Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel legt forse boetes op aan automerken voor recyclingkartel

Brussel legt forse boetes op aan automerken voor recyclingkartel

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft grote autofabrikanten beboet voor hun deelname aan een kartel rond de recycling van afgedankte voertuigen. In totaal gaat het om bijna een half miljard euro voor onder meer BMW, Ford, Volkswagen, Volvo en de Europese autobrancheorganisatie ACEA.

In totaal hebben zestien grote autofabrikanten en de brancheclub over een periode van ruim vijftien jaar samengewerkt, door bijvoorbeeld af te spreken dat ze autosloperijen niet betalen voor het verwerken van de afgedankte voertuigen. Oude of beschadigde auto's die niet meer geschikt zijn voor gebruik worden uit elkaar gehaald en verwerkt voor onder meer recycling, met als doel waardevolle materialen zoals metaal, plastic en glas opnieuw te kunnen gebruiken.

De autobedrijven en ACEA werden het met elkaar eens dat het recyclen van oude voertuigen al winstgevend genoeg was op zichzelf en dat ze daarom demontagebedrijven niet zouden vergoeden. Ook deelden ze informatie over hun afzonderlijke afspraken met die bedrijven.

Daarnaast probeerden ze te voorkomen dat consumenten recyclinginformatie gebruiken bij het kiezen van een auto, om de druk op de ondernemingen te verlagen om meer te doen dan wettelijk vereist was. Dat deden ze bijvoorbeeld door niet te promoten hoeveel van een afgedankt voertuig kan worden gerecycled.

Alle bedrijven hebben betrokkenheid bij het kartel toegegeven en ingestemd met de schikking. Mercedes-Benz ontliep een boete van ongeveer 35 miljoen euro, omdat het merk het kartel onthulde. Stellantis, Mitsubishi en Ford kregen een vermindering voor het meewerken met de Commissie. Volkswagen kreeg met een boete van ruim 127 miljoen euro de grootste straf van Brussel.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street na zorgen over waardering AI

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.

7 uur geleden
Unilever verwacht afsplitsing ijstak 6 december te voltooien

LONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.

8 uur geleden
Laadpalenmaker Alfen ziet omzet dalen

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.

10 uur geleden
Bloomberg: Apple werkt aan goedkopere laptop

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.

10 uur geleden
Philips schittert op terughoudend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.

12 uur geleden
Rechter wijst bezwaren beveiligers over gunning Schiphol af

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.

13 uur geleden
Winst bitcoin van afgelopen zomer volledig tenietgedaan

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.

13 uur geleden