mogelijk moet UMG nog concessies doen om de zorgen van Brussel weg te nemen. Dit betreft doorgaans toezeggingen om bepaalde overlappende activiteiten af te stoten of beloftes op het gebied van gedrag.
UMG heeft laten weten dat het bedrijf constructief blijft meewerken met de Commissie tijdens het onderzoek en ernaar streeft "de opzettelijke verkeerde voorstelling van marktgegevens door belanghebbende partijen aan te pakken". Het oorspronkelijk geplande tijdschema voor de afronding van de transactie "blijft ongewijzigd", voegde een woordvoerder toe.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Werkgevers die de pensioenen voor hun personeel regelen bij verzekeraars of premiepensioeninstellingen, moeten haast maken met de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel. De transitie bij deze categorie pensioenen gaat nog te langzaam, stelt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in een voortgangsrapport.
8 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Nederlanders hebben voor het eerst in drie jaar minder hypotheken aangevraagd, meldt De Hypotheker. Uit cijfers van de hypotheekadviseur komt naar voren dat in het afgelopen kwartaal 3 procent minder aanvragen zijn gedaan dan een jaar geleden. Vooral voor bijvoorbeeld het verbouwen of verduurzamen van een woning zijn minder verzoeken gedaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag met een klein verlies gesloten, waarmee de beurs in Amsterdam uit de toon viel tussen andere Europese beurzen. Daar bouwden de graadmeters hun winsten juist uit na nieuws over een zwakker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Die verkleinen mogelijk de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in het tweede kwartaal een kwart meer auto's verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee toont de fabrikant van elektrische auto's, geleid door Elon Musk, herstel na een forse daling van de verkopen vorig jaar.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met winsten begonnen. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in juni 57.000 banen bijgekomen. Dat was veel minder dan verwacht.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV heeft de afgelopen maanden loonsverhogingen van gemiddeld 3,4 procent weten af te spreken in nieuwe cao's. Dat is wel duidelijk lager dan de eis van 6 procent waarop de grootste vakbond van Nederland sinds december mikt. FNV-bestuurslid Jacqie van Stigt gaf donderdag in een tussentijdse evaluatie van het cao-seizoen toe dat er nog wel stappen zijn te zetten.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - Slijterijketen Gall & Gall heeft een akkoord met vakbond CNV gesloten over een nieuwe cao. Het akkoord komt na meerdere stakingen door personeel van Gall & Gall, waardoor winkels dicht bleven.
5 uur geleden