Brussel onderzoekt Meta om misbruik marktpositie AI op WhatsApp
BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.
Het onderzoek van de Commissie draait om nieuw beleid van Meta. Dat verbiedt aanbieders van kunstmatige intelligentie (AI) om een tool te gebruiken waarmee bedrijven via WhatsApp met klanten kunnen communiceren, als AI de primaire dienst is die wordt aangeboden.
WhatsApp stelt bedrijven in staat om via de berichtendienst met klanten te communiceren. Verschillende AI-aanbieders bieden toegang tot hun AI-assistenten via WhatsApp, waardoor gebruikers direct binnen de app kunnen communiceren met AI voor het beantwoorden van vragen, het maken van content of toegang tot klantenservice.
Eigen dienst
De Commissie is bang dat het nieuwe beleid andere bedrijven kan belemmeren om hun AI-diensten via WhatsApp aan te bieden in Europese landen. Meta's eigen AI-dienst 'Meta AI' zou wel beschikbaar blijven voor WhatsApp-gebruikers.
Voor AI-aanbieders die al op WhatsApp actief zijn, wordt de Meta-update vanaf 15 januari van kracht. Voor nieuwe AI-aanbieders op WhatsApp is het beleid al toegepast.
'Competitief'
"De markten voor AI groeien hard in Europa en daarbuiten", stelt Eurocommissaris Teresa Ribera. "We moeten ervoor zorgen dat Europese burgers en bedrijven volledig kunnen profiteren van deze technologische revolutie en optreden om te voorkomen dat dominante digitale spelers hun macht misbruiken om innovatieve concurrenten uit de markt te drukken."
"De beweringen zijn ongegrond", zei een woordvoerder van WhatsApp tegen persbureau Bloomberg. De opkomst van AI-chatbots bij WhatsApp voor bedrijven legt volgens de berichtendienst druk op de systemen waarvoor ze niet zijn ontworpen. "En dan nog is de AI-markt zeer competitief en hebben mensen op allerlei manieren toegang tot de diensten van hun keuze."
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.
2 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.
3 uur geleden