Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel herbeoordeelt onderzoeken naar techconcerns, schrijft FT

Brussel herbeoordeelt onderzoeken naar techconcerns, schrijft FT

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is bezig met een herbeoordeling van haar onderzoeken naar grote techbedrijven als Apple, Meta en Google. Dat meldt Financial Times (FT) op basis van ingewijden. Dit doet Brussel op een moment dat techconcerns in de Verenigde Staten er bij de aankomende president Donald Trump op aandringen de belangen van Amerikaanse bedrijven te verdedigen.

Volgens de zakenkrant, die zich baseert op twee functionarissen met kennis van de zaak, kijkt de Commissie opnieuw naar zaken die draaien om de nieuwe Wet op de digitale markten (DMA). Die werd vorig jaar van kracht en moet de macht inperken van bedrijven met digitale platforms waar consumenten of bedrijven amper omheen kunnen.

Alle beslissingen en eventuele boetes zijn nu opgeschort, schrijft FT. Het technische werk aan de DMA-onderzoeken zou wel doorgaan.

Zuckerberg

De Europese Commissie zegt "volledig toegewijd te blijven aan het handhaven" van de Europese regels. "Er is geen vertraging in het afronden van de zaken over niet-naleving, en al helemaal niet als gevolg van politieke overwegingen", meldt een woordvoerder aan FT.

Mark Zuckerberg, oprichter en topman van socialemediaconcern Meta, klaagde vorige week in de populaire podcast van Joe Rogan over Europese onderzoeken naar Amerikaanse techbedrijven. Hij sprak de hoop uit dat Trump daar iets tegen zou doen. "Hij wil dat Amerika wint", zei Zuckerberg over de Republikein.

Eerdere invoerheffingen

Trump staat erom bekend dat hij niet schroomt voor harde handelsmaatregelen tegen bondgenoten. Tijdens zijn eerste termijn als president voerde hij invoerheffingen op staal en aluminium in die ook golden voor metalen uit de EU.

Meer uit Financieel

Navigatiebedrijf TomTom schrapt ongeveer 200 banen

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom gaat ongeveer tweehonderd banen schrappen om de kosten te drukken en de organisatie "slagvaardiger" te maken. Het Nederlandse bedrijf, met wereldwijd 3300 mensen in dienst, verwacht dat de reorganisatie jaarlijks ongeveer 21 miljoen euro aan kostenbesparingen oplevert.

22 minuten geleden
Werkloosheid opnieuw onveranderd op 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in september voor de tweede maand op rij onveranderd gebleven op 4 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In juli steeg de werkloosheid nog tot 4 procent, van 3,8 procent in juni.

47 minuten geleden
Veel oud-zelfstandigen gaan werken in andere sector, stelt DNB

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal zzp'ers in Nederland is gedaald, maar dat leidt nauwelijks tot meer werkloosheid. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) donderdag in een analyse. Veel mensen die stoppen als zelfstandige vinden volgens DNB snel weer ander werk, vaak in een andere sector.

1 uur geleden
Nederlands succes bij IMF: klimaatadviezen gaan gewoon door

BANGKOK (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) blijft klimaatadviezen en -financiering verstrekken aan landen, ondanks druk van de Amerikaanse regering van president Donald Trump om hiermee te stoppen. IMF-bestuurder Marnix van Rij zegt in een gesprek met het ANP dat dit deels als een Nederlands diplomatiek succes kan worden beschouwd.

1 uur geleden
Wall Street sluit lager na hoger dan verwachte inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.

9 uur geleden
Denen: VS moeten wetten respecteren bij verkenningen op Groenland

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.

9 uur geleden
Amerikaanse staten dagen OpenAI om gevaar ChatGPT voor kinderen

DES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.

10 uur geleden