'Brussel krijgt zware taak met invoering coronapaspoort'
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie staat voor een zware taak om tegen juni zogenaamde coronapaspoorten in te voeren zodat mensen weer kunnen reizen. Dat zegt Groupe ADP, uitbater van onder andere de drukste luchthaven van Frankrijk, Parijs-Charles de Gaulle.
Operationeel directeur Franck Le Gall van ADP noemt de doelstelling van de EU "zeer, zeer ambitieus". Hij wijst daarbij op de trage vooruitgang en ongecoördineerde introductie van dergelijke gezondheidspaspoorten die al in ontwikkeling zijn bij luchtvaartmaatschappijen en andere bedrijven.
De Europese Commissie presenteerde eerder deze week plannen voor een gratis digitaal of papieren certificaat met QR-code. Reizigers kunnen die krijgen als ze zijn gevaccineerd tegen corona, recent negatief zijn getest of voldoende antistoffen tegen het virus hebben aangemaakt, zo is het idee.
Tests
De bewijzen zijn bedoeld om reizen zowel binnen als buiten het landenblok te vergemakkelijken. Daarbij moet een evenwicht worden gevonden tussen landen die afhankelijk zijn van toerisme en hun grenzen graag weer openstellen en landen die wat voorzichtiger zijn als Frankrijk en Duitsland.
De stap van Brussel komt net op een moment dat er al talrijke soortgelijke systemen in de maak zijn. Op verschillende luchthavens zijn al tests met coronapassen aan de gang, zoals in Parijs, Londen en Rome.
Volgens Le Gall is het van vitaal belang dat de pasjes een strikte gegevensbescherming bieden en gemakkelijk aan te passen zijn aan veranderende regels. Verder moeten scans in slechts enkele seconden kunnen worden uitgevoerd met dezelfde apparatuur die gebruikt wordt om instapkaarten te controleren. ADP staat neutraal tegenover de verschillende initiatieven, als ze maar door een systeem te verwerken zijn.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden zullen dit kwartaal ruim twee keer zo snel dalen als eerder werd verwacht, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Volgens de organisatie zorgt de oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten nog altijd voor verstoringen in de olieaanvoer. Daardoor is er een tekort van zo'n 1,8 miljoen vaten olie per dag. Voor heel 2026 verwacht het IEA het grootste tekort in vijf jaar.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn woensdag weer gestegen, nadat tanken vorige week wat goedkoper werd. Daarmee is het prijsverschil voor een liter benzine met België verder toegenomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was woensdag koploper in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank kwam met goed ontvangen kwartaalcijfers. De AEX ging in de vroege handel licht omhoog, na het nieuwe recordslot een dag eerder.
3 uur geledenHANNOVER (ANP) - Reisorganisatie TUI had in het afgelopen kwartaal last van de Iranoorlog. Het conflict drukte voor 20 miljoen euro op de resultaten, blijkt uit de kwartaalcijfers. Ook heeft TUI de omzetverwachting voor het hele boekjaar opgeschort.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn winst in het tweede kwartaal met bijna een derde opgevoerd. De bank groeide onder meer met hypotheken en leningen aan bedrijven. Ook lukte het ABN AMRO, dat bezig is met een grote reorganisatie, de kosten wat naar beneden te krijgen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal bedrijven dat vorige maand failliet werd verklaard, is met 11 procent gedaald vergeleken met een jaar geleden, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen in juli 266 bedrijven bankroet, 33 minder dan in dezelfde maand vorig jaar.
4 uur geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De Kospi-index op de aandelenbeurs in Seoul ging woensdag flink omhoog, vooral dankzij stevige plussen voor de Zuid-Koreaanse chipbedrijven Samsung Electronics en SK Hynix. De stemming werd daarbij gesteund door goede kwartaalcijfers van de Amerikaanse technologiebedrijven Super Micro Computer en CoreWeave. Daardoor werd het optimisme over de enorme AI-investeringen weer aangewakkerd.
4 uur geleden