Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel herbeoordeelt onderzoeken naar techconcerns, schrijft FT

Brussel herbeoordeelt onderzoeken naar techconcerns, schrijft FT

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is bezig met een herbeoordeling van haar onderzoeken naar grote techbedrijven als Apple, Meta en Google. Dat meldt Financial Times (FT) op basis van ingewijden. Dit doet Brussel op een moment dat techconcerns in de Verenigde Staten er bij de aankomende president Donald Trump op aandringen de belangen van Amerikaanse bedrijven te verdedigen.

Volgens de zakenkrant, die zich baseert op twee functionarissen met kennis van de zaak, kijkt de Commissie opnieuw naar zaken die draaien om de nieuwe Wet op de digitale markten (DMA). Die werd vorig jaar van kracht en moet de macht inperken van bedrijven met digitale platforms waar consumenten of bedrijven amper omheen kunnen.

Alle beslissingen en eventuele boetes zijn nu opgeschort, schrijft FT. Het technische werk aan de DMA-onderzoeken zou wel doorgaan.

Zuckerberg

De Europese Commissie zegt "volledig toegewijd te blijven aan het handhaven" van de Europese regels. "Er is geen vertraging in het afronden van de zaken over niet-naleving, en al helemaal niet als gevolg van politieke overwegingen", meldt een woordvoerder aan FT.

Mark Zuckerberg, oprichter en topman van socialemediaconcern Meta, klaagde vorige week in de populaire podcast van Joe Rogan over Europese onderzoeken naar Amerikaanse techbedrijven. Hij sprak de hoop uit dat Trump daar iets tegen zou doen. "Hij wil dat Amerika wint", zei Zuckerberg over de Republikein.

Eerdere invoerheffingen

Trump staat erom bekend dat hij niet schroomt voor harde handelsmaatregelen tegen bondgenoten. Tijdens zijn eerste termijn als president voerde hij invoerheffingen op staal en aluminium in die ook golden voor metalen uit de EU.

Meer uit Financieel

Medewerkers FNV leggen werk neer om onrust binnen vakbond

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van de FNV leggen maandag het werk neer. Volgens FNV Personeel, de interne bond die opkomt voor de belangen van FNV-werknemers, staat de sociale veiligheid binnen de vakbond onder druk. Dat komt door de onrust die wordt veroorzaakt door het bondsbestuur. FNV Personeel wil met de staking onder meer afdwingen dat het bestuur tijdelijk terugtreedt.

1 uur geleden
Google faciliteerde censuur voor dictaturen, meldt The Observer

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google heeft censuur gefaciliteerd door op verzoek van autocratische regimes als Rusland en China bepaalde content te verwijderen. Dat meldt de Britse zondagskrant The Observer. Het ging bijvoorbeeld om YouTubevideo's van antiregeringsdemonstraties of content waarin politici werden bekritiseerd en beschuldigd van corruptie.

13 uur geleden
Britse regering wil staalindustrie beschermen tegen heffing VS

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering wil miljarden uittrekken om de binnenlandse staalindustrie te beschermen. Daarvoor heeft zij zondag een plan aangekondigd, enkele dagen nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld importheffingen op staal in te voeren.

17 uur geleden
FT: puzzelbedrijf Keesing klaargestoomd voor verkoop

AMSTERDAM (ANP) - Keesing Media Group, een toonaangevende Nederlandse uitgever van puzzelboekjes, wordt klaargestoomd voor verkoop door de Britse investeringsmaatschappij BC Partners. Dit berichtte de Britse zakenkrant Financial Times, op basis van anonieme bronnen. BC Partners heeft zakenbank Rothschild ingeschakeld om strategische opties voor het bedrijf te verkennen.

1 dag geleden
Fors meer steunaanvragen in Washington na ontslagrondes Trump

WASHINGTON (ANP) - De plannen van de Amerikaanse president Donald Trump om bureaucratie aan te pakken en duizenden overheidsmedewerkers te ontslaan, hebben geleid tot een forse stijging van het aantal werkloosheidsaanvragen in Washington. Sinds Trump president is hebben bijna 4000 mensen in de stad een uitkering aangevraagd, volgens cijfers van het Amerikaanse ministerie van Arbeid.

1 dag geleden
Oekraïens defensiebedrijf en Franse Thales gaan samenwerken

MÜNCHEN (ANP) - Het Oekraïense defensieconcern Ukroboronprom heeft een samenwerkingsovereenkomst getekend met het Franse defensie- en elektronicaconcern Thales. Het doel is om geavanceerde technologische oplossingen te ontwikkelen en operationele ondersteuning te bieden op het gebied van luchtverdediging, radarsystemen, elektronische oorlogvoering en tactische communicatie.

1 dag geleden
AI-baas Google: claims Chinese DeepSeek overdreven

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Demis Hassabis, hoofd van de tak van Google die zich bezighoudt met kunstmatige intelligentie (AI), maakt zich geen zorgen over zijn Chinese concurrent DeepSeek. Google heeft superieure AI-technologie, zei hij tegen personeel.

1 dag geleden