Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel keurt 5,2 miljard steun voor EU-waterstofprojecten goed

Brussel keurt 5,2 miljard steun voor EU-waterstofprojecten goed

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie vindt het goed dat Nederland en twaalf andere EU-landen samen 5,2 miljard euro steken in 35 publiek-private projecten voor de ontwikkeling van groene waterstofproductie door elektrolyse en de bouw van infrastructuur daarvoor. Volgens Eurocommissaris Margrethe Vestager (Mededinging) gaat het om "zeer ambitieuze" projecten.

"De waardeketen van waterstof staat in de EU nog in de kinderschoenen", aldus Vestager. "Daardoor is het voor bedrijven en lidstaten een risico om te investeren in zo'n innovatieve markt."

In het totaalproject met de naam Hy2Use werken 29 bedrijven en 13 EU-landen samen. De staatssteun van in totaal 5,2 miljard euro wordt naar verwachting aangevuld met 7 miljard euro aan private investeringen. Onder andere Air Liquide Nederland, HyCC en Shell doen mee. Naar verwachting zullen tussen 2024 en 2026 de eerste grootschalige elektrolysefabrieken voor waterstof van Hy2Use operationeel zijn.

Groene waterstof

De Commissie ziet veel in groene waterstof en wil de productie ervan in de EU sterk opvoeren. Volgens voorzitter Ursula von der Leyen is hernieuwbare waterstof een "game-changer". Ze kondigde vorige week de oprichting van een Europese Waterstof Bank aan om de waterstofmarkt te helpen ontwikkelen. De bank heeft vooralsnog 3 miljard euro beschikbaar.

De andere twaalf landen die in Hy2Use samenwerken zijn Oostenrijk, België, Denemarken, Finland, Frankrijk, Griekenland, Italië, Polen, Portugal, Slowakije, Spanje en Zweden.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street na zorgen over waardering AI

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.

4 uur geleden
Unilever verwacht afsplitsing ijstak 6 december te voltooien

LONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.

5 uur geleden
Laadpalenmaker Alfen ziet omzet dalen

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.

7 uur geleden
Bloomberg: Apple werkt aan goedkopere laptop

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.

7 uur geleden
Philips schittert op terughoudend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.

9 uur geleden
Rechter wijst bezwaren beveiligers over gunning Schiphol af

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.

10 uur geleden
Winst bitcoin van afgelopen zomer volledig tenietgedaan

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.

10 uur geleden