Brussel onderzoekt Franse steun aan goederenvervoer op spoor
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie onderzoekt of Franse steun aan de goederenvervoerder Fret SNCF wel aan de staatssteunregels van de Europese Unie voldeed. Zo kreeg die dochter van staatsspoorbedrijf SNCF geld voorgeschoten, werden schulden kwijtgescholden en kreeg het bedrijf een kapitaalinjectie van de Franse staat toen het in 2020 werd omgevormd tot een commercieel bedrijf.
De zaken waar de commissie naar kijkt speelden vooral tussen 2007 en 2019. In die jaren gingen er regelmatig voorschotten van SNCF naar de goederendochter. De Europese mededingingswaakhond schat dat het in totaal om tussen de 4 miljard en 4,3 miljard euro ging.
Toen het goederenvervoersbedrijf een commerciële onderneming werd, werden schulden van Fret SNCF kwijtgescholden. Dat gaat om nog eens zo'n 1 miljard euro. Tenslotte werd er 170 miljoen in Fret SNCF gestoken toen het bedrijf op eigen benen kwam te staan.
Hoewel Fret SNCF geld kreeg van moederbedrijf SNCF kan er toch sprake zijn van staatssteun, want dat bedrijf is in handen van de Franse staat. De Europese Commissie laat niet weten hoelang zij de tijd nemen voor het onderzoek.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs heeft een nieuw recordniveau bereikt. De prijs van het edelmetaal steeg dinsdag voor het eerst ooit tot boven de 60 dollar per troy ounce (31,1 gram). De waarde van zilver wordt onder meer aangejaagd doordat handelaren speculeren op verdere versoepeling van het monetaire beleid door de Federal Reserve.
40 minuten geledenHEERLEN (ANP) - Vakbond De Unie vindt dat de aangekondigde banenreductie bij pensioenuitvoerder APG op een ongelukkig moment komt. "Er is nooit een goed moment om slecht nieuws te brengen, maar zo kort voor kerst is bijzonder zuur", reageert bestuurder Joop Voesten van De Unie. APG kondigde dinsdag aan tot 1200 voltijdsbanen te willen schrappen tot 2030, als onderdeel van een nieuwe strategie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de aanleg van het landelijk waterstofnetwerk, dat vanaf 2030 de grote industriële regio's in Nederland met elkaar moet verbinden, zijn miljarden euro's extra nodig. Volgens de Algemene Rekenkamer zijn de verwachte opstartverliezen meer dan drie keer zo hoog als het beschikbare subsidiebedrag van 750 miljoen euro.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerder APG gaat tot 2030 ruim duizend voltijdsbanen schrappen, waarvan het grootste deel in Nederland. Het bedrijf doet dat om "sneller, efficiënter en slagvaardiger" te worden en wil inspelen op grote veranderingen in de pensioensector.
3 uur geledenREDMOND (ANP/RTR) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft gaat 17,5 miljard dollar (15 miljard euro) investeren in kunstmatige intelligentie in India. Volgens topman Satya Nadella gaat het om de grootste investering van het bedrijf ooit in Azië. Microsoft wil onder meer investeren in de infrastructuur voor AI in het snelgroeiende land.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever herstelde dinsdag op het Damrak met een koerswinst van 3,4 procent. Het levensmiddelenconcern zakte een dag eerder 6,7 procent na de beursgang van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het aandeel Magnum verloor dinsdag ruim 3 procent op 12,57 euro. Zakenbank JPMorgan gaf Magnum een neutraal advies en een koersdoel van 14 euro per aandeel. De openingskoers van het Magnum-aandeel was maandag 12,20 euro.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Vlaamse toezichthouder op de media waarschuwt in een dinsdag verschenen rapport voor de grote concentratie van uitgevers en zenders in de Belgische mediasector. Vijf mediagroepen, waaronder het ook in Nederland actieve DPG Media, Mediahuis en Roularta, hebben 80 tot 100 procent van de Vlaamse mediamarkt in handen.
5 uur geleden