Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel maakt zich op voor zwaarbeveiligd bezoek president Biden

Brussel maakt zich op voor zwaarbeveiligd bezoek president Biden

BRUSSEL (ANP) - Voor de tweede keer binnen negen maanden zet president Joe Biden woensdagavond voet op Belgische grond. Hij komt naar Brussel voor overleg donderdag over Oekraïne met de leiders van de NAVO, de zeven rijkste landen (G7) en de Europese Unie. De komst van een Amerikaanse president vergt zelfs voor de aan hoog bezoek uit alle windstreken gewende Belgische politie- en veiligheidsdiensten extra inspanningen.

De Air Force One zal rond 21.00 uur op de militaire luchthaven Melsbroek landen, waar Biden wordt verwelkomd door de Belgische premier Alexander De Croo. Voor de landing worden de vertrekkende vluchten op de aanpalende burgerluchthaven Brussels Airport een half uur stilgelegd.

Daarna rijdt POTUS (President Of The United States), zoals elke Amerikaanse leider afgekort wordt aangeduid, naar verwachting naar de Amerikaanse ambassade. Biden verplaatst zich in een gepantserde auto met de bijnaam The Beast. Meerdere exemplaren worden speciaal voor het bezoek vanuit de VS ingevlogen.

Beveiliging

Naar verluidt overnacht Biden op de ambassade, die normaal al met hekken en prikkeldraad is versperd. Maar nu zijn ook de straten rondom op slot. Parkeren is er verboden en fietsen of steps worden verwijderd. Terrasjes in de buurt moeten dicht en vuilnisbakken en riooldeksels worden verzegeld.

Grote delen van de hoofdstad zijn donderdag afgegrendeld zodat Biden snel tussen het NAVO-hoofdkwartier en de Europese wijk waar de EU-top plaats zal vinden kan worden vervoerd. Rond het NAVO-hoofdkwartier en de EU-instellingen wordt een veiligheidskordon ingesteld, evenals rond The Hotel waar de Amerikaanse delegatie zou logeren.

Voor de beveiliging van Biden en de meer dan dertig andere regeringsleiders en staatshoofden zijn naar schatting tweeduizend politiemensen in touw, inclusief scherpschutters, agenten met honden en helikopterpiloten. Ook is er een specialistenteam dat drones in de gaten houdt.

Meer uit Buitenland

Automobilist Modena niet aangeklaagd voor terrorisme

MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.

41 minuten geleden
Duitse politie schiet ontsnapte tijger dood

SCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.

1 uur geleden
Nieuwe slachtoffers melden zich in Frans onderzoek naar Epstein

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.

2 uur geleden
Doden door Israëlische aanvallen in Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.

3 uur geleden
Rode Kruis schaalt op in DRC en Oeganda vanwege ebola-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.

5 uur geleden
Italiaanse premier ontmoet slachtoffers van aanrijding in Modena

MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.

6 uur geleden
Filipijnen vragen hooggerechtshof om arrestatie ex-politiechef

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.

7 uur geleden