Brussel gaat investeren in renovatie stadion Rode Duivels
BRUSSEL (ANP) - De stad Brussel gaat 6 miljoen euro investeren in het Koning Boudewijnstadion, waar de nationale voetbalploeg - de Rode Duivels - de wedstrijden speelt. Onder meer de 50.000 stoeltjes worden aangepast en de kleedkamers worden gerenoveerd.
De Belgische voetbalbond wil graag dat de finalewedstrijden van de Nations League in het stadion gespeeld kunnen worden als België zich weet te plaatsen. Daarvoor moeten de tribunes aangepast worden aan de normen van de UEFA. De kosten daarvoor worden geschat op 3 miljoen euro. Tevens is er een grote Europese openbare aanbesteding gelanceerd.
De atletiekbaan rondom het veld wordt volledig vervangen. Voor de internationale atletiekwedstrijd Memorial Vandamme in 2023 zal er een gloednieuwe baan liggen.
Het Koning Boudewijnstadion was dit jaar ook al het decor voor concerten van The Rolling Stones, Ed Sheeran en Coldplay. Voor dergelijke evenementen kan de capaciteit oplopen tot 65.000 plaatsen.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
13 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
14 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
15 uur geleden