Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel gooit opnieuw vrouwenquotum in de strijd

Brussel gooit opnieuw vrouwenquotum in de strijd

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gooit opnieuw het vrouwenquotum in de strijd om meer vrouwen in bestuurskamers van Europese ondernemingen te krijgen. Het dagelijks EU-bestuur, met voorzitter Ursula von der Leyen sinds eind vorig jaar voor het eerst onder vrouwelijke leiding, lanceert een vijfjarenstrategie gericht op gendergelijkheid waar het vrouwenquotum onderdeel van is. Een aantal lidstaten waaronder Nederland blokkeert een eerder wetsvoorstel uit 2012 al meer dan zeven jaar.

Het is volgens de commissie broodnodig een "verse impuls" te geven aan een verplicht vrouwenquotum voor de raden van bestuur van grote bedrijven. Nog altijd maar 8 procent van de algemeen directeuren van grote bedrijven in de EU is een vrouw, stelden EU-commissarissen Vera Jourová (Waarden en Transparantie) en Helena Dalli (Gendergelijkheid) bij de presentatie van de plannen. De commissie zelf wil het goede voorbeeld geven door op alle managementniveaus voor eind 2024 evenveel mannen als vrouwen te hebben. Nu is 41 procent op die functies vrouw.

Ook komt Dalli nog dit jaar met bindende maatregelen voor werkgevers in de EU over loontransparantie. Ze gaat daarover in overleg met werkgeversorganisaties. Openheid over de salarisstructuren in een bedrijf zou meehelpen om de loonkloof tussen mannen en vrouwen te dichten. Die is volgens de commissie nog steeds gemiddeld 16 procent voor vergelijkbaar werk.

Meer uit Financieel

Economie eurozone groeit met 0,4 procent in derde kwartaal

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het tweede kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economische groei van het eurogebied viel daarmee iets terug, na een groei van 0,6 procent in het tweede kwartaal. De groei viel wel hoger uit dan de 0,2 procent die economen hadden verwacht, wat aantoont dat het landenblok de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten goed weet op te vangen.

17 minuten geleden
Winst Audi keldert bijna 90 procent door zwakke verkopen in China

INGOLSTADT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Audi heeft de winst in het derde kwartaal van 2026 flink zien kelderen door zwakke verkopen in China en toenemende concurrentie op de Europese markt. De dochteronderneming van de Duitse autogroep Volkswagen verlaagde ook de winstverwachting voor het hele jaar en kijkt naar verdere kostenbesparingen.

52 minuten geleden
Duitse economie groeit 0,2 procent, iets sterker dan verwacht

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Duitsland is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,2 procent gegroeid in vergelijking met de voorgaande periode. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis in een snelle raming. Daarmee viel de groei van de grootste economie van Europa sterker uit dan verwacht, want economen hadden op 0,1 procent groei gerekend.

1 uur geleden
Branche cryptobedrijven: Nederlandse impact Binance-hack is klein

DEN HAAG (ANP) - De impact van de hack bij 's werelds grootste cryptobeurs Binance voor Nederlandse cryptobeleggers is vermoedelijk klein. Dat zegt voorzitter Mauro Halve van de Nederlandse Vereniging Cryptodienstverleners (NVC), de brancheorganisatie voor gereguleerde Nederlandse cryptobedrijven. "Het is al langer verboden om op Binance te handelen. Daarom schatten wij de kans heel laag in dat Nederlanders hier last van hebben."

1 uur geleden
Winst Brits olie- en gasconcern BP naar hoogste niveau in 18 jaar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft in het derde kwartaal de hoogste winst in achttien jaar behaald dankzij de sterk gestegen energieprijzen en hoge winstmarges bij raffinage door de oorlog in het Midden-Oosten. De winst bedroeg bijna 8,5 miljard dollar, tegen 2,2 miljard dollar een jaar eerder.

1 uur geleden
Industrie helpt Nederlandse economie verder vooruit

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is afgelopen maanden onverwacht hard doorgegroeid. Vooral de industrie deed het goed met de productie en uitvoer van met name machines naar het buitenland. De industrie was goed voor de helft van de totale economische groei van 0,6 procent in het derde kwartaal vergeleken met drie maanden eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een eerste berekening.

2 uur geleden
Moederbedrijf AH neemt Tesco-supers in Tsjechië en Slowakije over

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer supermarktketen Albert Heijn, neemt honderden supermarkten van het Britse Tesco in Tsjechië en Slowakije over. Het supermarktconcern betaalt 1,2 miljard euro voor de volledige overname van de activiteiten van Tesco in de twee Europese landen.

2 uur geleden