Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel onderzoekt of Telegram niet toch een 'groot platform' is

Brussel onderzoekt of Telegram niet toch een 'groot platform' is

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie onderzoekt of het onlineplatform Telegram inderdaad 41 miljoen gebruikers in de Europese Unie heeft per maand, of dat dit er meer zijn. Met 41 miljoen gebruikers, de eigen opgave van Telegram, valt het platform net buiten direct toezicht van de Europese Commissie en buiten de strengste regels die er zijn binnen de Europese Digital Service Act (DSA).

De Europese Commissie vertrouwt de zaak niet helemaal en voert daarom nu een eigen analyse uit, zei een woordvoerder dinsdag.

Grote platforms zoals X of Tiktok kunnen eventueel direct van de Europese Commissie een strafprocedure verwachten. Kleinere platforms staan onder toezicht van nationale overheden, die moeten controleren of de in dat land geregistreerde platforms voldoen aan de DSA. Voor de registratie in de EU heeft Telegram een samenwerking gekozen met een bedrijf in België. Pikant detail: de Europese Commissie is recent nog een strafprocedure tegen België begonnen vanwege het ontbreken van een goed functionerende toezichthouder.

Complexe analyse

Op Telegram kunnen onder meer anonieme en versleutelde berichten worden gepost, waardoor de analyse van het aantal gebruikers complex is. Het bedrijf is in 2013 opgericht door twee Russen. Het bedrijf staat onder meer in de Verenigde Staten geregistreerd, maar Telegram werkt vanuit verschillende en geregeld wisselende locaties.

Het bedrijf kwam deze week in het nieuws toen in Frankrijk de Russische oprichter Pavel Doerov werd gearresteerd. Die zou volgens Frankrijk te weinig optreden tegen illegale berichten op het platform, zoals kinderporno en drugshandel. De arrestatie heeft tot diplomatieke spanningen geleid tussen Frankrijk en Rusland. De Russische regering heeft Doerov consulaire hulp aangeboden.

Meer uit Buitenland

Britse koninklijke onderscheiding voor voetbalcoach Wiegman

LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman is door de Britse koning Charles benoemd tot Honorary Dame Commander of the Most Excellent Order of the British Empire (DBE) voor haar uitzonderlijke bijdrage aan het voetbal. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

1 uur geleden
Zelensky: zonder steun van de VS kunnen we de oorlog niet winnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land de oorlog tegen Rusland alleen kan winnen als de Verenigde Staten blijven helpen. Zonder die steun wordt het volgens hem erg moeilijk voor Oekraïne, zei Zelensky maandag in een interview met de Amerikaanse zender Fox News.

1 uur geleden
Schutters Bondi Beach handelden alleen, zegt politie

SYDNEY (ANP/AFP) - De vader en zoon die verantwoordelijk worden gehouden voor de dodelijke aanslag op Bondi Beach op 14 december hebben volgens de politie alleen gehandeld. Er zijn geen aanwijzingen dat het tweetal deel uitmaakte van een grotere terreurcel of werd aangestuurd door anderen.

1 uur geleden
Bouw 280 kilometer lang hek op grens Letland en Rusland afgerond

RIGA (ANP/DPA) - Letland heeft de bouw van een hek langs de hele grens met Rusland afgerond. De regering in Riga had daartoe besloten na de Russische inval in Oekraïne. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Rihards Kozlovskis vormt Rusland ook een bedreiging voor Letland en moet de grens daarom goed bewaakt worden.

6 uur geleden
Trump zegt dat wederopbouw Gaza snel zal beginnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De wederopbouw in de Gazastrook zal volgens de Amerikaanse president Donald Trump binnenkort beginnen. Trump ontvangt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zei bij zijn aankomst dat hij ook hoopt dat de volgende fase van het staakt-het-vuren snel zal ingaan.

7 uur geleden
Trump herhaalt claim dat VS Venezolaanse gronddoelen aanvielen

MIAMI (ANP/RTR) - De VS hebben een aanmeerplek in Venezuela aangevallen waar drugstransporten zouden worden voorbereid. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in reactie op vragen van journalisten voorafgaand aan zijn ontmoeting met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in zijn resort Mar-a-Lago. Volgens Trump zou er een "flinke explosie" hebben plaatsgevonden. Bewijs voor zijn claim leverde hij niet, noch details. Desgevraagd wilde Trump geen antwoord geven op de vraag welke instantie verantwoordelijk was voor de vermeende aanval.

7 uur geleden
Witte Huis: Trump had positief telefoongesprek met Poetin

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag opnieuw gebeld met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Volgens het Witte Huis was het een "positief" gesprek. Een dag eerder had Trump de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen om te praten over de vredesonderhandelingen.

10 uur geleden