Brussel geeft 344 miljoen euro boete aan banken voor valutakartel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een boete van in totaal 344 miljoen euro opgelegd aan de Britse banken HSBC, Barclays, RBS en het Zwitserse Credit Suisse. De boete van Brussel is het gevolg van de betrokkenheid van deze banken bij een kartel, waarin verboden prijsafspraken werden gemaakt op het gebied van de valutahandel.
In totaal werd een boete van 261 miljoen euro opgelegd aan de vier banken die hebben besloten de zaak te schikken, namelijk UBS, Barclays, RBS en HSBC. Omdat UBS, waar oud-ING-topman Ralph Hamers sinds vorig jaar aan het roer staat, het kartel aangaf, hoeft de Zwitserse bank een boete van 94 miljoen euro niet te betalen. Credit Suisse, die geen schikking heeft getroffen, moet een boete van 83 miljoen euro betalen. HSBC kreeg met dik 174 miljoen euro de hoogste boete. Barclays en RBS moeten respectievelijk 54 miljoen en 32,5 miljoen euro betalen.
Volgens eurocommissaris Margrethe Vestager geven de boetes een duidelijk signaal af dat de Europese Commissie zich blijft inzetten voor een gezonde en concurrerende financiële sector die essentieel is voor investeringen en groei. Het was het zesde kartelonderzoek door Brussel in de financiële sector sinds 2013.
Het onderzoek van de Commissie was gericht op de handel in valuta's van de G10-landen, een van de grootste financiële markten ter wereld. Uit het onderzoek bleek dat sommige handelaren van de banken gevoelige informatie uitwisselden en hun handelsstrategieën met elkaar afstemden via een professionele chatroom genaamd Sterling Lads.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
18 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
19 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.
21 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
22 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
1 dag geleden