'Brussel keurt overname moederbedrijf Pearle deze maand goed'
BRUSSEL (ANP) - De overname van het moederbedrijf van brillenketens Pearle en Eye Wish wordt mogelijk al deze maand goedgekeurd. De Europese Commissie is tevreden met de concessies die EssilorLuxottica, de Frans-Italiaanse maker van monturen en lenzen, en het Nederlandse GrandVision hebben geboden. Dat schrijft persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
De twee ondernemingen willen onder meer winkels in verschillende landen van Europa afstoten. Daarmee moet de overlap van de activiteiten klein genoeg worden om bezwaren tegen de overname weg te nemen. Verschillende andere optiekketens hadden bij de Europese Commissie aangegeven dat ze bang waren dat zij niet meer bij EssilorLuxottica terecht zouden kunnen als die onderneming eigen winkels zou hebben.
De deadline die de Europese Commissie heeft gesteld voor een oordeel over de deal is 12 april. Zelfs als die gehaald wordt, is nog lang niet zeker dat EssilorLuxottica GrandVision zeker overneemt. Sinds het bedrijf achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en sportbrillenmerk Oakley in de zomer 2019 zo'n 7,3 miljard euro neertelde voor GrandVision zijn de verhoudingen tussen de twee ondernemingen bekoeld.
Tijdens de coronacrisis moest GrandVision veel winkels tijdelijk sluiten en paste het zijn bedrijfsvoering daarop aan. EssilorLuxottica claimde dat het daarmee de afspraken rond de overname schond en eiste meer informatie. In Nederland kreeg het Frans-Italiaanse concern geen gelijk daarvoor van een rechter, maar er was ook een zaak in Zwitserland. Kenners vermoeden dat EssilorLuxottica de prijs voor de overname omlaag wil krijgen, al zeiden ingewijden eind vorig jaar dat het bedrijf ook denkt aan het afzien van de deal. In dat geval krijgt GrandVision een bedrag van 400 miljoen euro van de beoogde partner.
Meer uit Financieel
BEAVERTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike profiteert van een aanhoudende vraag naar zijn hardloopschoenen. Daarmee lijkt het herstelplan van topman Elliott Hill vruchten af te werpen. Nike voert onder meer een grote marketingcampagne om de felle concurrentie van opkomende merken in Noord-Amerika af te weren.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Trump Media & Technology was donderdag een grote winnaar op de beurs in New York. Beleggers zetten het bedrijf achter Donald Trumps socialemediabedrijf Truth Social zo'n 42 procent hoger na aankondiging van een miljardenfusie met TAE Technologies. Dat bedrijf is bezig met de ontwikkeling van kernfusietechnologie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor Park Residence Tergouw in het Gelderse Oosterhout dreigt een forse boete. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een last onder dwangsom opgelegd van 300.000 euro om de gebrekkige administratie van het voormalige vakantiepark waar tegenwoordig mensen wonen. De waakhond wil ook dat Tergouw gaat voldoen aan alle andere eisen die gelden voor netbeheerders en energieleveranciers. Wanneer Tergouw geen orde op zaken stelt, kan de ACM een boete opleggen van maximaal 900.000 euro.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie neemt nog een maand extra de tijd om een omstreden vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen te sluiten. De Mercosur-overeenkomst wordt niet zaterdag, maar in januari pas getekend, zeggen EU-diplomaten. De Mercosur-landen zouden hebben laten weten dat geduld nog te kunnen opbrengen.
9 uur geledenETTEN-LEUR (ANP) - Those Vegan Cowboys, het plantaardige-kaasbedrijf van de oprichters van De Vegetarische Slager, heeft in een eerste financieringsronde meer dan 6 miljoen euro opgehaald. Dat geld wil de Nederlands-Belgische onderneming gebruiken bij de voorbereidingen om "echte kaas" op de markt te brengen waaraan geen koe te pas komt.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst de handel uitgegaan na het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone opnieuw onveranderd te laten. De chipfondsen in de hoofdindex toonden herstel van de verliezen een dag eerder, mede geholpen door sterke cijfers en vooruitzichten van het Amerikaanse Micron Technology.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid mag een afhandelingstoeslag invoeren op pakketjes van buiten de EU, oordeelt de kortgedingrechter in Den Haag. Logistiek dienstverlener ViaEurope, dat de inklaring bij de douane doet voor onder andere webwinkels Temu en Shein, was naar de rechter gestapt. Die ziet echter geen reden om in te grijpen en heeft de vorderingen over de zogenoemde handling fee afgewezen.
13 uur geleden