Brussel herbeoordeelt onderzoeken naar techconcerns, schrijft FT
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is bezig met een herbeoordeling van haar onderzoeken naar grote techbedrijven als Apple, Meta en Google. Dat meldt Financial Times (FT) op basis van ingewijden. Dit doet Brussel op een moment dat techconcerns in de Verenigde Staten er bij de aankomende president Donald Trump op aandringen de belangen van Amerikaanse bedrijven te verdedigen.
Volgens de zakenkrant, die zich baseert op twee functionarissen met kennis van de zaak, kijkt de Commissie opnieuw naar zaken die draaien om de nieuwe Wet op de digitale markten (DMA). Die werd vorig jaar van kracht en moet de macht inperken van bedrijven met digitale platforms waar consumenten of bedrijven amper omheen kunnen.
Alle beslissingen en eventuele boetes zijn nu opgeschort, schrijft FT. Het technische werk aan de DMA-onderzoeken zou wel doorgaan.
Zuckerberg
De Europese Commissie zegt "volledig toegewijd te blijven aan het handhaven" van de Europese regels. "Er is geen vertraging in het afronden van de zaken over niet-naleving, en al helemaal niet als gevolg van politieke overwegingen", meldt een woordvoerder aan FT.
Mark Zuckerberg, oprichter en topman van socialemediaconcern Meta, klaagde vorige week in de populaire podcast van Joe Rogan over Europese onderzoeken naar Amerikaanse techbedrijven. Hij sprak de hoop uit dat Trump daar iets tegen zou doen. "Hij wil dat Amerika wint", zei Zuckerberg over de Republikein.
Eerdere invoerheffingen
Trump staat erom bekend dat hij niet schroomt voor harde handelsmaatregelen tegen bondgenoten. Tijdens zijn eerste termijn als president voerde hij invoerheffingen op staal en aluminium in die ook golden voor metalen uit de EU.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Treinen van NS zijn dinsdag wat viezer dan normaal door een staking van schoonmakers, laat een woordvoerster van NS weten. Reizigers kunnen daar overlast van hebben, maar volgens de NS is de impact van de staking wel te overzien. Ook op Schiphol leggen schoonmakers het werk neer. Daar helpen kantoormedewerkers mee om de terminal schoon te houden.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlandse organisaties, waaronder ABN AMRO, Achmea, ASN, Deloitte, KPN en Rabobank ontwikkelt een nieuwe identificatiedienst. De digitale identiteitswallet met de naam MyCheck wordt daarmee een alternatief voor itsme, de opvolger van iDIN. De nieuwe app moet in het tweede kwartaal van 2027 actief zijn.
34 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize heeft op dit moment geen aanwijzingen dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij een cyberveiligheidsincident. Vanwege dat IT-incident haalde het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall&Gall meerdere systemen offline. Het bedrijf zegt op dit moment bepaalde systemen weer op te starten. Het onderzoek naar het incident loopt nog, meldt Ahold Delhaize.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Een groep van honderden wetenschappers eist dat er onafhankelijk toezicht komt op de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-modellen. Technologie die de cyberveiligheid in het gevaar kan brengen zou tijdens tests volledig van het internet moeten worden afgeschermd, betogen de ondertekenaars van een open brief. Onder hen zijn ook Geoffrey Hinton en Yoshua Bengio, die bekendstaan als 'peetvaders' van AI.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verschillende Nederlandse organisaties stappen naar de rechter vanwege de brillen van socialmediabedrijf Meta. De Consumentenbond en Offlimits en The Firewall vragen dinsdagmiddag een datum voor een kort geding aan om de brillen met een camera.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Aandeelhouders van Ahold Delhaize hebben in een buitengewone algemene vergadering Thierry Garnier benoemd tot lid van de raad van bestuur. Hij volgt volgend jaar Frans Muller op als topman van het moederconcern van bedrijven als Albert Heijn, bol en Etos.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn (AH) gaat dinsdag zijn supermarkten extra beleveren. Dat meldt de supermarktketen, nadat in sommige winkels eerder op de dag lege schappen te zien waren. Dat kwam doordat moederbedrijf Ahold Delhaize IT-systemen had uitgeschakeld na een cyberincident zondag.
2 uur geleden