
Brussel gaat investeren in renovatie stadion Rode Duivels
BRUSSEL (ANP) - De stad Brussel gaat 6 miljoen euro investeren in het Koning Boudewijnstadion, waar de nationale voetbalploeg - de Rode Duivels - de wedstrijden speelt. Onder meer de 50.000 stoeltjes worden aangepast en de kleedkamers worden gerenoveerd.
De Belgische voetbalbond wil graag dat de finalewedstrijden van de Nations League in het stadion gespeeld kunnen worden als België zich weet te plaatsen. Daarvoor moeten de tribunes aangepast worden aan de normen van de UEFA. De kosten daarvoor worden geschat op 3 miljoen euro. Tevens is er een grote Europese openbare aanbesteding gelanceerd.
De atletiekbaan rondom het veld wordt volledig vervangen. Voor de internationale atletiekwedstrijd Memorial Vandamme in 2023 zal er een gloednieuwe baan liggen.
Het Koning Boudewijnstadion was dit jaar ook al het decor voor concerten van The Rolling Stones, Ed Sheeran en Coldplay. Voor dergelijke evenementen kan de capaciteit oplopen tot 65.000 plaatsen.
Meer uit Voetbal
BERN (ANP) - Spanje heeft Portugal op het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen kansloos gelaten. De regerend wereldkampioen was in Bern met 5-0 te sterk. Bij rust was het al 4-0.
8 uur geledenABUJA (ANP) - Oud-doelman Peter Rufai is op 61-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Nigeriaanse voetbalbond.
8 uur geledenSPIEZ (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal spelen zaterdag hun eerste EK-wedstrijd tegen Wales met rouwbanden door het overlijden van oud-international Rinus Israël. Er is geen minuut stilte, laat de KNVB weten.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk is zwaar aangeslagen na het plotselinge overlijden van zijn Portugese ploeggenoot Diogo Jota bij Liverpool. "Man, ik kan het niet geloven en ik wil het niet geloven. Ik ben er absoluut kapot van en vol ongeloof", schrijft de aanvoerder op Instagram.
8 uur geledenSION (ANP) - De Italiaanse voetbalsters zijn het Europees kampioenschap in Zwitserland met een overwinning begonnen. In Sion maakte Arianna Caruso tegen België kort voor rust het enige doelpunt: 1-0. De middenveldster nam de bal in het zestienmetergebied aan en schoot hard raak.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool noemt het plotselinge overlijden van Diogo Jota een 'enorme schok'. De aanvaller van de Engelse landskampioen en Portugees international overleed door een verkeersongeval in Spanje samen met zijn jongere broer. "Wat te zeggen? Wat kan iemand zeggen op zo'n moment, wanneer de schok en de pijn zo ongelooflijk intens zijn? Ik wilde dat ik de woorden had, maar ik weet dat ik die niet heb", schrijft Slot in een verklaring op de website van de club.
11 uur geledenTHUN (ANP) - Andries Jonker heeft kort voor het EK overwogen te stoppen als bondscoach van Oranje. Dat zegt de 62-jarige Amsterdammer in de NOS Voetbal-podcast.
11 uur geleden