Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel eist andere baas kankertestbedrijf na te snelle overname

Brussel eist andere baas kankertestbedrijf na te snelle overname

BRUSSEL (ANP) - De strijd tussen de Europese Commissie en farmamultinational Illumina over een omstreden overname escaleert. De commissie eist een nieuwe, onafhankelijke baas voor het kankertestbedrijf dat Illumina heeft ingelijfd zonder op goedkeuring uit Brussel te wachten. Het is voor het eerst dat de commissie zo'n stap zet.

Illumina zette de koop door van GRAIL, een start-up die tests ontwikkelt om kanker op te sporen, terwijl de commissie die nog onderzoekt. Een aantal EU-lidstaten had zijn zorgen uitgesproken omdat Illumina een potentiële concurrent onschadelijk zou willen maken. Ook Nederland vreest voor hogere prijzen, slechtere kwaliteit en minder innovatie.

Om te voorkomen dat de overname straks niet meer terug te draaien valt, grijpt de commissie in. "GRAIL moet gescheiden worden gehouden van Illumina en geleid door een onafhankelijke manager, die alleen het belang van GRAIL nastreeft en niet dat van Illumina", zegt Eurocommissaris Margrethe Vestager (Mededinging). Ook mogen de beide bedrijven geen vertrouwelijke bedrijfsinformatie uitwisselen en mag Illumina GRAIL, waarvan het ook klant is, niet bevoordelen boven concurrenten. Gehoorzaamt Illumina niet, dan moet het vrezen voor een forse dwangsom of boete.

Als de Europese Commissie bekijkt of van een bepaalde overname geen ongewenste gevolgen te verwachten zijn, moet de koper dat oordeel afwachten. Dat moet voorkomen dat er onomkeerbare stappen worden gezet. Zet de koper toch door, dan geldt dat als een 'valse start'. De commissie kan dan een boete opleggen tot 10 procent van de omzet.

Meer uit Financieel

Boerenorganisaties EU en Australië niet blij met vrijhandelsdeal

BRUSSEL (ANP) - Brancheverenigingen voor boeren uit Europa en Australië hebben hun onvrede geuit over het vrijhandelsakkoord dat de Europese Unie en Australië afgelopen nacht sloten. Daarin is onder meer afgesproken dat Australië de komende jaren meer rundvlees naar de EU mag exporteren en dat een deel wordt vrijgesteld van importheffingen. Ook de uitvoer van suiker en lamsvlees naar de EU wordt eenvoudiger.

1 uur geleden
Ondernemers: snel maatregelen nodig voor impact Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Ondersteuning voor Nederlandse bedrijven en medewerkers kan niet wachten tot de besluitvorming in augustus rond Prinsjesdag, zoals het kabinet van premier Rob Jetten vorige week aankondigde. Daarvoor waarschuwen MKB Nederland en VNO-NCW. De ondernemersorganisaties pleiten onder meer voor een tijdelijk publiek fonds voor bedrijven die liquiditeitsproblemen hebben. Daar kunnen bedrijven geld lenen om deze periode door te kunnen komen, aldus de belangenbehartigers.

1 uur geleden
DNB: oorlog kan inflatie flink stuwen en groei economie drukken

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan de inflatie in Nederland flink aanjagen en de economische groei ondermijnen. Dat voorziet De Nederlandsche Bank (DNB), die dinsdag verschillende scenario's heeft geschetst. Toch verwacht de centrale bank niet dat de impact zo groot wordt als tijdens de energiecrisis van 2022 na de Russische inval in Oekraïne.

1 uur geleden
Sleijpen: verstandig dat kabinet nog wacht met energiecompensatie

AMSTERDAM (ANP) - Het is verstandig dat het kabinet nog niet meteen een besluit heeft genomen over eventuele compensatie voor huishoudens van de door de Iranoorlog gestegen energieprijzen. Dat zei president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) dinsdag bij de presentatie van het jaarverslag van de centrale bank.

1 uur geleden
Weer rode cijfers DNB, ook komende jaren nog verliezen voorzien

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft in 2025 voor het derde jaar op rij verlies geleden. De rode cijfers pakten zoals verwacht minder fors uit dan in het voorgaande jaar. Wel voorziet de centrale bank dat de verliezen de komende jaren aanhouden, langer dan waarmee eerder rekening werd gehouden.

1 uur geleden
ACM: veel webshops niet toegankelijk voor mensen met beperking

DEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van Nederlandse webwinkels is onvoldoende of helemaal niet toegankelijk voor mensen met een beperking. Dat ziet de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na tests bij ongeveer honderd van de grootste Nederlandse webshops en websites van telecom- en energieaanbieders. Sinds juni 2025 zijn onlinewinkels wettelijk verplicht om hun diensten zo in te richten dat mensen met een beperking er ook gebruik van kunnen maken.

1 uur geleden
Frankrijk schiet boeren te hulp na forse prijsstijgingen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse ministerie van Landbouw neemt maatregelen om boeren financieel te ondersteunen na de sterke stijging van de brandstof- en kunstmestprijzen. De maatregelen maken het voor boeren mogelijk om hun sociale premies later te betalen, meer tijd te krijgen voor hun belastingaangifte en tijdelijk geld te lenen bij de Franse staatsbank Bpifrance.

1 uur geleden