Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel: EU-landen moeten opschieten met inenten

Brussel: EU-landen moeten opschieten met inenten

BRUSSEL (ANP) - De EU-landen moeten hun inentingscampagne tegen het coronavirus opvoeren, dringt de Europese Commissie aan. Ze moeten voorkomen dat er oponthoud ontstaat en vaccins ongebruikt blijven, zegt Eurocommissaris Stella Kyriakides (Gezondheid).

De commissie moest de afgelopen weken veel kritiek incasseren op de gezamenlijke aankoop van coronavaccins. Ze zou veel te traag te werk zijn gegaan en machteloos moeten toekijken hoe leveringen tegenvielen.

Maar nu verschuiven de schijnwerpers naar de nationale regeringen, vulde Kyriakides' collega Margaritis Schinas aan na overleg van de twee met de zorgministers van de EU-lidstaten. "Het zwaartepunt ligt nu niet langer bij de Europese aankoop van de vaccins, maar bij de uitvoering in de lidstaten." Mensen hebben te vroeg geoordeeld over het optreden van de commissie, vindt hij.

In landen als Nederland lijkt het inenten op stoom te komen, maar her en der gaat het nog moeizaam. Zo lag afgelopen week 80 procent van de vaccins van AstraZeneca die aan de EU zijn geleverd nog op de plank. Kyriakides legde een verband met vaccinatiehuiver, die lidstaten volgens haar moeten bestrijden.

Meer uit Buitenland

Rusland en Oekraïne wisselen krijgsgevangenen uit

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw krijgsgevangenen uitgewisseld. De landen hebben elk 84 personen laten gaan na bemiddeling van de Verenigde Arabische Emiraten, bericht het Russische ministerie van Defensie.

1 uur geleden
Krant: Trump vraagt Noorse minister naar Nobelprijs

OSLO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Noorse minister van Financiën vorige maand gevraagd naar de Nobelprijs voor de Vrede. Dat schrijft de Noorse zakenkrant Dagens Naeringsliv, die zich baseert op anonieme bronnen.

1 uur geleden
Franse politie vindt vier lichamen in de Seine

PARIJS (ANP/DPA) - De Franse politie heeft in een voorstad van Parijs vier lichamen gevonden in de rivier de Seine. Momenteel is er nog geen bewijs gevonden dat de doden iets met elkaar te maken hebben.

1 uur geleden
Poetin oppert deal over nucleaire wapenbeheersing met VS

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft voor het gesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gesuggereerd dat hun landen ook een deal zouden kunnen sluiten over nucleaire wapenbeheersing. Volgens Poetin zou zo'n overeenkomst de vrede kunnen versterken.

2 uur geleden
Zelensky praat met Britse premier over veiligheidsgaranties

LONDEN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens een bezoek aan de Britse premier Keir Starmer gesproken over toekomstige veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Die moeten zorgen voor duurzame vrede als de Verenigde Staten erin slagen om Rusland zover te krijgen "dat het stopt met mensen doden en overgaat tot oprechte en inhoudelijke diplomatie", schreef Zelensky op X.

2 uur geleden
Oekraïne en Rusland claimen nieuwe successen voor top in Alaska

KYIV (ANP/DPA/AFP) - Oekraïne heeft na berichten over een Russische opmars verklaard dat de situatie bij de stad Dobropillia aan het stabiliseren is. Rusland claimde ondertussen twee plaatsen te hebben veroverd elders in de oostelijke regio Donetsk. Het gaat onder meer om Sjtsjerbynivka, dat in de buurt ligt van de eerder dit jaar ingenomen mijnstad Toretsk.

2 uur geleden
VN-onderzoekers vermoeden oorlogsmisdaden bij gevechten alawieten

GENÈVE (ANP) - Tijdens de uitbraak van het sektarische geweld in Syrië eerder dit jaar zijn waarschijnlijk oorlogsmisdaden gepleegd, zeggen onderzoekers van de Verenigde Naties. Ze wijzen zowel naar de alawitische strijders die loyaal zijn aan de gevluchte dictator Bashar al-Assad als de troepen van de nieuwe machthebbers.

3 uur geleden