Brussel gooit opnieuw vrouwenquotum in de strijd
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gooit opnieuw het vrouwenquotum in de strijd om meer vrouwen in bestuurskamers van Europese ondernemingen te krijgen. Het dagelijks EU-bestuur, met voorzitter Ursula von der Leyen sinds eind vorig jaar voor het eerst onder vrouwelijke leiding, lanceert een vijfjarenstrategie gericht op gendergelijkheid waar het vrouwenquotum onderdeel van is. Een aantal lidstaten waaronder Nederland blokkeert een eerder wetsvoorstel uit 2012 al meer dan zeven jaar.
Het is volgens de commissie broodnodig een "verse impuls" te geven aan een verplicht vrouwenquotum voor de raden van bestuur van grote bedrijven. Nog altijd maar 8 procent van de algemeen directeuren van grote bedrijven in de EU is een vrouw, stelden EU-commissarissen Vera Jourová (Waarden en Transparantie) en Helena Dalli (Gendergelijkheid) bij de presentatie van de plannen. De commissie zelf wil het goede voorbeeld geven door op alle managementniveaus voor eind 2024 evenveel mannen als vrouwen te hebben. Nu is 41 procent op die functies vrouw.
Ook komt Dalli nog dit jaar met bindende maatregelen voor werkgevers in de EU over loontransparantie. Ze gaat daarover in overleg met werkgeversorganisaties. Openheid over de salarisstructuren in een bedrijf zou meehelpen om de loonkloof tussen mannen en vrouwen te dichten. Die is volgens de commissie nog steeds gemiddeld 16 procent voor vergelijkbaar werk.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn dinsdag met kleine koersverliezen de handel uitgegaan. Beleggers wachten af hoe de onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran verlopen. Vooralsnog is er sprake van een patstelling.
10 minuten geledenHOLLYWOOD (ANP/AFP) - Californië vindt dat Paramount de Amerikaanse staat chanteert door te dreigen het hoofdkantoor van het entertainmentconcern te verplaatsen uit de staat. Het dreigement volgt op de aangekondigde rechtszaak tussen Paramount en twaalf Amerikaanse staten, waaronder Californië, over de aanstaande overname van Warner Bros.
27 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/BLOOMBERG) - De Colombiaanse koffie-export ligt grotendeels stil na de aardbeving van maandag. Dat stelt de voorzitter van een Colombiaanse organisatie van koffie-exporteurs. De beving in het westen van het land heeft de werkzaamheden in een belangrijke haven verstoord en voor wegversperringen op cruciale snelwegen gezorgd.
1 uur geledenSTARBASE (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het bedrijf van Elon Musk, lanceert een nieuw AI-product. Grok Bot, zoals de nieuwe tool heet, moet SpaceX in de race houden rond de ontwikkelingen van kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Claimstichting Veilige Bakfiets blijft bij de curatoren van het faillissement van Accell aandacht vragen voor compensatie voor eigenaren van een ondeugdelijke Babboe-bakfiets. Dat laat advocaat Quirijn Bongaerts van de stichting weten. "Het belang van de bakfietser moet gehoord worden en betrokken worden in de afwegingen van de curatoren."
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - Het faillissement van de Nederlandse fietsenfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Sparta en Babboe, is "ontzettend droevig nieuws voor de fietsmarkt, een aantal prachtige Nederlandse merken en de dealers van deze merken". Dat laat een woordvoerder van brancheorganisatie BOVAG weten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag opnieuw op de hoogste stand ooit gesloten. Het slotrecord van een dag eerder van 1113,35 werd dankzij een plus van 0,3 procent aangescherpt, tot 1116,77 punten. De index van de hoofdfondsen werd gestuwd door winsten bij de chipbedrijven.
4 uur geleden