Brussel herbeoordeelt onderzoeken naar techconcerns, schrijft FT
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is bezig met een herbeoordeling van haar onderzoeken naar grote techbedrijven als Apple, Meta en Google. Dat meldt Financial Times (FT) op basis van ingewijden. Dit doet Brussel op een moment dat techconcerns in de Verenigde Staten er bij de aankomende president Donald Trump op aandringen de belangen van Amerikaanse bedrijven te verdedigen.
Volgens de zakenkrant, die zich baseert op twee functionarissen met kennis van de zaak, kijkt de Commissie opnieuw naar zaken die draaien om de nieuwe Wet op de digitale markten (DMA). Die werd vorig jaar van kracht en moet de macht inperken van bedrijven met digitale platforms waar consumenten of bedrijven amper omheen kunnen.
Alle beslissingen en eventuele boetes zijn nu opgeschort, schrijft FT. Het technische werk aan de DMA-onderzoeken zou wel doorgaan.
Zuckerberg
De Europese Commissie zegt "volledig toegewijd te blijven aan het handhaven" van de Europese regels. "Er is geen vertraging in het afronden van de zaken over niet-naleving, en al helemaal niet als gevolg van politieke overwegingen", meldt een woordvoerder aan FT.
Mark Zuckerberg, oprichter en topman van socialemediaconcern Meta, klaagde vorige week in de populaire podcast van Joe Rogan over Europese onderzoeken naar Amerikaanse techbedrijven. Hij sprak de hoop uit dat Trump daar iets tegen zou doen. "Hij wil dat Amerika wint", zei Zuckerberg over de Republikein.
Eerdere invoerheffingen
Trump staat erom bekend dat hij niet schroomt voor harde handelsmaatregelen tegen bondgenoten. Tijdens zijn eerste termijn als president voerde hij invoerheffingen op staal en aluminium in die ook golden voor metalen uit de EU.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.
11 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.
12 uur geledenCAIRO (ANP/DPA) - In veel delen van Afrika zijn de economische omstandigheden de afgelopen tien jaar verbeterd, terwijl de veiligheid en de politieke vrijheden juist zijn verslechterd. Dat staat in onderzoek van de Mo Ibrahim Foundation, dat zaterdag in Caïro is gepresenteerd. Die organisatie is in 2006 opgericht door de Soedanese ondernemer Mo Ibrahim. De stichting zet zich in voor het bevorderen van goed bestuur en leiderschap op het Afrikaanse continent.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft Italiaanse kritiek weersproken dat zijn last-minute pogingen om de gasvoorraden aan te vullen de prijzen in heel Europa opdrijven. "We wijzen de beschuldiging categorisch van de hand", heeft een woordvoerster van het Duitse ministerie van Economische Zaken gezegd.
12 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI verlaagt zijn doelstelling bij het ophalen van nieuw kapitaal, omdat een uitverkoop van AI-aandelen en de naderende beursgang van concurrent Anthropic het lastiger maken om toezeggingen van investeerders te krijgen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.
1 dag geleden