
Brussel: fabrikanten beloofden vaccin aan te passen aan variant
BRUSSEL (ANP) - De fabrikanten van coronavaccins die de Europese Unie in de arm heeft genomen hebben beloofd hun vaccin "onmiddellijk" aan te passen aan nieuwe virusvarianten. Er zijn dus voorzorgsmaatregelen genomen voor de komst van een verontrustende nieuwe variant als die uit Zuid-Afrika, verzekert voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie.
Von der Leyen heeft vrijdag overlegd met de fabrikanten en met wetenschappers over de nieuwe variant, laat ze weten. De variant beheerst het nieuws omdat die nog een stuk besmettelijker lijkt dan de Delta-variant die nu al hevig huishoudt in de EU. De variant zou bovendien minder vatbaar kunnen zijn voor de beschikbare coronavaccins, omdat hij op veel onderdelen verschilt van de variant waarop de vaccins zijn toegesneden.
"We nemen het nieuws over de nieuwe, meervoudig gemuteerde Covid-variant heel serieus", zegt Von der Leyen. "Het is nu belangrijk dat wij allemaal in Europa snel, beslist en eensgezind handelen." Beschermende maatregelen als het dragen van mondkapjes kunnen de verspreiding van het virus vertragen, brengt ze in herinnering. In afwachting van hulp van coronavaccins, zo nodig ook nieuwe, aangepaste vaccins.
Veel EU-landen hebben inmiddels gehoor gegeven aan de oproep van de commissie om vluchten uit zuidelijk Afrika niet langer toe te laten. Maar de variant is al in Europa. In België is vrijdag een eerste besmetting vastgesteld.
Meer uit Buitenland
KYIV/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kort contact gehad met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky, vlak voor zijn telefoongesprek met de Russische leider Vladimir Poetin. Een ingewijde heeft dat aan persbureau Reuters gemeld.
16 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht meldt dat vijf vrachtwagens met noodhulp zijn aangekomen in de Gazastrook. Het is voor het eerst in 2,5 maand dat er humanitaire hulp binnenkomt in het gebied. Israël besloot op 2 maart om alle leveringen van noodhulp te blokkeren.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag heeft Equatoriaal-Guinea gelijk gegeven in een decennialange ruzie met Gabon over drie piepkleine eilandjes. Daar woont vrijwel niemand, maar omdat er mogelijk olie en gas te winnen valt in de omgeving maakten beide West-Afrikaanse landen aanspraak op de eilanden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de nieuwe paus Leo XIV uitgenodigd voor een bezoek aan het Witte Huis. Vicepresident JD Vance heeft de kerkleider maandagochtend een brief overhandigd met de invitatie.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël verwacht dat nieuwe distributiecentra voor de verdeling van hulpgoederen in de Gazastrook binnen enkele dagen in gebruik genomen kunnen worden. In de tussentijd worden vanaf maandag alvast weer vrachtwagens met hulpgoederen doorgelaten, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
3 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - De Spaanse premier Pedro Sánchez roept de European Broadcasting Union (EBU) op om Israël uit te sluiten van het Eurovisie Songfestival, net zoals eerder met Rusland gebeurde. Dat zei de premier op een persconferentie. "We kunnen niet met twee maten meten als het om cultuur gaat."
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Met de eerste EU-VK-top in Londen na de Brexit hopen de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk dat "een nieuw tijdperk is aangebroken" in de verhoudingen. Dat zeiden de Britse premier Keir Starmer, voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en voorzitter van de Europese Raad António Costa op een persconferentie. Ze kondigden aan dat er elk jaar een top tussen het VK en de EU komt.
3 uur geleden