Brussel: nieuwe Amerikaanse heffing in lijn met handelsakkoord
BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Commissie verwacht dat de Verenigde Staten zich blijven houden aan de voorwaarden van hun eerder gesloten handelsdeal. Volgens Brussel botsen de nieuwe Amerikaanse heffingen niet met dat akkoord, waarin al sprake was van Amerikaanse tarieven van 15 procent voor de meeste Europese producten.
De Verenigde Staten hebben nieuwe tarieven van 10 en 12,5 procent opgelegd aan goederen van zestig handelspartners, waaronder de EU en China. De EU is echter een van de weinige waarbij de nieuwe tarieven niet bovenop de reeds bestaande heffingen voor de 'meest begunstigde natie' komen.
"De EU neemt er positief nota van dat deze uitkomst in lijn is met de Amerikaanse tariefafspraken die zijn overeengekomen", heeft een woordvoerder van de commissie laten weten. Hij wees er ook op dat, hoewel de nieuwe heffingen voor veel producten gelden, er voor bepaalde Europese producten vrijstellingen zijn, bijvoorbeeld voor kurk en diamanten. Andere goederen, zoals vliegtuigen en reserveonderdelen daarvan, en generieke geneesmiddelen, zijn eveneens vrijgesteld.
De Amerikaanse regering rechtvaardigde haar nieuwe heffingen met de stelling dat de handelspartners onvoldoende actie ondernemen tegen de import van producten die met dwangarbeid zijn gemaakt. Brussel is het daar niet mee eens. Het Europese landenblok kreeg eerder al dergelijke beschuldigingen over zich heen van de Verenigde Staten. Die werden toen stellig van de hand gewezen.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/AFP) - China verzet zich tegen de nieuwe Amerikaanse importheffingen die Washington heeft opgelegd aan het Aziatische land en 59 andere handelspartners. De Amerikanen noemen als reden voor de nieuwe tarieven zorgen over dwangarbeid.
15 minuten geledenWOLFSBURG (ANP/AFP) - De nettowinst van Volkswagen is de afgelopen drie maanden met bijna een derde gedaald. Het Duitse autoconcern, dat overweegt wereldwijd tot 100.000 banen te schrappen, kampt onder meer met toenemende concurrentie in en vanuit China.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een tweede ongevraagd overnamebod ontvangen van zijn Canadese branchegenoot WSP Global. Dat bevestigde de Nederlandse onderneming vrijdagochtend rond het moment dat de Amsterdamse beurs opende. Beleggers reageerden direct enthousiast en het aandeel ging in de vroege handel meer dan 8 procent omhoog. Arcadis zelf beraadt zich nog over het bod. Het eerdere voorstel van de Canadezen werd afgewezen.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag voorzichtig begonnen. Besi ging verder omlaag en verloor bijna 2 procent. De chiptoeleverancier raakte een dag eerder al ruim 7 procent kwijt na publicatie van de resultaten. WDP zag een stevige openingswinst snel verdampen en daalde ruim 1 procent. Het vastgoedbedrijf kondigde een fusie aan met de Franse branchegenoot Argan. Door de samenvoeging ontstaat een vastgoedconcern met een waarde van 13 miljard euro.
55 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie in Nederland, verzet zich tegen de nieuwe Amerikaanse importheffing van 10 procent voor Europa, "ook al gaat het nog steeds om 10 procent". Volgens de belangenbehartiger van bedrijven is de heffing die de Amerikaanse regering afgelopen nacht aankondigde schadelijk en niet te rechtvaardigen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft in de eerste helft van dit jaar ruim 9100 vluchten minder verwerkt dan in dezelfde periode een jaar eerder. Door het winterse weer werden duizenden vluchten geannuleerd en daarna volgden beperkingen van het vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Signify heeft de omzet en winst zien dalen in het tweede kwartaal van 2026. De voormalige verlichtingsdivisie van Philips sprak van gemengde marktomstandigheden, met een aanhoudend momentum in de professionele verlichtingsprojecten in de Verenigde Staten en opkomende markten en een zwakkere vraag in Europa.
2 uur geleden