Brussel gaat investeren in renovatie stadion Rode Duivels
BRUSSEL (ANP) - De stad Brussel gaat 6 miljoen euro investeren in het Koning Boudewijnstadion, waar de nationale voetbalploeg - de Rode Duivels - de wedstrijden speelt. Onder meer de 50.000 stoeltjes worden aangepast en de kleedkamers worden gerenoveerd.
De Belgische voetbalbond wil graag dat de finalewedstrijden van de Nations League in het stadion gespeeld kunnen worden als België zich weet te plaatsen. Daarvoor moeten de tribunes aangepast worden aan de normen van de UEFA. De kosten daarvoor worden geschat op 3 miljoen euro. Tevens is er een grote Europese openbare aanbesteding gelanceerd.
De atletiekbaan rondom het veld wordt volledig vervangen. Voor de internationale atletiekwedstrijd Memorial Vandamme in 2023 zal er een gloednieuwe baan liggen.
Het Koning Boudewijnstadion was dit jaar ook al het decor voor concerten van The Rolling Stones, Ed Sheeran en Coldplay. Voor dergelijke evenementen kan de capaciteit oplopen tot 65.000 plaatsen.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
54 minuten geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
55 minuten geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden