Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel geeft Europol 50 miljoen extra voor strijd mensensmokkel

Brussel geeft Europol 50 miljoen extra voor strijd mensensmokkel

BRUSSEL (ANP) - Brussel geeft Europol eenmalig 50 miljoen euro extra in de strijd tegen mensensmokkel en migratie. Daarover hebben de lidstaten, het Europees Parlement en de Europese Commissie een voorlopig akkoord gesloten. De Europese instituties moeten formeel nog met het voorstel instemmen. Het geld is dan vanaf 2026 beschikbaar voor Europol.

Naast meer geld heeft Brussel ook meer personeel en een zogenoemd speciaal centrum tegen migrantensmokkel toegezegd aan het Europese politieagentschap. Ook moeten EU-landen meer gegevens met elkaar delen over mensensmokkelaars.

"Migrantensmokkel is een grensoverschrijdende misdaad. Veel landen beschikken over informatie over criminele netwerken en smokkelroutes, maar de uitwisseling van deze gegevens verloopt moeizaam", aldus de Nederlandse Europarlementariër Jeroen Lenaers (CDA), die namens het parlement de onderhandelingen deed. "Het is ontzettend belangrijk om al deze informatie Europees te bundelen. Europol is daar de ideale partner voor."

Meer uit Buitenland

Raketaanval vanuit Iran op Jordanië

AMMAN (ANP/AFP) - Vanuit Iran zijn raketten afgevuurd richting de Jordaanse havenstad Aqaba, zegt het Israëlische leger. De Israëlische en Jordaanse strijdkrachten zouden een raket hebben onderschept.

7 minuten geleden
Koeweit meldt weer aanvallen op drinkwater- en energievoorziening

KOEWEIT (ANP/RTR) - Koeweit heeft opnieuw melding gemaakt van luchtaanvallen die de installaties hebben getroffen voor het ontzilten van zeewater en voor het opwekken van energie. Het ministerie van Energie en Water van Koeweit zegt dat het gaat om dezelfde installaties die vrijdag doelwit waren van aanvallen. Er is brand uitgebroken.

1 uur geleden
Oekraïne valt Russische oliefaciliteiten aan na zware raketaanval

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft aanvallen uitgevoerd op Russische oliefaciliteiten, als reactie op de zware Russische raket- en droneaanvallen in de nacht van zaterdag op zondag. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X.

1 uur geleden
Iraanse garde meldt ongeluk met twee schepen in Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Twee schepen hebben volgens de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) een ongeluk gehad op "de zuidelijke route" door de Straat van Hormuz. Vier vaartuigen zouden ondanks waarschuwingen van Iran over die route hebben willen varen, wat tot het ongeluk leidde. De andere twee hebben het opgegeven.

2 uur geleden
VS: Vliegveld en haven in Jordanië ontruimd vanwege dreiging

AQABA (ANP/RTR) - De internationale luchthaven en zeehaven in Aqaba, in het zuiden van Jordanië, zijn ontruimd vanwege een "specifieke en geloofwaardige dreiging", meldt de Amerikaanse ambassade zondag. De Jordaanse autoriteiten ontkennen dat ze een evacuatiebevel hebben uitgevaardigd.

2 uur geleden
12.000 hectare verwoest door grote natuurbrand boven Madrid

MADRID (ANP/AFP) - Een grote natuurbrand in Spanje heeft ten noorden van Madrid al meer dan 12.000 hectare verwoest. Honderden mensen zijn geëvacueerd, melden lokale autoriteiten zondag.

3 uur geleden
Man overleden na schietincident bij Antwerpse discotheek

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een man van in de twintig is zondagochtend overleden na een schietincident bij een discotheek in Antwerpen. Er zijn meerdere personen gearresteerd.

4 uur geleden