Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel in actie tegen Hongarije om niet volgen uitspraak EU-hof

Brussel in actie tegen Hongarije om niet volgen uitspraak EU-hof

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is een juridische procedure begonnen tegen Hongarije omdat het land geen gevolg geeft aan een uitspraak van het Europees Hof van Justitie over een wet die buitenlandse maatschappelijke organisaties treft. Het land krijgt twee maanden de tijd om opheldering te verschaffen. Als de wet niet wordt aangepast overweegt het dagelijks EU-bestuur opnieuw naar het hof te stappen en te vragen Hongarije te beboeten.

Het hof oordeelde vorig jaar dat de bewuste Hongaarse wet uit 2017, die niet-gouvermentele organisaties (ngo’s) verplicht informatie te geven over hun buitenlandse geldschieters, discriminerend is en tegen de EU-regels indruist. De ngo's moeten zich volgens de wet in hun publicaties en op hun websites ook bekendmaken als een "door het buitenland gesteunde organisatie". Het was EU-commissaris Frans Timmermans die de zaak indertijd voor het hof bracht. Het hof gaf hem ook gelijk dat Hongarije de regels overtreedt voor vrij kapitaalverkeer, de gegevensbescherming van de donateurs en het recht van vereniging.

De commissie heeft de regering van premier Viktor Orban een brief gestuurd waarin ze stelt dat Hongarije zich ondanks herhaalde oproepen uit Brussel nog steeds niet houdt aan de uitspraak van het hof. Ze vraagt Boedapest dat nu met spoed aan te pakken.

Meer uit Buitenland

Eerste formele bijeenkomst Raad van Vrede gepland op 19 februari

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump wil de eerste formele zitting van zijn Raad van Vrede op 19 februari in Washington houden, volgens een Amerikaanse functionaris. De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zaterdag gezegd dat hij ook is uitgenodigd en binnen twee weken naar Washington gaat.

1 uur geleden
Britse ex-premier beschuldigt 'bedrieger' Mandelson van verraad

LONDEN (ANP) - De voormalige Britse premier Gordon Brown vindt dat de ooit prominente Labour-politicus en ex-minister Peter Mandelson "het land heeft verraden". Naar verluidt zou Mandelson vertrouwelijke informatie van de regering hebben gelekt aan de Amerikaanse investeerder en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mandelson was onder Brown minister van Handel en had goede relaties met de inmiddels overleden Epstein, zowel op persoonlijk als zakelijk vlak. Dat blijkt uit onlangs door de VS geopenbaarde mailwisselingen.

3 uur geleden
Zelensky: VS willen nog voor de zomer einde aan oorlog

KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten willen dat er tegen juni een vredesakkoord ligt tussen Rusland en Oekraïne en hebben voorgesteld om komende week nieuwe besprekingen te houden in Miami. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Het is volgens het staatshoofd voor het eerst dat de strijdende partijen elkaar daar zullen treffen. Eerder werd daar al overlegd via de bemiddelende partij, de VS. Kyiv heeft ingestemd met het voorstel.

6 uur geleden
Clintons pleiten voor publieke getuigenis over Epstein-banden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton en zijn vrouw en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton willen dat hun verklaring over hun banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein niet achter gesloten deuren plaatsvindt. Op X schrijft het voormalige staatshoofd (1993-2001) dat een niet-publieke verklaring, zoals nu het plan is, zou neerkomen op een schijnproces en "pure politiek". "Laten we stoppen met deze spelletjes en dit op de juiste manier doen: middels een publieke verklaring."

7 uur geleden
NAVO-centra in Nederland maken zich op voor vertrek Amerikanen

UTRECHT (ANP) - De Verenigde Staten trekken Amerikaanse medewerkers terug uit NAVO-kenniscentra in Nederland. De twee zogeheten Centres of Excellence (COE's) in Utrecht en Den Haag maken zich op voor een "herijking" van de Amerikaanse aanwezigheid, meldt een van de centra. Hoeveel Amerikanen er precies vertrekken en welke weerslag dat heeft op de centra kunnen ze nog niet inschatten.

7 uur geleden
Oekraïne meldt opnieuw aanvallen op stroomvoorziening

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw grootschalige aanvallen uitgevoerd op de Oekraïense energie-infrastructuur, meldt minister van Energie Denys Sjmyhal. Daardoor is in veel regio's van het land de stroom uitgeschakeld, schrijft netbeheerder Ukrenergo op Facebook. Ook zijn de geplande stroomonderbrekingen per regio, bedoeld om te kunnen voldoen aan de stroomvraag, tijdelijk onderbroken.

8 uur geleden
Trump: gesprekken VS en Iran gaan volgende week verder

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.

13 uur geleden