Brussel maakt zich op voor zwaarbeveiligd bezoek president Biden
BRUSSEL (ANP) - Voor de tweede keer binnen negen maanden zet president Joe Biden woensdagavond voet op Belgische grond. Hij komt naar Brussel voor overleg donderdag over Oekraïne met de leiders van de NAVO, de zeven rijkste landen (G7) en de Europese Unie. De komst van een Amerikaanse president vergt zelfs voor de aan hoog bezoek uit alle windstreken gewende Belgische politie- en veiligheidsdiensten extra inspanningen.
De Air Force One zal rond 21.00 uur op de militaire luchthaven Melsbroek landen, waar Biden wordt verwelkomd door de Belgische premier Alexander De Croo. Voor de landing worden de vertrekkende vluchten op de aanpalende burgerluchthaven Brussels Airport een half uur stilgelegd.
Daarna rijdt POTUS (President Of The United States), zoals elke Amerikaanse leider afgekort wordt aangeduid, naar verwachting naar de Amerikaanse ambassade. Biden verplaatst zich in een gepantserde auto met de bijnaam The Beast. Meerdere exemplaren worden speciaal voor het bezoek vanuit de VS ingevlogen.
Beveiliging
Naar verluidt overnacht Biden op de ambassade, die normaal al met hekken en prikkeldraad is versperd. Maar nu zijn ook de straten rondom op slot. Parkeren is er verboden en fietsen of steps worden verwijderd. Terrasjes in de buurt moeten dicht en vuilnisbakken en riooldeksels worden verzegeld.
Grote delen van de hoofdstad zijn donderdag afgegrendeld zodat Biden snel tussen het NAVO-hoofdkwartier en de Europese wijk waar de EU-top plaats zal vinden kan worden vervoerd. Rond het NAVO-hoofdkwartier en de EU-instellingen wordt een veiligheidskordon ingesteld, evenals rond The Hotel waar de Amerikaanse delegatie zou logeren.
Voor de beveiliging van Biden en de meer dan dertig andere regeringsleiders en staatshoofden zijn naar schatting tweeduizend politiemensen in touw, inclusief scherpschutters, agenten met honden en helikopterpiloten. Ook is er een specialistenteam dat drones in de gaten houdt.
Meer uit Buitenland
HELSINGBORG (ANP) - De terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa is niet bedoeld om Europese landen te straffen, bezweert buitenlandminister Marco Rubio. President Donald Trump koppelde het weghalen van militairen eerder aan zijn ontevredenheid over Europese NAVO-landen, over hun kritiek op de Iranoorlog bijvoorbeeld.
24 minuten geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten zien enige beweging bij Iran in de onderhandelingen over vrede, heeft minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio gezegd bij een bijeenkomst van de buitenlandministers van de NAVO in Zweden. Op welke vlakken Iran bereid is tot concessies, zei hij er niet bij.
33 minuten geledenLOEHANSK (ANP/AFP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval op de door Rusland bezette regio Loehansk zijn vier doden en 35 gewonden gevallen, meldt het Russische staatspersbureau RIA. Volgens hulpdiensten stortte een huis voor 86 minderjarige studenten in door de nachtelijke aanval.
39 minuten geledenHELSINGBORG (ANP) - Het aantal Amerikaanse militairen in Polen zal ongeveer gelijk blijven aan hoe het was, heeft de Poolse minister van Buitenlandse Zaken gezegd voorafgaand aan een bijeenkomst van de NAVO-ministers van Buitenlandse Zaken in Zweden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie onderzoekt of de voormalige prins Andrew betrokken is geweest bij meerdere zedenmisdrijven. Rechercheurs zijn volgens Britse media, waaronder Sky News, onder meer op zoek naar een vrouw die beweert dat ze naar het huis van de tweede zoon van koningin Elizabeth in Windsor zou zijn gebracht "voor seksuele doeleinden". Ook andere mogelijke slachtoffers worden opgeroepen zich te melden.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij vechtpartijen in het centrum van Parijs, veroorzaakt door voetbalsupporters uit Nice, zijn volgens de politie zes mensen gewond geraakt onder wie een ernstig. De politie heeft 65 mensen gearresteerd in de nacht van donderdag op vrijdag bij de geweldplegingen niet ver van het Gare de l'Est.
2 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte is blij met de aankondiging van de Verenigde Staten extra troepen naar Polen te sturen. "Dat verwelkom ik zeer", zei Rutte voor aanvang van een vergadering met de buitenlandministers van de NAVO-landen. "Onze militaire commandanten nemen alle details door, maar ik verwelkom dat natuurlijk."
2 uur geleden