'Brussel krijgt zware taak met invoering coronapaspoort'
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie staat voor een zware taak om tegen juni zogenaamde coronapaspoorten in te voeren zodat mensen weer kunnen reizen. Dat zegt Groupe ADP, uitbater van onder andere de drukste luchthaven van Frankrijk, Parijs-Charles de Gaulle.
Operationeel directeur Franck Le Gall van ADP noemt de doelstelling van de EU "zeer, zeer ambitieus". Hij wijst daarbij op de trage vooruitgang en ongecoördineerde introductie van dergelijke gezondheidspaspoorten die al in ontwikkeling zijn bij luchtvaartmaatschappijen en andere bedrijven.
De Europese Commissie presenteerde eerder deze week plannen voor een gratis digitaal of papieren certificaat met QR-code. Reizigers kunnen die krijgen als ze zijn gevaccineerd tegen corona, recent negatief zijn getest of voldoende antistoffen tegen het virus hebben aangemaakt, zo is het idee.
Tests
De bewijzen zijn bedoeld om reizen zowel binnen als buiten het landenblok te vergemakkelijken. Daarbij moet een evenwicht worden gevonden tussen landen die afhankelijk zijn van toerisme en hun grenzen graag weer openstellen en landen die wat voorzichtiger zijn als Frankrijk en Duitsland.
De stap van Brussel komt net op een moment dat er al talrijke soortgelijke systemen in de maak zijn. Op verschillende luchthavens zijn al tests met coronapassen aan de gang, zoals in Parijs, Londen en Rome.
Volgens Le Gall is het van vitaal belang dat de pasjes een strikte gegevensbescherming bieden en gemakkelijk aan te passen zijn aan veranderende regels. Verder moeten scans in slechts enkele seconden kunnen worden uitgevoerd met dezelfde apparatuur die gebruikt wordt om instapkaarten te controleren. ADP staat neutraal tegenover de verschillende initiatieven, als ze maar door een systeem te verwerken zijn.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De lage waterstand heeft voor een flinke toename van het aantal riviercruiseschepen in Rotterdam gezorgd. In augustus en september kwamen er ruim twee keer zoveel schepen naar Rotterdam vergeleken met vorig jaar, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Riviercruiseaanbieders hebben reizen naar onder meer Duitsland geschrapt om de uitzonderlijk lage waterstanden en kiezen voor andere bestemmingen.
44 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager aan de handel begonnen. Daarmee werd een stapje teruggedaan op Wall Street na de nieuwe records van de brede S&P 500-index en op de technologiebeurs Nasdaq een dag eerder. De techfondsen gaven daarbij terrein prijs. Later op de dag komen nog de notulen van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank van vorige maand.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell heeft recordresultaten geboekt met de raffinage van olie. Het verschil in prijs tussen ruwe aardolie en geraffineerde producten, zoals brandstoffen als diesel en benzine, was nooit zo groot als in het derde kwartaal. Daarbij profiteert het Britse bedrijf van de schaarste die is ontstaan door de Iranoorlog en Oekraïense aanvallen op raffinaderijen in Rusland, die leidden tot een Russisch exportverbod voor benzine en diesel.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Maar een op de tien Duitse bedrijven is gewapend tegen cyberaanvallen met kunstmatige intelligentie (AI). Terwijl een op de zes afgelopen jaar waarschijnlijk of misschien doelwit was van zo'n aanval, maken de toezichthouder en de koepel van cyberinspectiebedrijven op uit gezamenlijk onderzoek.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering heeft de verkoop van een logistiek bedrijf aan de Chinese staatsrederij Cosco geblokkeerd. Dat doet Duitsland vanwege zorgen over de veiligheid, meldt het ministerie van Economische Zaken.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft woensdag ingestemd met een tijdelijke korting op tol voor zware voertuigen, zoals bussen en vrachtwagens, die weinig uitstoten.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT voor tieners, de variant van OpenAI voor jongeren, is te riskant voor de doelgroep. Dat concludeert Common Sense Media, een Amerikaanse non-profitorganisatie die ouders, kinderen en scholen adviseert over media en technologie. Het rapport roept OpenAI op om tieners tussen 13 en 17 geen toegang te geven tot ChatGPT totdat het een veilige ervaring kan bieden.
4 uur geleden