'Brussel eist afstoten winkels bij overname GrandVision'
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie eist dat brillengigant EssilorLuxottica winkels in Italië en Nederland of Frankrijk verkoopt, anders mag de overname van GrandVision niet doorgaan wegens mededingingsbezwaren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Met de overname van GrandVision is 7,2 miljard euro gemoeid.
De Europese Commissie en EssilorLuxottica wilden volgens Financial Times niet reageren. EU-toezichthouders moeten voor 20 augustus beslissen of de overname door mag gaan. Het onderzoek begon in februari en toen wees de commissie erop dat het Frans-Italiaanse EssilorLuxottica de grootste aanbieder van brillen ter wereld is en dat GrandVision de grootste Europese optiekketen is.
De maker van Ray-Ban en Oakley heeft zich nog niet gecommitteerd aan de afstoot van winkels. Volgens EssilorLuxottica is het te moeilijk om winkels te verkopen tijdens de coronacrisis.
In Nederland bezit GrandVision onder meer de ketens Pearle en Eye Wish. Winkels van GrandVision verkopen nu al Varilux-lenzen en brillen van merken als Ray-Ban, die eigendom van EssilorLuxottica zijn.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met beperkte koersuitslagen geopend, nadat de Dow-Jonesindex een dag eerder op een nieuw recordniveau sloot. Het is ook de laatste handelsdag van het tweede kwartaal en de eerste helft van dit jaar. Wall Street heeft in die periodes flinke koerswinsten behaald, ondanks de onrust door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenBONN (ANP) - Minstens een kwart van de capaciteit van het Duitse spoor moet beschikbaar zijn voor concurrenten van Deutsche Bahn. Het Federaal Agentschap voor Spoorwegnetwerken heeft dat als voorstel ingediend bij de adviesraad voor spoorweginfrastructuur. Het agentschap denkt dat de concurrentie voor betere kwaliteit en lagere reiskosten zorgt.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell is dicht bij een verkoop van zijn pompstations in Zuid-Afrika in een deal van ongeveer 1 miljard dollar aan een onderdeel van staatsolieconcern Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Mogelijk wordt al binnen enkele dagen een deal bekendgemaakt.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Streamingdiensten met abonnementen hebben in Nederland voor het eerst meer geld opgebracht dan tv-abonnementen. Volgens marktonderzoeker Telecompaper hebben streamingdiensten in het eerste kwartaal van 2026 vooral door een prijsverhoging van Netflix meer omzet geboekt. Ook blijft tv kampen met een dalend aantal abonnees.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - FNV noemt de halvering van het aantal grondafhandelbedrijven op Schiphol een "historische stap". Volgens de vakbond kiest de luchthaven daarmee voor minder concurrentie tussen bagage- en passagiersafhandelaars, wat leidt tot minder werkdruk en meer rust op de werkvloer.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verzekeraar ASR heeft excuses aangeboden voor het slavernijverleden van rechtsvoorgangers van het bedrijf. Die voorlopers waren betrokken bij het slavernijsysteem en kolonialisme, onder andere door slavenschepen te verzekeren. Dat meldt ASR na de publicatie van een onderzoek naar het slavernijverleden van het bedrijf.
4 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Een voormalige Indonesische minister en medeoprichter van taxidienst Gojek is in Indonesië schuldig bevonden aan corruptie. Nadiem Makarim kreeg tien jaar cel opgelegd vanwege de aankoop van Google-laptops voor scholen tijdens de coronapandemie. De zaak wordt gezien als test voor de rechtszekerheid in Indonesië.
4 uur geleden