Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel geeft 344 miljoen euro boete aan banken voor valutakartel

Brussel geeft 344 miljoen euro boete aan banken voor valutakartel

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een boete van in totaal 344 miljoen euro opgelegd aan de Britse banken HSBC, Barclays, RBS en het Zwitserse Credit Suisse. De boete van Brussel is het gevolg van de betrokkenheid van deze banken bij een kartel, waarin verboden prijsafspraken werden gemaakt op het gebied van de valutahandel.

In totaal werd een boete van 261 miljoen euro opgelegd aan de vier banken die hebben besloten de zaak te schikken, namelijk UBS, Barclays, RBS en HSBC. Omdat UBS, waar oud-ING-topman Ralph Hamers sinds vorig jaar aan het roer staat, het kartel aangaf, hoeft de Zwitserse bank een boete van 94 miljoen euro niet te betalen. Credit Suisse, die geen schikking heeft getroffen, moet een boete van 83 miljoen euro betalen. HSBC kreeg met dik 174 miljoen euro de hoogste boete. Barclays en RBS moeten respectievelijk 54 miljoen en 32,5 miljoen euro betalen.

Volgens eurocommissaris Margrethe Vestager geven de boetes een duidelijk signaal af dat de Europese Commissie zich blijft inzetten voor een gezonde en concurrerende financiële sector die essentieel is voor investeringen en groei. Het was het zesde kartelonderzoek door Brussel in de financiële sector sinds 2013.

Het onderzoek van de Commissie was gericht op de handel in valuta's van de G10-landen, een van de grootste financiële markten ter wereld. Uit het onderzoek bleek dat sommige handelaren van de banken gevoelige informatie uitwisselden en hun handelsstrategieën met elkaar afstemden via een professionele chatroom genaamd Sterling Lads.

Meer uit Financieel

India grijpt weer in bij IndiGo na grote vluchtuitval

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.

55 minuten geleden
Wingtech nodigt beheerders chipmaker Nexperia uit in China

NIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
ANVR: vakantieboekingen naar VS trekken laatste maanden weer aan

LEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.

2 uur geleden
EY verwacht meer Europese beursgangen volgend jaar

FRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.

2 uur geleden
Brussel wil snellere vergunningen voor elektriciteitsprojecten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.

2 uur geleden
TUI boekt meer vakanties tegen hogere prijzen en maakt meer winst

HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.

3 uur geleden
Amazon verdubbelt investering in India in strijd om AI-voorsprong

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.

3 uur geleden